Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iRobot Roomba и други такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • iRobot Roomba и други такива

    Колеги,

    Наточили сме се с жената да си купуваме такова чудо. Харесваме си Roomba 521.
    Защо? Защото ще чисти, почти без наше участие. И ще тормози котката, също без наше участие.
    Въпроси към хората с впечатления/мнение:
    - От Бг магазин или от Амазон.co.uk например да го взимаме? От амазон с доставката излиза маалко по-евтино отколкото от българския, но не знам как стоят нещата с гаранцията.

    - Праг от 2-3 сантиметра проблем ли е?

    Ще имам и още въпроси.

    Благодаря на отзовалите се
    Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
    Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

  • #2
    От: iRobot Roomba и други такива

    Преди време същите перверзни мисли бяха се въртяха в колективната ни глава/на мен и на жената/ .............проблем се оказа СОТ - датчиците.Гадното нещо ги включваше като се разхождаше насам натам и се отказахме.А иначе има /поне преди около година/ възможност за тест,дават ти едно такова чудо и пробваш.Мисле,че това е най разумно, така ще видиш резултата сам.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #3
      От: iRobot Roomba и други такива

      Хм. Интересно. Кои е този които ви е насочил датчиците да гледат земята. А роботчетата нямат и 20 см височина. Да не говорим, че има и датчици които не отчитат движението на домашни любимци и други с тегло примерно под 20 кг...
      Относно от къде да се закупи. Аз съм за БГ, както каза ти заради гаранцията... Възможността за тест също не е за изключване...

      Коментар


      • #4
        От: iRobot Roomba и други такива

        Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
        Хм. Интересно. Кои е този които ви е насочил датчиците да гледат земята. А роботчетата нямат и 20 см височина. Да не говорим, че има и датчици които не отчитат движението на домашни любимци и други с тегло примерно под 20 кг...
        Относно от къде да се закупи. Аз съм за БГ, както каза ти заради гаранцията... Възможността за тест също не е за изключване...
        да така е.но всичо това го научих после.............след монтажа.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: iRobot Roomba и други такива

          Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
          Хм. Интересно. Кои е този които ви е насочил датчиците да гледат земята. А роботчетата нямат и 20 см височина. Да не говорим, че има и датчици които не отчитат движението на домашни любимци и други с тегло примерно под 20 кг...
          Относно от къде да се закупи. Аз съм за БГ, както каза ти заради гаранцията... Възможността за тест също не е за изключване...
          Възможно е проблемът да е топлия въздух който излиза от "роботчето", а не неговата форма и движение...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            От: iRobot Roomba и други такива

            Имахме такова, пенсионирахме го но не по негова вина - тогава оня от аватара още беше жив и в къщи си имахме в общи линии килим без да имаме килим.

            В "нормално" помещение, веднъж почистено, би вършило добра работа при редовна експлоатация.

            Друг е въпросът че качественото му почистване отнема горе долу същото време като нормалното прахосмуциране на малка стая.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: iRobot Roomba и други такива

              Ползвам на SAMSUNG и съм доволен ,но и аз трябва да си пренастроивам датчика на алармата нали това е целият смисъл да чисти когато те няма.
              Купена е от тук .Но да не си мисли някои че чисти основно ,става само да подържа изчистеното по дълго време чисто.
              Праг 2 см не е проблем ,3 не съм пробвал.
              Последно редактирано от Иво Томов; 06-05-12, 19:33.
              Honda CRF 250 X
              Touareg 3.0 TDI

              Коментар


              • #8
                От: iRobot Roomba и други такива

                Прежалихме се, и си взехме AGAMA AiBOT RC530A, че е почти на половината цена на Roomba-та.
                Току-що го доставиха, жената е във възторг, котката да му мисли
                Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
                  Прежалихме се, и си взехме AGAMA AiBOT RC530A, че е почти на половината цена на Roomba-та.
                  Току-що го доставиха, жената е във възторг, котката да му мисли
                  Колега, като насъбереш впечатления, сподели ги, че и аз съм на тая вълна
                  XR4

                  +359.885.88.99.29

                  Коментар


                  • #10
                    От: iRobot Roomba и други такива

                    Колеги, ето клипче с роботчето:

                    http://www.youtube.com/watch?v=biEj9oMUASM

                    Моделът е AGAMA AiBOT RC530A 120 кв.м
                    Не е точно прахосмукачка, по-скоро е автоматична метла с леко засмукваща функция.
                    Четките, които се въртят работят и като сензори - като опре в нещо сменя посоката.

                    Хола, който е към 30 кв. м го минава за 30 минути с цялото бутане измежду диван, фотьойли и крака на маси и столове. Под маси и столове - т.е. на места с повече вертикални препятствия - се позаплита и му трябва повече време, но пък така чисти по-усърдно там.

                    Не става за основно почистване.
                    Идеята е да почистя основно и после дълго време просто да поддържа чисто от прахоляк и косми от котката.
                    По-едри парчетии не успява да ги събере, даже понякога ги заобикаля. Няма проблем с прескачане на височини от 2 сантиметра, проблемът е ако прагът е висок и широк, като този под вратата на банята например - застава отгоре на кантар и вие жално.

                    С едно зареждане мина целия хол и детската стая - общо към 45 кв.м, имаше още 1/3 от батерията останала.

                    Като домашен помощник на жената ще е чудесен, няма да се налага да прахосмуче през ден.
                    Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                    Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                    Коментар


                    • #11
                      От: iRobot Roomba и други такива

                      От няколко месеца ползваме в къщи Ромба-531......голем кеф.Жената се роди.Основно един път в месеца дърпа с един ядрен реактор....некакъв филипс...направо ми гълта чорапите в движение...........и през няколко дни като тръгнем за работа пали Ромбата....сама си ошетва и като се върнем си застанала на базата и си кротува.
                      Единствено обръщам голямо внимание на почистването и го правя со кеф....нали си е машина.Бавно и внимателно всичко.....и контейнерчето и четката и колелцата и четката. всичко се разглобява лесно и се почиства лесно.Хубава придобивка.За сега поне немаме ядове.
                      LZ3YG

                      Коментар


                      • #12
                        От: iRobot Roomba и други такива

                        За една година нещо в пазара на самоходни прахосмукачки да се е случило? Котките се проскубаха страшно и вече са две, няма насмогване с прахосмукачката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: iRobot Roomba и други такива

                          Звънни да ти дам Руумба да пробваш пък после ще решиш сам.
                          O888 749-O86
                          C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                          NC 750

                          Коментар


                          • #14
                            От: iRobot Roomba и други такива

                            Интересна е темата. Ние с две кучета чистим всеки ден основно,защото иначе не се търпи. Иска ми се такова нещо,но кучетата според мен ще го пребият тоя робот. Чисти ли обаче навсякъде!? В смисъл ми се струва,че като смени посоката,после връща ли се да си довърши или чисти хаотично на където хване? А другото,което ме интересува е колко космак може да побере? Щото аз на ден с прахосмукачката събирам минимум 3,4 шепи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: iRobot Roomba и други такива

                              Малко снимков материал
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0622.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5480563Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0623.jpg
Прегледи:1
Размер:235.8 КБ
ID:5480564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0624.jpg
Прегледи:1
Размер:187.5 КБ
ID:5480565

                              Не може да се разчита за основно почистване, но за поддръжка става. Има възможност за задаване на седмичен график и ограничение за почистване. Батериите са скъпи, живота им е 1,5-2,5 г. Трябва да се пази от кабели и чорапи, най зле му влияят отвори с неговата височина, заклещва се.
                              O888 749-O86
                              C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                              NC 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X