Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iRobot Roomba и други такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: iRobot Roomba и други такива

    И как да разберем кой модел е най-добър?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      От: iRobot Roomba и други такива

      Първоначално публикуван от lindiago Преглед на мнение
      Имам едни двама познати, които ще гледат две котки, може на тях да ни го дадем за известно време..
      Вие - ако слушате и ако котките не се оплакват.

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      И как да разберем кой модел е най-добър?
      Проба и грешка.

      Коментар


      • #33
        От: iRobot Roomba и други такива

        Повече ми харесва да се поуча от пробите и грешките на другите.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: iRobot Roomba и други такива

          Братята китайци имат интересни предложения по тази тема при това на много добра цена. Бях залитнал в тази посока но рязко ми се промениха приоритетите. Ей ви един линк на ползу родину, надявам се да не получа бан за него:
          http://dx.com/s/Smart+Robotic
          42

          Коментар


          • #35
            От: iRobot Roomba и други такива

            Ами гледам дават за проба i - нещата (макар и да не зачетох при какви условия), трябва да намерим и останалите модели от познати и един ден - тестове на различни настилки и различни степени на замърсеност. Макар, че мисля долния клип е показателен при тежко замърсяване кой тип "робот" следва да се ползва

            Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
            Grand Cherokee 3.0

            Коментар


            • #36
              От: iRobot Roomba и други такива

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...По начина, по който се придвижва, не би могла да интегрира позицията си...
              Не позицията си. Маршрута си. Започва по спирала, горе-долу определя границите на помещението с инфрачервени датчици и започва да обикаля вътре в зададения периметър като помни къде как е завивало. Май.

              За прибирането на мястото за почивка - когато само реши че батерията се нуждае от зареждане се насочва към там и го търси с инфрачервен датчик, но междувременно чисти. Може да разбере къде му е дока за зареждане, и след това да се върти като шугаво в невероятни посоки за да си оптимизира маршрута.

              Вече как се прибираше като му натиснеш бутона "прибирай се", и дали в този режим е длъжно да се прибере по възможно най-бързия начин или пак се мотае - не помня.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: iRobot Roomba и други такива

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                Започва по спирала, горе-долу определя границите на помещението с инфрачервени датчици
                Забелязал съм, че след спираловидното въртене, всеки път тръгва в различна посока.
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • #38
                  От: iRobot Roomba и други такива

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Вече как се прибираше като му натиснеш бутона "прибирай се", и дали в този режим е длъжно да се прибере по възможно най-бързия начин или пак се мотае - не помня.
                  Определено пак се мотае, защото НЕ ЗНАЕ къде е зареждачката. Продължава да си чисти докато я види, а като я види тръгва право към нея.

                  Коментар


                  • #39
                    От: iRobot Roomba и други такива

                    И между другото, паркета в стаите през лятото започва да скърца / от разсъхването / а сега вече не скърца, може би защото скубата го мокри...
                    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                    Стефан Арзатов

