Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DR650SE

    Фланеца е 50 кинта.
    Останалото - инфлация

    Огледала има - не е единствен търговец тоя.

    Петьо, съвсем леко са панорамни.
    Изобщо не можа да се каже, че са фиш ай!
    Аз от колко време диря точно такъв модел...
    Дано да се окажат толкова добри, колкото изглеждат за сега!
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Suzuki DR650SE

      Пристигна ми и първата част от генерацията.
      Стотина лева с доставка през UK, неръждавейка. Това е с около 200 по-малко ако я правиха и нея в Крафт.
      Чиста проба гъдел, старата черна е здрава и все още не съм я подменял.



      Титаниевото гърне с тръбата се оказа със само 2кг по-леко от стоковото.
      Освен тях остана бонусът от вече нормалният звук, който има мотора с него. Стоковото е неприлично тихо.





      В неделя се изнасям към Европата с дъргела и предпочетох да върна стоковото гърне. Само временно!
      Предпочитам да си спестя потенциални разправии и разходи, особено в Остерайх-а около евентуални завишени нива на шум.
      За мен е съвсем ОК като изхождам от разпробити е кюнци и направо липсата им, както много хора карат тук.
      Особено чопериите.

      По отношение на тюнинга около генерацията съм леко раздвоен.
      2кг надолу за... я да видим:
      90лв за титаниевия кюнец (таковалник.бг), 300лв за задната тръба и да кажем 100 за предната, тоест стават 500лв общо.
      Ако не бързах и бях послушал Крафт да потърся всичко в eBay щеше да стъпи на 350.
      Май не е полезно да се бърза




      Враг усраине

      Коментар


      • От: Suzuki DR650SE

        както се казва в мото средите /и в други среди де/; "кеф цена нема". приятно и безаварийно европейско тур"Я"не...

        Коментар


        • От: Suzuki DR650SE

          Мерси.
          Утре гледам по вода ще ни тръгне... Доста вода
          За сефте му е на дъргела толкова път, има-няма 4к км по план.
          Дано не ме разочарова.

          Враг усраине

          Коментар


          • От: Suzuki DR650SE

            Къде точно ще бръмчиш по Европата, Мире? Хората тръгват по Европа с Голдуйнги и с пистарки, а ти с хард ендуро.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Suzuki DR650SE

              Те и до Мароко ходят с тойоти пък колегата с Голф!
              Попътен вятър и много приятни километри пожелавам.
              И снимки чакаме де.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • От: Suzuki DR650SE

                Гросе-то и Стелвио, после през Адриатика се прибираме.
                Поне такива са намеренията.
                Които като гледам как още не можем да тръгнем от София...
                [emoji36]


                Враг усраине

                Коментар


                • От: Suzuki DR650SE

                  Ех, какъв резервоааар

                  малко си прекалил с багажа, или по-точно с локацията му.
                  Да беше казал да ти дам назаем едни дисаги...
                  LZ1NDI
                  DR650SE K8

                  Коментар


                  • От: Suzuki DR650SE

                    Ако бях сам щях да му се насладя максимално...
                    Аман от зипо-та... на 250км пресъхват.
                    Дървена работа!
                    За за багажа си прав - можеше да се радуцира че така ми е леко дискомфортно. Свикнал съм да разполагам с цялата седалка!
                    Ай че след малко отваря Луис в Инсбрук - искам да си взема нещо дребно и газ към Стелвио [emoji39]

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Suzuki DR650SE

                      ееееее кефф!...

                      Коментар


                      • От: Suzuki DR650SE



                        [emoji23]




                        И сред всичките мотори и моят дъргел!
                        Готин е Стелвио но много популярен и прекалено натоварен.
                        През уйкенда ще да е некъф ужасТ некъф ад!
                        Добре че не минахме през него тогава.



                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Suzuki DR650SE

                          В проходите мога да се накефя максимално на завоите, само ако мотора ми е натоварен. Т.е. с пътник и багаж.
                          Тогава е много по-стабилен и лягам, до като останат редките кубчета Може би е от гумите, а може би от мотора и окачването, но при мен е така.
                          Ти кажи как е при теб, не мога да си представя да си бил толкова път и да не си лягал докрай в завоите в проходите.

                          П.П. да онагледя кои са редките кубчета
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190720_193926.jpg
Прегледи:1
Размер:356.0 КБ
ID:5818873

                          Коментар


                          • От: Suzuki DR650SE

                            Мецлера го затворих напълно [emoji39]
                            Освен това се оказа съвсем не толкова кашкавалена гума са каквато я представат.
                            Очаквах да я похарча доста повече, вече почти се прибирам ( Кралево) а има за още един път [emoji9]

                            Каро 3 е галоша.


