Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Променена позиция на радиатора на " бегачките"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Евала

    Ти по отделно ли си ги пуснал да работят?
    Ако да, вържи ги да работят двата задно като им променяш скоростта според температурата
    Няма как да им променям скоростта и за това ги вързах по следния начин - горния включва на 85 гр , долния на 92 гр и така през повечето време работи само горния .
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #62
      От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

      Оня каунь не ти ли прати и съпротивленията?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Оня каунь не ти ли прати и съпротивленията?
        Не , само вентилаторите с с дифузьора ... май едното съпротивление стои ама как ще го управлявам...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #64
          От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

          Е как - бавната през съпротивлението, бързата директно.
          Та на 85* пускаш бавна и на двата на 92* бърза.
          Те тия съпротивления поне трябва да ги има и във твоя вилает, еднакви са

          Ключето за принудително пускане пак на бърза и на двата го връзваш. Ако нямаш си сложи.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

            При прекьсване на веригата кьм датчика не се ли включват и двата на макс или аварийна скорост?

            На моите коли както казах системката е сьщата,имам и ел схеми кое как се врьзва та ако на някой му трябва ги изравям и пускам.

            Това с единия вентилатор не си е много работа,разчита се само на един и ако откаже се чака втората степен на другия да спаси положението.Двата ако работят си е по-добре,това поне сьм го тормозил на нормален пьт в близо 50 градусова жега и охлажда нормална кола спокойно,ако откаже единия ще се разчита на втора скорост,пьрвата няма душа
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

              И аз съм пред дилема дали да местя радиатора отзад на Патрола!??И единствената причина за това е поставянето на механична лебедка!Но ме е страх че и два и три или пет вентилатора да сложа като се метна в някое блато или гьол да не откажат от това че са мокри!Докато с виското този проблем го няма/моето е работещо/
              От друга страна като е отпред и се замаже с кал и и виското да работи пак няма смисъл.....отзад си е защитен и от пробив и от замърсяване.........?
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #67
                От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                Те са на нивото на задния прозорец,бая блато ще ти трябва преди да откажат.Тия на Алфата дьржали половин час под вода,,моите под вода не сьм ги пробвал,пише AEG на тях и ме сьмнява,че лесно ще ги утепаш еле ако са ти на нивото на бьбреците примерно.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                  Е те у вода като се не работят бе.
                  Или поне трее им се боцне ключе да се изключват принудително.
                  Спал трябва да са тия на Живко, ма той ще каже кво пише на тях.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Те са на нивото на задния прозорец,бая блато ще ти трябва преди да откажат.Тия на Алфата дьржали половин час под вода,,моите под вода не сьм ги пробвал,пише AEG на тях и ме сьмнява,че лесно ще ги утепаш еле ако са ти на нивото на бьбреците примерно.


                    ей тука даже и още по надълбочко нагазих,водата стигна до раменете ми в седнало положение!волана под водата!и си ръчках напред назад но проблема ще е дали после ще работят????
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #70
                      От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                      Еми както се вижда на тая снимка ко радиатора и въртилаторите са отзадзе дори няма да се намокрят
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Еми както се вижда на тая снимка ко радиатора и въртилаторите са отзадзе дори няма да се намокрят
                        И аз така го виждам.С изнасянето на радиатора на задника как и да го сложиш пак долния му край е на пода и перката ти е минимум на нивото на бьбреците или средата на радиатора.Отделно,че спокойно ми се слагат и духащи и смучещи перки и единия чифт може да стои резерва ма това много екстрийм ми се струва.
                        Може да се сложи и легнал или под какьвто градус го искаш,не се тьрси вьздушен напор за охлаждането та от там и позицията на перките ще е някак си различна.

                        Трябва да накисна един чифт и да го видя работи ли,вода до раменете си е екстрийм.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                          Перките на фирма SPAL работят и под вода,това съм го пробвал.Друг е въпроса че в толкова дълбока вода всичко се преохлажда и не е нужно да работят перките на радиатора.За разика от ел.перките тези с виско се чупят или кривят и се забиват в радиатора.
                          И като си се ''разхождал'' до къде стигна?Влизането с джип в такива дълбоки води излиза към 500лв ако искаш после да караш а не само да правиш скъпи ремонти.
                          За тази цел има джетове,лодки и др.
                          И като гледам снимката как един тича с въжето а другия се евакоира по спешност....
                          С един джет и 200-300лв за бензин можеше и мацки да завъртите.
                          Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 03-07-12, 10:31.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                            Не сьм правил такива ма сьм теоретик мамата си трака.

                            На кола дето бордюр не качва - виско перката на шестака ми е с пласмасови перки,лесно ще се скьса и в зависимост от оборотите ще причини малки щети,маркуч да скьса ще и стигне силата.
                            На осмака перките на виското са метал,скьса ли ти пробива капака,кьса 2 маркуча и пробива радиатора,един вид снаряд с мерак под капака - това поне см го виждал и добре,че колата не беше моя.

                            На теория виското е пьрвото зацепило и подпира ел. перките които вече само регулират.При излизане от гьола на около 2500 оборота само виското би трябвало да охлади мотора без включена предавка,след това вече да му мисли и електриката.

                            Вьпроса на Гробаря е ясен,аз лично само на една перка електрическа не бих разчитал еле ако е давя както той на снимката горе.Номера с ключето и изключването на електрическите си стои еле ако трябва да се гмуркам на обороти.Тогава я излезя сьс здрави перки я не.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                              Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                              Перките на фирма SPAL работят и под вода,това съм го пробвал.Друг е въпроса че в толкова дълбока вода всичко се преохлажда и не е нужно да работят перките на радиатора.За разика от ел.перките тези с виско се чупят или кривят и се забиват в радиатора.
                              И като си се ''разхождал'' до къде стигна?Влизането с джип в такива дълбоки води излиза към 500лв ако искаш после да караш а не само да правиш скъпи ремонти.
                              За тази цел има джетове,лодки и др.
                              И като гледам снимката как един тича с въжето а другия се евакоира по спешност....
                              С един джет и 200-300лв за бензин можеше и мацки да завъртите.

                              джипа си е в отлично здраве след тази баня!имаше около 500 свидетеля!няма никакви поражения!нито вода в картера нито в филтъра!има и видео някъде ама не мога го намеря....ралито в Добрич
                              Последно редактирано от Гробаря; 03-07-12, 10:45. Причина: клип
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • #75
                                От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                                Трябваше да кажеш още от начало че Киро е главен организатор на това водно РАЛИ.Разходка във водата не видях,а нивото нещо не е до ''над волана''
                                Да не е в другото видео?

                                Поне имаше много време да видиш уреда за температурата.Той трябва да е паднал на минимум.Така че перките стават излишни в такъв момент.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X