Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Suzuki DR650SE

    Коментар


    • #47
      От: Suzuki DR650SE

      Здравейте,може ли някои да ми каже как да настроя моя карбуратор на Suzuki DR650se.Мисля че нивото нещо не е наред,при рязко подаване на газта забива но не всеки път.Как се прави нивото в количеството в капака или в см.Сложих и отворен ауспух жигльора е 135 карбуратора е ми mikuni К571 [32Е3]Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00023.jpg
Прегледи:1
Размер:166.4 КБ
ID:5567797

      Коментар


      • #48
        От: Suzuki DR650SE

        Здравейте колеги да възобновя малко темата...та взех си suzuki dr650se и на карбуратора има инсталирано някакво цък бутонче.Интересно ми е ускорителна помпа ли е слагана?? ето и снимки:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140419_161237.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5583088Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140419_161255.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5583089

        Коментар


        • #49
          От: Suzuki DR650SE

          не, на някой версии има такова ключе, указва на CDI-то кога си навил газта до край и мърда запалването уж .
          ама се оказва че с него/без него - разлика няма.
          остави го така.
          LZ1NDI
          DR650SE K8

          Коментар


          • #50
            От: Suzuki DR650SE

            Момчета, карам сходния на вашия Сузуки Фрийуинд и имам въпрос...
            От миналата година, ми сълзи масло от гарнитурата в основата на цилиндъра, толкова колкото да ме дразни, защото не променя нивото на маслото, но желая да я сменя.
            Въпросът ми е , дали да си купя само тази гарнитура или и тази за главата, която е сменяна отпреди мене и ...трудоемка и ли е процедурата!?Иначе довереният ми майстор казва да давам газ и да не ми пука, но ми е кофти да го гледам, разбирате!

            Коментар


            • #51
              От: Suzuki DR650SE

              Вземи комплект гарнитури,после да нямаш ядове.За трудоемка ли е процедурата по смяната-ами зависи за кого.Но се свалят бая чарколяци,капака на главата,разпределителен вал,откача се ангренажна верига,сваля се главата,после цилиндъра и всичко закрепено по него.Бая работа си е.После всичко по обратен ред,
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #52
                От: Suzuki DR650SE

                Искай долната гарнитура да е метална. Трябва ти и горна гарнитура, менюал и динамометричен ключ.

                Коментар


                • #53
                  От: Suzuki DR650SE

                  Първоначално публикуван от yoyoma Преглед на мнение
                  Момчета, карам сходния на вашия Сузуки Фрийуинд и имам въпрос...?Иначе довереният ми майстор казва да давам газ и да не ми пука, но ми е кофти да го гледам, разбирате!
                  Повярвай на човека. Болтовете на главата се натягат с едни гранични стойности и не обичат често бъзикане. Да не стане играчка плачка. Ако само сълзи опитай да обезмаслиш хубаво и да го замажеш външно. Ако стане- стане , ако не - карай така докато се наложи да се отваря за нещо важно.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #54
                    От: Suzuki DR650SE

                    Май така ще е най-разумно ..без резки движения, а като се наложи нещо сериозно да се прави тогава ...гарнитурки и пр...Благодаря момчета!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Suzuki DR650SE

                      За да не се мъча с тежкия 650 зимата в гората, взех DR350.
                      А за пред жената мотора е за нея, лятото ще го кара
                      Взех го с взривен и блокирал двигател, ето снимки от ремонта му:

                      Разцепих го




                      Из целия двигател имаше парченца от...


                      ...буталото


                      Главата беше "ремонтирана"...


                      Наваряна...



                      вала също наварян...


                      Проверка на коляновия вал за биене


                      Измиване на всички детайли


                      Проверка и подбор на лагерите

                      Главата е ремонтирана с втулки





                      Вече цял.
                      Ново бутало, ангренажна верига, ремонтирана друга глава с вал и кобилици.
                      Предстои качване на рамата и палене.

                      Коментар


                      • #56
                        DR 650 SE,2003г.

                        Dr 650
                        Замислихме едно пътуване из Азия лятото,и за целта реших да оеднаквим стила с Павлин(ramar-XT660Z),a надявам се и пътищата да го изискват.
                        Много четох и мислех, и се спрях на няколко модела за лек мотор,като фаворита беше Suzuki DR 650 SE,след 2000г.
                        След няколко премеждия,успях да се сдобия с това Чудо.
                        Нов внос от Швейцария,2003г.без никакъв тунинг,в напълно оригинален вид,на 34000км.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:138.3 КБ
ID:5633331

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:138.3 КБ
ID:5633331

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:143.0 КБ
ID:5633332
                        Този модел продължава да се произвежда без изменения,вкл.2015г.
                        Моторите от този модел са коренно различни от същия,преди 1997,и по малко след 2000г.(след 2000та имат някакво химично покритие във цилиндъра,за по дълъг живот).Много лек(140 кг.),и много здрав.Въздушно-маслено охлаждане.
                        Много съм доволен от придобивката,като изключим някои незначителни нещица е Супер.
                        Тепърва трябва да го ъпгрейтна,за дълъг път,по мой вкус.
                        И тук, ми започнаха проблемите.
                        Този модел е спрян да се внася в Европа 2000г.,поради вредни емисии и пр.(бла,бла).Внасян е в Швейцария, още няколко години по късно.Докато в Америките и Австралия са полудели по този модел,в Европа несъществува.

