Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iRobot Roomba и други такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: iRobot Roomba и други такива

    Аз за звънене ще звънна, но колко стар е този roomba?

    Коментар


    • #17
      От: iRobot Roomba и други такива

      3-4 годишен е, взех го от представителството за Бг
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #18
        От: iRobot Roomba и други такива

        Ето едно суперкратко ревю на румба от мен:

        - не става за основно почистване, но може да докара комплекс на домакинята като след въпросното основно почистване румбата събере още шепа прах.
        - космите я затормозяват неимоверно. Черната четка в червената рамка (от снимката по-горе) се набива с много косми и румбата спира посредата на почистването и иска да се изчисти. Има специален уред за почистването на тази четка. Има и отделна версия PET на румба, която е предвидена за къща с повечко косми. Нямам такава и не знам колко по-добре се справя.
        - не може да минава през тесни места (примерно крака са столове, крака на маса, доближена до стена и т.н.)
        - обикаля цялата къща, като наистина помни схема на къщата и рязко намалява преди да стигне до препятствия.
        - има доста консумативи: филтър, четки - 3 бр., батерии. Досега не съм опрял до тях, но на филтъра му дават 6 месеца живот, а на батериите 2 год. максимално. Надявам се, че ще може да се рециклира евтино, защото е NiCd.
        - понякога се загубва в жилището и трябва на ръка да я заведеш до базата.
        - понякога пропуска стая или зона, която трябва да почисти и не съм намерил логиката, по която го прави.
        - чупи слабозакрепени пластмасови первази около тръби за парно и ги разнася из стаята.
        - въпреки опасенията ми, определено добре минава около всички стени и ъгли, включително вътрешните ъгли по 90гр.

        Коментар


        • #19
          От: iRobot Roomba и други такива

          аз пък имам две Агами. Едната се казва Пенка, другата - Мими. Пускам ги през ден и съм много доволен! Шетат и не пънкят! А пък ако и помнят помещенията цена няма имат!

          Т.
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #20
            От: iRobot Roomba и други такива

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Ето едно суперкратко ревю на румба от мен:

            - не става за основно почистване, но може да докара комплекс на домакинята като след въпросното основно почистване румбата събере още шепа прах.
            - космите я затормозяват неимоверно. Черната четка в червената рамка (от снимката по-горе) се набива с много косми и румбата спира посредата на почистването и иска да се изчисти. Има специален уред за почистването на тази четка. Има и отделна версия PET на румба, която е предвидена за къща с повечко косми. Нямам такава и не знам колко по-добре се справя.
            - не може да минава през тесни места (примерно крака са столове, крака на маса, доближена до стена и т.н.)
            - обикаля цялата къща, като наистина помни схема на къщата и рязко намалява преди да стигне до препятствия.
            - има доста консумативи: филтър, четки - 3 бр., батерии. Досега не съм опрял до тях, но на филтъра му дават 6 месеца живот, а на батериите 2 год. максимално. Надявам се, че ще може да се рециклира евтино, защото е NiCd.
            - понякога се загубва в жилището и трябва на ръка да я заведеш до базата.
            - понякога пропуска стая или зона, която трябва да почисти и не съм намерил логиката, по която го прави.
            - чупи слабозакрепени пластмасови первази около тръби за парно и ги разнася из стаята.
            - въпреки опасенията ми, определено добре минава около всички стени и ъгли, включително вътрешните ъгли по 90гр.
            Това ревю,за сега потвърждава съмненията ми придобити от снимковия материал по-горе,че отдолу въпросната прахосмукачка изглежда доста несериозно,като от час по трудово. Четките и изглеждат все едно съм навързал няколко стари четки от спирали на жена ми. Ако някой ползва такова нещо в наводняващо се от косми помещение и работи нормално да каже

            Коментар


            • #21
              От: iRobot Roomba и други такива

              И аз съм се интересувал от тези роботи, но написаното от колегите се разминава доста с това, което обещават за безшумната, без жичната и "без домакинната" прахосмукачка.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: iRobot Roomba и други такива

                Явно не сте ме разбрали съвсем напълно или аз не съм се изразил добре. Румбата е чудесно инженерно достижение и е в огромна полза за едно домакинство, но има недостатъци, които всеки търговец би ви ги спестил, къде от незнание, къде от чиста корист. За мен е чудесна придобивка и без съмнение бих повторил покупката.

