Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Suzuki DR650SE

    да, обзора на големите огледала е много добър. дано не ти пречи турбуленцията им.

    разхода ми е абсолютно реално измерен, мислих че километража отчита повече от реалните км и от там ме лъже. сложих един ГПС и се оказа че няма грешка в одометъра (скоростомера лъже обаче)
    карам и аз с 90-110, тук таме малко черно. парадоксално с пътник гори пак толкова. рекорда ми е 3.2/100 минимум, 4.1 максимум - градски рейсинг между светофарите.

    да не би да имаш джет кит и от там да върви/гори повече?

    аз бидейки дилетант и несериозен офроудър, не си пипам окачването, даже прелоуда отзад си ми е заводския. за мойто каране ме устройва.
    LZ1NDI
    DR650SE K8

    Коментар


    • #17
      От: Suzuki DR650SE

      При обслужването разбира се пръснах карбуратора на жигльорчета и о-рингчета. Всичко си е стандартно, иглата е леееко износена, но съм поръчал нова. Единствено филтъра е К&N, но само от него не може да вдигне толкова. Ще видя с новата игла как ще е.
      Пробвай да смениш втулките на предницата с 50мм дълги, направи нивото на маслото на 130мм и ще останеш доволен. Елементарна процедура е.
      Отзад предвид супермеката пружина, трябва да се натегне докрай и пак е меко. Компрешъна ми също е докрай.

      Коментар


      • #18
        От: Suzuki DR650SE

        май е най-добре да дойда до варна и да ми покажеш, пък и още не съм си оправил винтчетатa на NSU-то...
        LZ1NDI
        DR650SE K8

        Коментар


        • #19
          От: Suzuki DR650SE

          Заповядай, ще го настроим. За болтчетата не отлагай, да не стане беля. Моите бяха разхлабени. Работа за половин час с мотането е. Хем си проверих и съединителя.

          Коментар


          • #20
            От: Suzuki DR650SE

            С риск да стана нахален...какво е това НСУ ??

            Аз тоже съм пълен лаик относно окачването, предвид опита ми с мотори без такова е разбираемо...та ако не те мързи да обясниш примерно по какво се разбира че е ..за кофата.
            Gnome Rhone AX2 800 1938
            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
            Husqvarna Te 510 1989
            Argvmentvm ad novitatem

            Коментар


            • #21
              От: Suzuki DR650SE

              Хубаво моторче си е това, много са разпространени, особено в Америка.
              За съжаление, поради някаква неизвестна за мен причина, почти не се предлагат тук в Англия.
              .

              Коментар


              • #22
                От: Suzuki DR650SE

                NSU- Neutral Sensing Unit или датчик за нулева предавка. При нашите Судзукота той е под съединителя (виж първата снимка в темата, с червена стрелка) и се крепи на две винтчета които заводски са леко лабави. От вибрациите се отвиват и почват да се търкалят из картера, весело става ако отидат при скоростите по време на движение....
                Модела не се предлага в Европа от 1998ма, поради екологични причини доколкото знам.

                А мерси за поканата, като си знам колко ми е акъла ще взема да се донеса скоро
                LZ1NDI
                DR650SE K8

                Коментар


                • #23
                  От: Suzuki DR650SE

                  преди 2 седмици се разходих до Варна, видяхме се с Иван, оправи ми NSU-то, покарахме, пихме, ядохме.

                  най-после една снимка на моя кон, правена по пътя за Варна:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0066small.jpg
Прегледи:1
Размер:178.1 КБ
ID:5390197

                  съединителят ми след 24000км (трябва да е 3.00мм)
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0082small.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5390198

                  прословутото NSU е там вътре, а Иван го занитва за вечни времена с Threadlock
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0081small.jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5390199
                  Последно редактирано от nii; 09-07-12, 10:14.
                  LZ1NDI
                  DR650SE K8

                  Коментар


                  • #24
                    От: Suzuki DR650SE

                    Да, не съм забравил темата, но тунинга малко остана на заден план.
                    След като не ми хареса разхода и вървенето, особено сравнени с тези на мотора на Ники, неговия гори с 1,5л по-малко, дори и след като ги разменим, реших да измеря компресията. Дават я 8.5, а измерих 5. С чисто нов манометър. Реших да сваля главата и ако се наложи цилиндъра. Добре, че този двигател е супер елементарен и след справянето с единствения спекъл болт, цилиндъра беше свален за половин час. Клапаните изпускаха по малко, занесох главата за шлайфане и припасване, имаха нужда от съвсем малко. Цилиндъра е с диаметър малко над диаметъра на нов, а буталото - малк отдолу. Хлабината е в допустимите граници, но заради диаметръа на цилиндъра, ключа на сегментите е на горната граница. Няма ремонтни размери, дори класове на буталото няма. Нов цилиндър е 700Е, буталото и сегменти към 300лв. Спечелих от търг в ибей цилиндър с бутало, сегменти и болт от мотор на 3000мили. С доставката ми дойдоха 100лв. Оказа се, че цилиндъра е със същия диаметър като моя, а си личи че е нов. Буталото е по-голямо от моето, като хлабината вече е с 1 стотна по-голяма от на нов двигател. Сегментите от вътрешната страна са все още черни, като нови.
                    Сглобих двигателя с тези части, разбира се смених гарнитурите с нови. Майсторите малко осраха главата, но я сглобих така. Измерих компресия 7,5. Пак е по-малко от колкото трябва, но много по-добре от преди.
                    Разликата във вървенето е съвсем малка, а разхода остана същия - бавно, нормално, с всичката газ - все 5+
                    Сега ме човърка мисълта за смяна на карбуратора, за да се отпуши малко този мотор, доста е муден. Знам, че отворения ауспух ще го накара да върви, но ми харесва да съм много тих, огромно предимство е, когато се придвижвам из гората.
                    В момента се занимавам със седалката, оригиналната е удобна като пейка в парка.
                    За съжаление тунинга с окачването остава на заден план.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Suzuki DR650SE