                    Коментар


                    • #40
                      От: iRobot Roomba и други такива

                      С Румба 770 съм,чисти уникално перфектно!Купена е от БГ представителство с 2г. гаранция и бонус нова кутия с двете почистващи четки.Имам я от около 1 година и впечатленията ми са:
                      - чисти всичко и навсякъде.Ако има по едър боклук,трябва да се премахне,защото не го засмуква,а го бута и може нещо да се заклини под нея.
                      -с куче съм,къс косъм.След преминаването на робота,всичко буквално грейва.
                      -ако има кабели иили ресни и се заплете,се опитва да се освободи,около 90% от случинте,неуспешно.Трябва да се махат кабели от пътя и а ресните на килините ги подпъхвам под тях.Самите мокети и килими,ги чисти идеално.
                      -Почистването на контейнера ТРЯБВА да става след всяко чистене,както и продухването на филтрите.Ако има много косми,след чистене ТРЯБВА да се почисти всичко основно.
                      -Основната стандартна прахосмукачка я вадя около 3 пъти годишно,навсякуде се пуска румбата.Почиства и върху гардероб,маси,под легла и всякакави странни места.
                      -има и дистанционно,с което може да се управлява целият и път и да си чисти каквото поискаме.Работи при постоянно натиснат бутон.Ако спре например под креват,с дистанционното се вади.
                      - за времето през която я имам,съм сменил 2 пъти тройната четка и 1 път НЕРА филтрите.И двете са консуматив и се поръчват през ЕВАУ,в пъти по евтини са от БГ.
                      -ако не се ползва 3-4 дена,е желателно да се вади батерията.На този модел,се намира под капак с 2 винта и става за около 6 секунди,с мотаенето.
                      - ако имате малко животинче с неизградени хигиенни навици и поставящо "мини" из стаите,НЕ Е желателно да се ползва настройкта за отложено почистване...Получава се невероятен импресионистично-абстракционистичен ефект от размазването на "мините" из апартамента.самото почистване на румбата е също тежка и неприятна задача.
                      -пътя на румбата изглежда хаотичен,но си има някаква тяхна логика.Факт е,че не остава непочистено място.

                      Не разчитайте на Скуба да чисти и мие.Контейнера за твърди боклуци е малък и не може да събере колкото Румба.Скуба за миене,Румба за чистене.LG наистина имат модел с 2 камери, за сканиране на пода и правене на маршрут с ориентация по тавана.Страхотни са и те,но нещо ги няма в БГ и не е ясен въпроса и с консумативите.
                      Успех и ако някой се чуди,направо да купува,уникално добри са.
                      Пътят е целта.

                      Коментар


                      • #41
                        От: iRobot Roomba и други такива

                        Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение

                        Не разчитайте на Скуба да чисти и мие.Контейнера за твърди боклуци е малък и не може да събере колкото Румба.
                        Много интересно мнение. Какви твърди боклуци, какви мини от куче, какви пет лева? Явно съм се объркал, мислех,че говорим за чистота...
                        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                        Стефан Арзатов

                        Коментар


                        • #42
                          От: iRobot Roomba и други такива

                          @VULKAN

                          Oбяснявам:
                          В горно мнение,колега смяташе,че Скубата И мие И чисти.Тя е основно за миене.Контейнер за прах,твърди боклуци и подобни има,но е супер малък и недостатъчен.Съответно НЕ може да замени Румбата,която е създадена САМО за боклуци,прах,косми и подобни.
                          Мини в кавички "мини" - има се предвид - изпражнения от домашни любимци,по народному - акита.Мога да го напиша и съвсем по български - Ла*на. (*) да се замени с 10та буква от азбуката.Мога и на английски...
                          За пет лева,нищо не съм споменавал.
                          За чистота обаче - да.
                          Пътят е целта.

                          Коментар


                          • #43
                            От: iRobot Roomba и други такива

                            Колегата, който обясняваше за скубата, съм аз! Много добре те разбрах за ,, мините,, още от първия ти пост. Живей си както ти харесва и не давай воля на нервите си. Разбира се, че ще ти се бъде малък контейнера на който и да е робот, след като чистиш рядко.При нас скубата се пуска ВСЕКИ ден, а обикновената прахосмукачка- веднъж СЕДМИЧНО. Смея да твърдя, че скубата ПРАХОСМУЧИ и МИЕ, дори ПОДСУШАВА след себе си. Жив и здрав.
                            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                            Стефан Арзатов

                            Коментар


                            • #44
                              От: iRobot Roomba и други такива

                              Понеже не знам какво ви става, участниците в пререканието сте поканени да се въздържате от мнения един към друг.

                              Коментар


                              • #45
                                От: iRobot Roomba и други такива

                                Минава ли от стая в стая, пресича ли преходна лайсна? Какво прави, като достигне стълби?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X