Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модел батерия АЦР?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Модел батерия АЦР?

    http://advrider.com/forums/showthread.php?t=749245

    Батериите не ги разбирам,разбирам,че искат 150 кинта за отвиване на 2 винта и смяна на батерия която я струва 20 кинта я не.Мама е болна,тия ше имат да взимат.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t4Ykd.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5970924

    На линка горе е показана батерията,не и намирам модела и това е питанката.

    Тенкю
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Модел батерия АЦР?

    Те са си го написали хората - обикновенa батерия, три елемента по 3 волта, и си ги сглобяваш сам.

    " It's an extremely basic 9v LiMnO2 battery pack. You can either buy the pack pre-built or buy the individual cells and solder one up yourself for even cheaper."

    Ето примерен линк за елементите: http://www.eemb.com/Li-MnO2_battery/...city_Type.html

    Виж какъв е диаметъра/размера на оригиналните, и търси модел със заварени изводи, като този например, за да може да си ги запоиш и направиш в пакет сам.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      От: Модел батерия АЦР?

      Тенкю за пореден пьт,но това ще го тьрся готово спретнато,че не ми се вьртят ленти за закрепване и не ми се запоява.

      Сертифицирания дето ги сменя ми е чудно какьв курс е минал за развиване на винтчета,че иска 100 кинта на час поне.А и ми трябва резервна батерия,че ще го ползвам като СПОТ.

      Сиромах човек...........
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Модел батерия АЦР?

        Просто клиентите му са чекиджии, то само използва факта.
        И до ден днешен нямам представа защо колегите ми в малоумния запад вземат минимум 180 евро на час, а аз ходя гладен. Ако не отчитаме фактора "малоумие на населението", то разумно обяснение и няма.
        Като правило тия елементи се мушкат в картонени фишеци, нарочно. Не се омотават с изолирбанд.
        Не може да запояваш лентите към батериите - ще ги убиеш. Може само лента към лента, а те залепват само като видят че включваш поялника.

        Коментар


        • #5
          От: Модел батерия АЦР?

          Сертификат има и за ДОБРУТРО взима 120 кинта поне.
          За 1000 часа сервис на мотори Катерпилар ни оскубаха / щото аз карам ма друг поне плаща / 10 000 долара.Проверка на радиаторите,смяна на един импельр / гумена перка в помпа,6 болта са /,смяна на 2 криви маркуча по 2 педи всеки и реглаж клапани.Клапаните не са пипани щото боята си седи по болтовете ма как да е,не ми се заяжда и с тия.Какво строшиха още се чудя,до момента един радиатор тече,един мотор губи антифриз,4 ремька ги смля / нямаха сходимост / обтегач на единия алтернатор строшен............ма за 10 000 толкова,ако бяха взели 20 не ми се мисли,лодка нямаше да остане.

          Аз това не го понасям ма хич,за алтернатор който става от комбайн да ми искат 1300 долара не е честно.Винаги вярвай на емигрант който кара 3 стари С класи.Е те това научи собственика като му намерих алтернатора за 193 кинта с безплатна доставка.После и инструменти ми купи и в момента сме на Питай капитана,ако те псува не влизай в машината.

          Баф му и батериите,имат готови снадки и само батериите рьгаш вьтре.Има ги и готови комплекти и сега ше го разгледам какво го сьрби чудото.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Модел батерия АЦР?

            Наваякъде е така - има части за по 5 и 500, дето стават, ама имат сертификати и куп бумаги за гарнитура.

            За батериите - на всяка цена заварени изводи (шини) и ги запояваш, за секунди работа е. Контейнери с пружини и други съединения са риск - голямо контактно съпротивление, падове и напълно прекъсват когато ти трябва най-много да излъчват. Може да ги омотаеш в каквото и да е, няма грижа, стига да влизат в кутията. Щепсела е стандартен, ако нямаш стара същата батерия, от някое старо видео, касетофон и каквото и да е с много щепсели, ще го намериш. Има ги и по магазините за модели, китове и пр.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #7
              От: Модел батерия АЦР?

              Знаеш ли и аз колко се чудих навремето? С годините разглеждане на какво да е, във всякакво състояние и на всякаква възраст, се убедих че картонените фишеци са наистина правилните.
              Значи, играят амортизатор на ударите, уплътнител, обират раздуването на батериите, и попиват гадостта, ако протекат. Така на практика спасяват платките от ецване, и всъщност - от унищожаване на устройството.

              Коментар


              • #8
                От: Модел батерия АЦР?

                Тоя спот къде ще се ползва?

                Коментар


                • #9
                  От: Модел батерия АЦР?

                  Кьдето я закьсам,обикновенно в морето.

                  Не е СПОТ,но можел да изльчва около 60 теста които ще ги ползвам като СПОТ.4 пьти по-мощен е от спота,ползва други сателити / а не брата да ми изчезва след Хавай до Фиджи / и няма годишна такса.

                  Има тьпа антенка която се и мести и струва тройно и горница на нормалния СПОТ.Отнема им по-малко време за реакция,но оплета ли нещо ме сьдят,не ми искат кредитна карта.

                  Кльопа батерийки обаче,а сертифицирането му струва около 150 долара или как те уклецат.То се вижда какво има вьтре и за смяна на батерии АЗ кьт прос Бугарин няма да дам.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Модел батерия АЦР?

                    като ще взимаш батерия, по-добре си купи направо 2 или 3

                    Коментар


                    • #11
                      От: Модел батерия АЦР?

                      А модела знаеш ли го?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Модел батерия АЦР?

                        Веско нали даде линк към батерийте. Малко след като кацнеш в София, ще ти връчат батерийте със заварени шини в пакет. Искаш ли жълта лепенка с нова "Expiration Date"?
                        Кога изтича годността на батерията на EPIRB-а ти?
                        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                        No wahalla.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Модел батерия АЦР?

                          Така като гледам няма модел. Мисля, че производителят на устройството е взел три единични елемента, запоил ги е и ги стегнал с термошлаух. Резни го и виж модела върху самите елементи, намери ги и си ги комплектовай.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Модел батерия АЦР?

                            Това дето го пише на етикета "А3-06-2703" означава чисто и просто Пакет от три елемента, всяка една създадена от 6 елемента 2703. Лошото е, че 2703 няма.
                            можеш ли да измериш диаметъра и височината на кой да е от елементите, за да ти кажа какво да направиш после...?

                            ух това 2703 дано не е онова, което си мисля...
                            Последно редактирано от Y.Stoqnov; 12-05-12, 21:36.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Модел батерия АЦР?

                              Не съм сигурен, че са 6 елемента 2703 (каквото и да означава това). Повече ми приличат на 3 батерии CR123A.
                              Ако съм прав, то решението е във всеки магазин за батерии- един куп фотоапарати замезват с точно с тях.
                              Skipper, давай размерите на батарейките или пакета.
                              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                              No wahalla.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X