                      и аз продължавам леко с тунинга, тия дни сложих резервоар Acerbis 20 литра (реално 21л)

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0208.jpg
Прегледи:1
Размер:174.4 КБ
ID:5398635
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0209.jpg
Прегледи:1
Размер:180.4 КБ
ID:5398636
                      LZ1NDI
                      DR650SE K8

                      Коментар


                      • #26
                        От: Suzuki DR650SE

                        Вече имам нова предница
                        От YZ426F 2002г.
                        Няма нужда да обяснявам предмиството на cartridge предницата спрямо стандартната. Или има, но в нета има достатъчно по темата.
                        Купих си предница на добра цена - колове и трипътници. Обслужих коловете и започна сагата по смяната.
                        Първо трябваше да реша въпроса с лагерите и оста на кормилото. В американските форуми пишат, че ползват лагери от YZ с външни черупки от DR. След кратка справка с каталозите, се оказа че размерите, съответно и наклона на ролките са различни. Не че няма да паснат, но ще контактуват в точка, вместо линия и много бързо ще се износват, дори има опасност от счупване. Американците никога не са били особено умни в моите очи.
                        Как реших проблема - с шублера и малко мислене, разбрах че двете оси са взаимозаменяеми. С Шидера ги избихме на пресата и ги разменихме.
                        Важно: Оста се избива през лагера - т.е. отгоре-надолу, а не както ние направихме отдолу-нагоре. Има скрит осигурителен зегер. Е, успяхме да повредим оста, която ми трябва, но доста стегнатата пресова сглобка и две капки на аргон ще държат. Така вече трипътниците от YZ са с ос от DR и сглобяването е стандартното.
                        Следващия проблем за решаване е с оста на колелото. Тъй като искам да си ползвам каплата от DR-а, а оста на YZ е по-дебела, се наложи да правя гайка и да преправя дистанционните втулки, за да центрирам колелото. Имам стругче, всичко става бързо и лесно, без досадно обикаляне по стругари.
                        Остана и най-трудният за решаване проблем - адаптер за спирачния апарат. YZ-а е със спирачен диск с ф250мм, а DR-а с ф290. Половин ден конструиране на макети и тестове, още един час на аутокада и имах готов чертеж за рязане. В гаража намерих парче дурал 8мм и реших адаптера да е от него. Но с рязанто ударих на греда - в едната фирма за лазерно не режели алуминий, в другата не успяха да го хванат за масата, малко им било парчето, а в другата фирма с водно рязане, машината е в ремонт и няма да стане скоро. Отделно цените за услугата са доста разнообразни - от 3,50 до 30лв за 500мм ряз. В крайна сметка си платих 30-те лв и получих планка, изрязана от Hardox(износоустойчива стомана, от която се правят кофи за багери). Тъй като конструирането ми е прецизно, планката пасна точно.
                        Използвам електронен километраж и нямам проблеми с пасване на охлюва.
                        Планките за фара минаха през ъглошлайфа и чука и с по 4 свински опашки го държат здраво за ботушите на предницата.
                        Изработих на бързо една планка за контактния ключ, но ще трябва да се занимая по-подробно с този проблем, за да има заключване на кормилото.
                        Остана и да измисля как да прекарам маркуча за спирачката, на обратната предница минава по съвсем различен начин, който аз не мога да постигна, освен ако не ползвам апарат и маркуч от YZ.
                        След първите пътни тестове не забелязвам голяма разлика със старата предница, но това е заради отвратителния амортисьор, който е следващия обект на тунинг.
                        Започнал съм и подобрения по седалката, но все още е в тестов етап и не е за снимки. С оригиналната изкарвам 100км и задника ми става като на маймуна.






                        Трябва и да измисля как да прекарам спирачния маркуч.
                        Оригинално минава така:

                        Но моят маркуч ще дойде къс. А не ми се купува маркуч, този е чисто нов.
                        Последно редактирано от Ivan_J; 20-08-12, 20:07.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Suzuki DR650SE

                          324 мили (521км) с 20.19л или 3.85л/100км
                          това Гоце Делчев - Тасос- Гоце делчев, бензин Еко А95 обикновен.

