Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кутия за инструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кутия за инструменти

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    А с влагата как се справяте? Защото моята кутия пропуска и задържа влага и ръждата съсипа вече едни клещи, комплект накрайници за отверка и резервната свещ! Пробвах с опаковане с найлон - не помага особенно.
    Ако в кутията ти влиза вода: 1- се постарай да я минимизираш; 2- направи отвор от където да излиза; 3- инструментите да са винаги мазни в мазен чохъл.
    Ако говориш за конденз и подобни, пробвай като направиш една картонена тръба или кутия от вътре. Отнема част от обема и с времето се налага да се смени, но велпапето(примерно) е много хигроскопично.

    Всички решения са все насочени в задницата, а аз там имам куфари, чанти, място бол. Ако не стига винаги може да се добави, но много се нарушава баланса. Идеята за кутия около предпазната тава при КТМ е много добра, стига да е приложима. При БМВ мисля че е нежелателна, тъй като самата тава е закрепена на картера и допълнителната тежест, намаленото охлаждане би довело до проблем.

    За мен все още са фаворити меките дисаги тип т@6@ци около резервоара, чанти на ролбаровете (Владич си беше барнал едни на Хондата за което го аплодирам) и на други подобни. Но е вярно че са скъпи, текстилни и в моя случай биха ОЩЕ увеличили ширината. -> Индивидуално решения за всеки.


    За това говоря:




    А ето най-лесния начин за мен да се увеличи обема и масата на багажното
    Прикачени файлове
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #17
      От: Кутия за инструменти

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      А с влагата как се справяте? Защото моята кутия пропуска и задържа влага и ръждата съсипа вече едни клещи, комплект накрайници за отверка и резервната свещ! Пробвах с опаковане с найлон - не помага особенно.


      Звучи малко странно, но по-малките неща могат да се слагат в презервативи. Върши идеална работа против влагата.
      .

      Коментар


      • #18
        От: Кутия за инструменти

        За БМВ-то е удобно да се натъпчат в една малка чантичка под задния багажник, между него и опашката, има достатъчно място.
        Ride to arrive.

        Коментар


        • #19
          От: Кутия за инструменти

          А това е моето решение.ХТ с две цеви.





          Коментар


          • #20
            От: Кутия за инструменти

            ЗА това става дума:





            ПП Емо,една кутия си стои и те чака Ако ти е излишна ,ще я сложа на Сузукито
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #21
              От: Кутия за инструменти

              Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
              Днес си купих две парчета тръба, едното Ф 110, другото 75 мм, заедно с капачките и ще импровизивам. Надявам се да не ми излезе повече от 10 лв общо
              Има ли резултат?
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #22
                От: Кутия за инструменти

                Ами да, направих от Ф 110, закрепихя под стойката за багаж, но поради преработката на стойката заради нови алуминиеви куфари (пак от мен правени) сега няма място да монтирам кутията. Иначе побира идеално двете резервни вътрешни гуми.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #23
                  От: Кутия за инструменти

                  Ето и един модел от мен https://www.youtube.com/watch?v=Vo9ixJGugSc

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кутия за инструменти

                    Кутийките са готини, трябва да освободя и аз топ касата освен от инструмента и от други работи или поне частично. Всички кутии стават, просто инструмента вътре трябва да е добре уплътнен за да не тропа един в друг така неприятно по дупките особено в металните кутии. Вече нямам спомени от къде е било, но в Москвича имаше един много подходящ текстилен калъф за всички инструменти. По черен път метален инструмент в метална кутия би било цяла симфония
                    LZ1NIM/P
                    B pos

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кутия за инструменти

                      През годините съм ползвал най-различни кутии на най-различни места по различните мотори, които съм карал. Но винаги съм гледал да са плътно наредени инструментите там и съм ги обвивал с парцали. Така хем не тропат при движение железата, хем имаш парцали, които да ползваш при ремонта, ако ти се наложи.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кутия за инструменти

                        Да покажа и моето творение. Уговорката тук е, че това НЕ Е КУТИЯ ЗА ИНСТРУМЕНТИ, както се вижда от снимките . Инструментите ги държа под седалката.
                        Тръба PVC ф110, две капи (тази, която е за капачка е стругована с 0,6 мм), скоби за тръби 4 бр. - две големи и две малки. Шкурка, кит, пластофикс - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, шприц и черен мат за финал. Ключалка от раница.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от automax; 06-02-15, 20:48.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кутия за инструменти

                          Поздравления Добре се е получило
                          И аз се чудя дали и къде може да тропосам нещо подобно

                          Съвсем на майтап.... така като гледам снимките, ако капачката я направиш с неръждаема капачка, подобна на накрайника на ауспуха, никой няма да може да познае че става дума за кутия за инструменти или бира, а по- скоро би изглеждало, че мотора е два ауспуха Особено пък, ако сложиш отгоре и един предпазител.... пък и някак си симетрично ще дойде

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кутия за инструменти

                            На в-Строма имах tool tubes, много функционални и дори добре изгеждащи...Ама за бира не се бях сетил, Юли, фен съм ти
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7223971.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:5640474
                            Последно редактирано от Mitko69; 07-02-15, 02:36.
                            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кутия за инструменти

                              Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
                              Поздравления Добре се е получило
                              И аз се чудя дали и къде може да тропосам нещо подобно

                              Съвсем на майтап.... така като гледам снимките, ако капачката я направиш с неръждаема капачка, подобна на накрайника на ауспуха, никой няма да може да познае че става дума за кутия за инструменти или бира, а по- скоро би изглеждало, че мотора е два ауспуха Особено пък, ако сложиш отгоре и един предпазител.... пък и някак си симетрично ще дойде
                              И аз съм го мислил така, даже някъде из нета съм виждал накрайника на ауспуха заедно с капачката като тапа на тубата, а отстрани хромиран предпазител. Но не ми се дават стотина кинти за гърне втора употреба и стана така.
                              Всъщност тубата я ползвам предимно за вода.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X