Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Не знам какви кадри са дали, но до момента се спряга цунами 1 метър, град с население 30000 души, 50 разрушени от земетресението къщи, 5 изчезнали. Не се е върнала 2004та още.
    Кадрите от цунамито бяха едно към едно с тези във Фукушима... Имай предвид, че архипелага е голям (на голяма площ и с много острови) и има значение за кой остров какво "дават"! Дадоха кадри и от охранителната камера на някакво заведение - хората трябваше да се вкопчат в нещо за до стоят прави! Направо останах същисан, че сградата не се срути..?!!

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      На самите Соломонови острови е имало две приливни вълни, породени от труса. Те са били с височина около 1.0 м 1,5 метра и са връхлетели западната страна на остров Нендо или Санта Круз, главния остров от архипелага Санта Круз, който е част от Соломоновите острови. Повредени са около 50 къщи и имоти. За сега загиналите са 5
      По-рано беше съобщено за трус с магнитуд 6,3 пак в този район,
      CNN news
      LZ1ZAH

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Бе май не е само едно:
        http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Там от поне две седмици ги тресе непрекъснато,като се редуват един куп слаби,и после едно над 5.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Хайде да регистрирам пак Пернишко земетресение с магнитуд 2.3 според БАН.Аз го усети в 4.09мин.А в БАН го усетиха чак към 11 преди обяд.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
              ...А в БАН го усетиха чак към 11 преди обяд.
              Мен ако питаш земетресението е надушило че на изхода за Владая го чака агитката на Миньор Перник да му благодари за предишното му посещение, и по тихонку по тихонку е заобиколило през Самоков. После са го хванали задръстванията по Околовръстното, и ей на
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Съжалявам че събуждам темата но в селата Рашково, Краево, Радотина (Ботевградско) се забелязва сравнително голяма сеизмична активност в последния месец.
                Пиша защото съм от едно от селата, а там хората са доста уплашени. Последното земетресение беше усетено преди 2 - 3 дни.
                Според сайта на БАН магнитуда е бил 3,2. Най силното за месеца е било 3,4 , мисля че за него съобщиха и по телевизията.
                Имаше и още 3 земетресения с магнитуд под 3 по рихтер.
                Всичко това е в доста концентрирана област, както се вижда от картата.
                Ако има някой запознат с геологията в района моля да напише няколко реда. Източник на информация на тази тема също ще бъде високо оценен.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:karta.jpg
Прегледи:1
Размер:234.4 КБ
ID:5517884

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Не разбирам въпроса. На картата се вижда съвсем нормално поведение при сеизмична активност. Понякога преди основнния трус има по-слаби трусове, по-често след него също. Може да отшуми за дни, може и за месеци. Ако очакваш някой да ти каже след колко време ще спре - няма да се намери такъв, колкото и да познава геологията в района. Може с премерена увереност да се твърди че от тук нататък трусовете ще стават все по-слаби, докато спрат да се усещат. То тия с магнитуд под 3 са на границата под която вече не всеки ги усеща. Под 2 почти никой не ги усеща.

                  Това че са се случили 2-3 труса около 3, след които по-слаби е по-скоро повод за успокоение - значи натрупано в района напрежение се е освободило на малки порции и скоро в същото огнище едва ли ще има по-силно земетресение от тия. Кажи на комшиите си да спят с една идея по-спокойно от дните преди земетресенията, защото шанса да се случи нещо сега е по-малък от тоя, който е бил преди земетресенията.
                  Последно редактирано от sparkybg; 12-09-13, 11:00.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                    ...
                    Ако има някой запознат с геологията в района моля да напише няколко реда. Източник на информация на тази тема също ще бъде високо оценен.
                    Геологията на района се вижда доста ясно на сателитните снимки в Гугъл: https://maps.google.com/?ll=42.93380...19855&t=h&z=11. Със съвсем елементарните си любителски познания мога да идентифицирам разлома започващ от Зверино в посока югоизток до Правец и северно от Етрополе. Доколкото знам и съм чел, в Северозападна България това е един от малкото сеизмични райони. И доколкото знам, няма големи земетресения в него, не помня да съм виждал повече от 4-5 магнитуд в статистиките. А сегашната активност изглежда съвсем нормална, не бих се безпокоил особено. И не се безпокоя, пък аз съм съвсем близо .
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Благодаря за отговора!
                      Разбира се не очаквам някакви прогнози или гадания за бъдеща активност.
                      По скоро ще ми е интересно да видя карта на разломите в областта (не че ще разбера нещо де, но от любопитство...).

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        С малко търсене в Google винаги съм намирал каквото ми е трябвало, например:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d__sait_geolkarta2.jpg
Прегледи:1
Размер:227.8 КБ
ID:5517898
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Днешното някой усети ли? Мен ме завари пред струга, ама реших че ми се е сторило. Сега обаче прочетох че не ми се е сторило.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Аз го усетих. Реших че ми се е сторило, след като никой нищо не каза. Интересното е, че друсна еднократно.
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
                              Интересното е, че друсна еднократно.
                              При мен горе-долу по същия начин се усети. Кратко друсване - и то повече го усетих по издрънкването на прозорците на цеха (3x3м единични стъкла в самоделна конструкция от винкели ).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Аз също го усетих. Еднократно и много слабо, направо не бях сигурен дали е земетресение, но понеже стъклата определено си "изстенаха" пуснах радиото. Емисията новини в четири часа потвърди.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X