                          оказа се че:
                          -свещи NGK от Мотобум не стават за нищо (мотора едвам пали студен. 18лв/бр), смених ги с Densо oт Миркат(13лв/бр), засега 1000км пали чакмак.
                          - предни накладки Braking от Зедмото не стават за нищо, подарявам ги ако някой ги иска. Едвам спира, чегъртат, спират на тласъци. Ще слагам оригинални NISSIN от Миркат.
                          -крушка Osram Night Breaker от някаква бензиностанция свети действително много по-добре, струва си 15-те лева.

                          Мотора стана на 27000км, никакви проблеми.
                          LZ1NDI
                          DR650SE K8

                          Коментар


                          • #28
                            От: Suzuki DR650SE

                            Да споделя впечатления след навъртяни 5000 км. Уж криза, уж не карам много и почти никъде не ходя, а съм ги навъртял за 4 месеца. Имам две няколкодневни пътувания из България, другите са кратки еднодневни, до 300км.

                            Мотоциклетът, оборудван с подходящи гуми и разни подобрения е перфектното дюал-спорт ендуро. Спокойно се кара на главния път с 110 без прегряване и с лекота се справя с всякакви пътища и безпътища. Е, разбира се не е магистрален боец или мотор за засукани дерета, но точно за това е дюал спорт. Вибарции не се усещат и при правилно настроен карбуратор, мотора си тегли от 2500об/мин.
                            Спирачките са доста адекватни, дори и при натоварен мотор и високи скорости. Определено са по-добри от на Супер Тенерето.
                            Резервоарът е малък - 9.5л до резерва, общо 13, при разход около 5 налага спирания на всеки 200км. Идеален мотор за пушачи , но аз не пуша, а зареждам и давам газ.
                            Разход на масло - кръгла нула. По книга му дават да събира 2,3л със смяна на филтъра, но като сложа точно 2л маслото идва на горната част на прозорчето, малко над максимума. Дават го да се сменя на 6000км, филтъра на 12х. Въздушнят филтър е дунапренен и се пере и омаслява на всеки 3000км. Клапаните са с болтчета и се проверяват на 12х. Поддръжката е елементарна и доста евтина.
                            На багажника връзвам кръгъл непромокаем чувал, който събира всичките ми дрехи и екипировка за няколкодневен преход с къмпиране, ако сме двама ще се наложи да закача и дисагите. Куфар засега не смятам да слагам.

                            Недостатъци - доста са.
                            На първо място неудобната седалка. Лекува се със смяна или преправяне.
                            Окачването е пълен боклук, коловете са конвенционални без никаква възможност за настройки, а задният амортисьор само с компрешън. Всички пружини са прекалено меки, дори за 40кг ездач.
                            Ветрозащитата не е добра, но това е нормално.
                            Моторът е нестабилен при скорости над 120км/ч, когато сме двама се стабилизира. Не съм сигурен къде е корена натози проблем, възможно е заради мекото задно окачване или заради прекалено тясната гума, която съм сложил отпред(2.75-21), но комфортната ми скорост е макс 110, независимо с какво МПС съм.

                            В заключение искам да кажа, че това е перфектният мотор(или поне перфектната база) за кратки пътешествия из България и близки държави, за хора които не ги свърта само на асфалта.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Suzuki DR650SE

                              Скоро ми текна амортисьора.
                              Бях решил да го сменям, че този няма настройки, но не беше дошло времето.
                              Свалих го, свалих пружината, измих го добре и го разглобих.

                              Поръчах си уплътнение и масло и вече е като нов.
                              Мотора се вирна, вече не се налага да сляза, за да опъна степенката
                              За съжаление уплътнението и маслото въобще не са евтини.
                              Междувременно от ибей ми изпаднаха два амортисьора с кокалите от ДРЗ400СМ и вече са при мен.
                              Зимата ще има нов проект, само да намеря по-търда пружина.
                              Седалката е завършена от поне 2500км насам и съм изключително доволен.
                              Тунинга по мотора продължава с пълна сила, карането също. Всичко по мотора си правя сам и не ползвам услугите на майстори. Това си е моят мотор.
                              За зимата сложих отпред Пирели МТ21 и съм изключително доволен - държи се много добре на кал и добре на асфалт, дори и мокър. Отзад доизтърквам К60, което дори износено се държи учудващо добре и в калта. Е, без да пробвам хилклаймбинг
                              Последно редактирано от Ivan_J; 15-11-12, 09:45.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Suzuki DR650SE

                                А честит ти рожден ден!!!!

                                аз пък вчера се сдобих с оригиналните накладки NISSIN и някой дреболии които искам да сменя.
                                довечера взимам спирачната течност и уикенда ще си поиграя
                                LZ1NDI
                                DR650SE K8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X