                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Suzuki DR650SE

                              Дъргелът се представи достойно през тази разходка.
                              6 дни, 3,7К като магистрални бяха само София - Любляна.
                              Никакви проблеми от техническо естество.
                              С изключение на магистралната езда ми беше несравнимо по-удобен сравнено с чопЕра.
                              Драгстар-а на к'вото ми направи задника преди около 5 години, когато правих такова пътуване... Дори не искам да си спомням!
                              И двете седалки са стокови но моя задник явно е оптимизиран за едндуро

                              Та накратко:

                              1 ден: Софето - Загреб.
                              Бяхме се прицелили към Блед (Словения) този ден обаче 900км магистрално каране на мен ми дойдоха в повече.
                              Не успявам да държа над 120км/ч заради липсата на каквато и да било защита от вятър.
                              Вея се като прани гащи на простор, напора на вятъра в каската също е неприемлив и ми се схвана врата.
                              Та тоя ден - пълна скука. За пътуване от т.А до т.Б хората са измислили самолети!

                              2 ден: Загреб - Инсбрук през Гросглокнер. Пътуването започна този ден.
                              Първи проход, приятен, красиви панорами но платен. Преминаването струва 25 евро, тази подробност не я знаех.
                              Докривя ми за тая първоначално, но няма как.
                              Пък и в цената влиза цял един стикер и диплянка с информация за мястото.
                              Няма нищо технично в самото трасе но е сравнително спокойно и както казах - много красота наоколо.
                              Като се качихме до горе естествено заебах желязото, обух самоходките и слязох до ледника както си е нормално - пеша.
                              Не че е останало нещо гросе в глокнера... Стопил се е на половината от предното ми ходене там преди 9 години:

                              2010:



                              Тук сега е езеро, десетки метри надолу.

                              2019:







                              3 ден: Инсбрук - Италия, някакво градче до езерото Гарда.
                              Тук направихме 2 алпийски прохода - Стелвио (Passo dello Stelvio) и след това Гавиа (Passo di Gavia),
                              И двата са разкошни! Стелвио с неговите безкрайни серпентини но страшно натоварен. Там е като разрит мравуняк...
                              Копелездачи, автомобили, мотори че и някакви автобусчета, Денивелацията е толкова голяма, че ако по някаква причина принудиш велосипед да спре после не може да тръгна бута.
                              И налитали на бой по тази причина. Изобщо както писах по-горе тоя проход е по-скоро кошмар през уикенда за преминаване.
                              Проходът Гавия също ми хареса много - не е толкова техничен като Стелвио но е по-спокоен и по-панорамен.
                              В случая точно там ни понамокри но това с нищо не развали прекрасните впечатления от пътя,









                              Ето го и Гавиа от горе:







                              Тук стана мокро но едно от разкошните качества на текстила е, че съхне за отрицателно време.
                              Тоя дето мокри и суши
                              От там хванахе през прохода Тонале да слизаме от планината и го добутахме до Лидо ди Гарда.
                              И тук ни се размина къмпингуването, намерихме хотелче за около 50 лв на калпак.
                              Градчето се оказа Affi, гьола го пропуснахме а ето го и дъргела пред него.

                              4 ден: Affi (Италия) - Риека (Хървацка).
                              Минахме по стандартият път - Триест, Словения и към Адриатическо море.
                              И тук никакви магистрали, през разни градчета в Северна Италия.





                              И пак хотелче малко след Риека, пак се размина опъването на палатки. Явно не само ние бяхме намерили това място в букинга.
                              До моторите и моят дъргел

                              5 ден: Риека - Будва по така наречената Ядранска магистрала.
                              Това беше едно от безмислиците, които направихме.
                              Взехме го за един ден като почти не сме спирали никъде.
                              Тоест минахме като през турски гробища цялата Адриатика.
                              Това беше желаниято на колегата, с който карахме.
                              Аз съм бил в района 2 пъти, този ако може да се брой е 3 но да минеш през Дубровник, Котор и да не спреш да разгледаш...
                              Още повече, ако никога не си бил там е пълна идиотия.
                              Освен това тези 600-700км не са магистрала, минава се през населени места и курорти селища та средната скорост е като на бурно растяща марула.
                              Простигнахме в Будва към 23 часа,
                              Ако не се бърза и се отдели време за разхлеждане цялото крайбрежие е много красиво и атрактивно,










                              6 ден: Будва, Црна Гора.
                              След предният ден 14 - 15 часа каране на 34+ градуса жега категорично отказах сутринта да палим багажа към България.
                              Пък и в този град все ми върви или да минавам транзит или само да нощувам.
                              Та този ден не сме се качвали на мотори. Плаж на остров Св, Никола шляене и активно пиене на бира по чаршията.
                              Красиво място ни голяма цигания. Мирише кофти, боклуци и много народ.
                              Тук беше мястото да къмпингуваме но пак го пропуснахме.
                              Хостел за 40лв/калпак за 2 нощувки.