                        Проблема е,че почти няма части и консуматив,а което го има е в пъти по скъпо.
                        Пример:резервоар Acerbis 20л.,който в Америка струва 210-250$,( предполагам произведен в Италия),в Европа струва 300-360€.
                        Оригинално мотора е със пиньони 15/41,и верига 525 със 110 звена.Изчетох всички др-форуми,и се оказа най доброто за мен е 15/45,и 525 на 112 звена.Добре, ама от къде?обърнах всички Ибей сайтове,всички автърмаркет сайтове в Европа,и стигнах до 43 зъба заден пиньон. Искам и седалката да сменя,че за 160км.задника ми стана на катма,и няма никъде(ще претапицирвам).
                        Оказа се,че тунинга на туй нещо е много по скъп от чопърския.Такива са общо взето,моите неволи засега.
                        Та искам да попитам,мили съфорумници,дали някой притежава такова животно(след 2000г.),и как се справя.
                        Последно редактирано от МИТЬО(питона); 06-01-15, 00:56.
                        Димитър Анастасов
                        d.anactacov@gmail.com

                        Коментар


                        • #57
                          От: DR 650 SE,2003г.

                          Добре дошъл в лигата на собствениците на ДР650СЕ.
                          Поздравления за избора, определено е по-добър от Тенерето, пробвал съм го Отстъпва само по скорост и ветрозащита.
                          Но, това което пишеш, не е вярно.
                          Моделът започва от 1996 и е на 99% същия с модела за 2015.
                          "Химическото" покритие, което всъщност е електролитно, се слага на всички модели.
                          Моят е от 1997 и е абсолютно същия като твоя, освен цвета.
                          Първото, което трябва да направиш, е да си стегнеш болтчетата на датчика за свободна. Обслужи си въздушния филтър, регулирай хлабините на клапаните, другото: масло, спирачна течност, накладки, верига, гуми - е ясно.
                          Части има на нормални за Сузуки и Европа цени. Изтегляш си партс каталога, намираш номера и поръчваш в Миркат. След седмица-две е при теб.
                          Няма да ти се наложи да сменяш предавателните числа - за път стандартните са си добре.
                          Относно задължителния тунинг - седалка и ветрозащита. Ако ще товариш мотора - и задна пружина.
                          За пътешествия е важно да си избереш задна гума, която няма свършване. Досега всички гуми, с които съм карал изкарват по 3000км и свършват. Най-много издържа Митас, препоръчвам ти Е-07, възможно е да те изкара 10000, ако си внимателен с газта.
                          Всъщност, има си нарочна тема за модела: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=145463
                          Ако искаш по мотора ти да се пипа от човек с опит с модела, можеш да се обадиш, ей къде е Варна
                          Последно редактирано от Ivan_J; 06-01-15, 07:08.

                          Коментар


                          • #58
                            От: DR 650 SE,2003г.

                            Слушай Ванката и ще живееш дълго . А от раузнаването ми казаха, че си бил във Варна, като си купувал мотора и сега се чудя какво да те правя , че не се обади. Може би глоба при Коцето ще е най малкото, с което ще ти се размине. За пиньоните имаме човек, който ги прави по добре от фабричните , за другото ти казаха.
                            Хубав мотор ама не е Ямаха, нищо пак става

                            Коментар


                            • #59
                              От: DR 650 SE,2003г.

                              Митак, има в Карлово един човек, ако не го знаеш ... кажи. Прави каквото ти дойде на ум .. относно Пиньони.
                              Обикновено поддържа на склад стандартните, но много често има и ... други.
                              Верига .. на Африката е 525/124 не можеш да я скъсиш ли?
                              За седалката ... знаеш как и какво се прави.

                              Хайде стягай го и .... чакаме пътеписа!
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • #60
                                От: DR 650 SE,2003г.

                                Така като го гледам, си е почти реплика на мойта Хонда, с изключение на масленият радиатор:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0144.jpg
Прегледи:1
Размер:164.9 КБ
ID:5633372
                                Трябва да ти кажа, че не е много удобен за дълго! Хем и седалката ми е по-дебела от твойта и резервоара 30л осигуряващ 1000км автономия, но за 3 дни преход из Турция-Гърция общо-взето се изкривих! Предполагам, че тунинга ти ще е в посока да заприлича на моя, затова споделям. Успех!
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X