                Коментар


                • #23
                  От: iRobot Roomba и други такива

                  Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                  аз пък имам две Агами. Едната се казва Пенка, другата - Мими. Пускам ги през ден и съм много доволен! Шетат и не пънкят! А пък ако и помнят помещенията цена няма имат!

                  Т.
                  Разказвай, разказвай. Боклук събират ли, шашкат ли се от нещо, задръстват ли се? Защо две?

                  Никоя от тия твари не помни помещенията.

                  Коментар


                  • #24
                    От: iRobot Roomba и други такива

                    Такаааа. От далечни земи пристигна Roomba 650. Зареди се и хукна да вършее. Котките се скриха в гардероба, а космите им - във филтъра на roomba-та. После машинката се прибра пак да се зарежда, а котките излязоха да отвоюват територия.

                    Джаджата е пълна с хитрини. Примерно като не може да се напъха в някоя ниша се врътва наопаки и издухва по-лекия боклук (козина от опашати твари), който после пада на по-сгодно място и тя си го намира при следващо минаване.

                    Чак тиха не е - шуми доста по-тихо от обикновена прахосмукачка, но ако разговаряш с някого, повишаваш глас. Още не съм разбрал как решава, че е чисто, но общо взето не бърка.

                    Коментар


                    • #25
                      От: iRobot Roomba и други такива

                      Ехх...сега ако я пробваш и у някой познат с 2 кучета,точно по това време на годината,за да видиш дали ще се справи и да дадеш едно кратко ревю - цена няма да имаш ))

                      Коментар


                      • #26
                        От: iRobot Roomba и други такива

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...Още не съм разбрал как решава, че е чисто...
                        Май помнеше къде е ходила и го брои за чисто май след третия път. Под това разбирай че може да отиде в ъгъла, после половин час да се мотае другаде, после пак да мине в ъгъла, после пак другаде, после пак в ъгъла. Плюс това някои модели имаха някакви "датчици за мърсотия".
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: iRobot Roomba и други такива

                          Ползваме I robot skooba. За разлика от roomba прахосмучи и измива след себе си. Жена ми е много доволна от придобивката, защото ефекта е невероятен. В български магазин струва 999,00 лева. Изкарва всичкия мъх и прах изпод леглото и не само от там. Иначе сигурно сме го вдишвали. Относно космите на кучета и котки, аз животни нямам, но съм сигурен, че машинката ще се справи защото виждам какво може.
                          Последно редактирано от VULKAN; 12-07-13, 09:52.
                          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                          Стефан Арзатов

                          Коментар


                          • #28
                            От: iRobot Roomba и други такива

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Май помнеше къде е ходила
                            Категорично няма такива способности. По начина, по който се придвижва, не би могла да интегрира позицията си, което си проличава и от начина на търсене на мястото за почивка. Ходи както си знае докато му види лампичката и като я види тръгва към нея. Иначе датчици за мърлявина има. Определено се задържа на интересните места.

                            Ще я тестваме и другаде - сещам се за един познат който отглежда ротвайлски товарен добитък и са му интересни такива работи.

                            Коментар


                            • #29
                              От: iRobot Roomba и други такива

                              Имам едни двама познати, които ще гледат две котки, може на тях да ни го дадем за известно време..

                              Коментар


                              • #30
                                От: iRobot Roomba и други такива

                                И аз много отдавна се заглеждам. Обаче по такава дето прави всичко - и да смуче, и после да измие пода. Май въпросната скуба го прави. LG имат някакъв бот (последния е с правоъгълна форма, а не кръгла), койо сканирал помещенията и помни къде е и т.н., обаче не мога да разбера мие ли или не - май има някакъв парцал да забърсва, ама миене като скубата - т.е. да е с чиста вода и препарат вместо само да замазва - няма. И самсунг мисля предлагат подобни Жажи, та и още няколко компании, които не сме чували много.
                                Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                                Grand Cherokee 3.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X