                              7 ден (петък): Газ към България.
                              Обмисляхме Албания/Македония, в последният момент решихме да се приберем през Сърбия, почти по стандартният път.
                              Само че от Ниш хванахме на юг към Лесковац и влязохме през Стрезимировци.
                              Не ми се рискуваше да лавирам между мустакатите германци на Кулата - отиването ми стигаше.




                              Не бях изненадан, че пътят поне до Кралево беше доста натоварен.
                              Имахме неприятнен инцидент с местната народна милиция.
                              Там в това отношение е доста тегаво: И сега и предният път, когато минавах от там има доста полиция и се крият по храсталаците.
                              Няма камери, няма електронни фишове.
                              Всичко се случва на място.При нарушение вземат книжката и след няколко дни в най-близкият град глобата се определя от съд.
                              Плаща се в банка и едва тогава връщат свидетелството.
                              Глобите да доста брутални, в евро. Този мото патрул, който ни догони изглежда е карал зад нас известно време.
                              Каза, че колегата е изпревалил 3 пъти на непрекъсната линия, освен това бил превишил скороста почти през цялото време.
                              Според тефтера, който ни показа глобата отиваше над 200 евро и няколко дни.
                              Та... Оправихме нещата на място с 50 евра.
                              Не че е много правилно но така регламентирано си е чиста корупционна политика.
                              Обаче след тази случка на него му свиха сърмите и от Черна Гора до БГ карахме почти по отделно.
                              Това защото стана прекалено стриктен и бавен съответно

                              Финиширахме успешно пак по нощите ето така:




                              Никога не съм се съмнявал във възможностите на дъргела да ме заведе на майната си, това не че беше чак там.
                              Но все пак достатъчно да се убедя, че с него бих тръгнал навсякъде. С ендуро като цяло.
                              Да, може да се оптимизира разпределението на багажа при по-дълго пътуване.
                              Може да се оптимизира и магистралното каране с някаква слюда, че сега е някаква агония по-високата скорост.
                              Но догодина, ако не ми мине котка - път мисля да реша тези проблеми кардинално и драстично.
                              Ако се наложи да се разделя с DR-a по този път ще е много трудно решение и то само заради финансирането.
                              Харесвам го това желязо въпреки всичките Африки и GS-и, които видях по тези места.
                              GS-те не са изненада но буквално това е основният процент моторите по пътищата на Европа.
                              Не че това е причината, не че съм изненадан от доминирането на BMW и не че се целя в него но определено ми се кара вече нещо ново.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Suzuki DR650SE

                                Забравих да споделя една дребна случка, която ми направи много силно впечатление.
                                След Черна Гора в Сърбия спрях в първото градче да изчакам колегата.
                                Както споменах след кихнатите 50 еврееца взе да кара по устав.
                                Градчето беше Нови Пазар с видимо преобладаващо мюсулманско население.
                                Аз проблем с това нямам.
                                Спрях до едно кръчме на централната улица с масички отвън и попитах бармана дали може да се плати с "картицу".
                                Бях си прибрал динарите някъде по багажа и не ми се ровеше да ги диря.
                                На съседната маса бяха седнали двама мести батки с яка физика и татуси.
                                Като чуха за какво питам ме привикаха при тях и казаха да поръчвам каквото и колкото искам.
                                Викам им "Ма аз имам динари, не ми се рови да ги диря".
                                Нямало значение, бил съм им гост, плащането не бил мой проблем.
                                Полафихме малко, разказах им от къде и накъде, пих едно турско кафе с кола и станах да си ходя щото се оказа, че колегата ме подминал.
                                Междувременно си бях изровил динарите, минах през бара и момчето вика "Всичко е платено!" а батките вдигат палец.
                                Не съм кой знае колко шокиран но за пореден път се убеждавам колко по-гостоприемни са мюслманите от нас.
                                Пък аз дори не може да се каже, че съм им гостувал.
                                Нещо толкова дребно и за тях вероятно естествено обаче за нас, от Голямото Добрутро ни се струва странно.
                                Нямам фантазия как нещо такова може да се случи в същото това Големо Добрутро!
                                Евала!
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X