Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Отмъщение

    Супер, аз пак ходих - да ми е жива и здрава Жулиетка, че се оправя сама с малкия в неделя, за да мога аз да отида да половя.
    Резултата 3 ма човека общо на 20 риби, от които имаше няколко доста едри - едната беше 40см американка много дебела. Направо е нрерроятно за този малък поток - естестввнно американката заминава за в тигана. Взехме и няколко едри балканки за пържене, аз взех само едничка за малкия, другото обратно. И тримата пуснахме доста риби - човещинка

    Пак не ставаше за суха муха, много гадно, мразя да ловя на нимфа въпреки че е много резултатно. Нищо не снимах, просто много ми се ловеше риба и нямаше време

    п.с. Един местен ни пита дали има рибки и като му казахме, че е слабо, той но обясни как миналата година ги извадили с ток. Демек всичко си е по български, реката беше зарибена и 5 години беше забранена, тамън да я пуснат и някой извадил рибата с ток - интересно. Много лошо впечатление ми направиха горските: - Колеги знаете ли че реката е забранена по новия закон до 1 ви юни, имало клен и мрена.
    Пълни глупости, отношението към обикновенния рибар е отвратително, на тази река ходя от над 10 години, ловя на муха, един клен да имаше в реката щях да съм го хванал, интересно е и как клена се качва по бентовете, сигурно е сьомгов клен. Мрена може да има въпреки, че не съм виждал. Все пак ни оставиха да си ловим.
    Има два варианта, или въобще не знаят закона или я пазят за някой. И как половината село знае че реката е обезрибена а горските и ловното дружество които са там и обикалят с джипа покрай реката не са ги хванали.

    Коментар


    • #32
      От: Отмъщение

      Браво, и вашият излет е минал добре.

      Щом от опоскани водоеми успявате да уловите, значи сте майстори.
      Жалко е, че е такава ситуацията.

      Току що проберих репорта за зарибяване на региона в който живея:
      От 2008 до сега в 197 водоема са пуснати 4156679 риби основно пастърва.
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #33
        Re: Отмъщение

        В България винаги сме си водели пъстървите на домова книга, например отиваме на река х и ще ловим пешо, гошо и пенка която живее до счупения телевизор, смешно е но е факт - ходи се за определени риби - за това и пускам толкова много от тях - даже последния път като ходихме със Заро си викахме ей Пенка я е изял някой - става въпрос за една едра балканака която се подвизававше в един вир.

        От 2008 до сега в 197 водоема са пуснати 4156679 риби основно пастърва.
        Супер само дето са там през забраната и като пуснат водоемите и вече няма никой - ей много ме е яд за реката на която бяхме, рибата е по малко след забраната и зарибяването отколкото преди - просто бяха я забравили, като обезрибена и популацията се беше позавърнала, сега пак има но не е като преди. Лошо е че има Американка, тя не се размножава в БГ обаче е по агресивна и много яде - пречи на балканката, за това отива в тигана.

        Коментар


        • #34
          Re: Отмъщение

          Пак успях да отида на риболов на любимата ми река,


          Какво им става на рибите не ми е ясно - бяха си по дупките и трябваше да им подавам в кореняка, навън където обикновено седят по бързеите и в началото на вировете нямаше никой, за суха муха и дума не можеше да става та лових на нимфи. За няколко часа хванахме 20 тина рибета от които задържахме с колегата 6 между 25 и 30 см.

          На малкия му е забранена рибата заради антибиотиците и токсините и от магазин няма какво да му купя, така че, вече взимам по няколко за него, много му харесват яде ги със страхотен апетит. Месото им е оранжево като на морков
          Последно редактирано от Daniel; 05-06-13, 11:48.

          Коментар


          • #35
            От: Отмъщение

            Браво Дани.

            Аз имам много да пиша, но няма снимки. Преди две седмици бях два дена за риба. През първият беше лудница, хванах двайсетина рибока и изтървах две умерено големи рибета. Бяха много борбени, разделих се с една нимфа.
            През втория ден бях на друго езеро и тук беше различно. Кълвеше рядко. Закачих само 3 и не извадих нито една от тях. Разделих се с още една нимфа, както и на една и се счупи куката (много малка кука). Имаше много емоция включително и с един люн(водна птица) който ми подгони една закачената риба. Пастървите бяха много борбени. В момента в който я закачиш и излита над водата.

            Последният уикенд беше добър. Откачи ми се една половин-метрова пастърва, извадих 5 среден размер. В това езеро явно има добра хранителна база, защото пастървите бяха дебели.
            Беше студено и валя дъжд, отделно имаше шофиране 2 часа в едната посока. Заслужаваше си обаче.
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • #36
              Re: Отмъщение

              И аз няма снимки за съжаление, просто много рядко ходя да ловя риби и не ми се снима - няма време - всъчност какъв повод ползваш, ако има едри рибоци връзвай нимфата със стандартния възел но направи две минаваня през ухото на куката. Направо ви завиждам за възможността да подадеш на голяма пъстърва

              Коментар


              • #37
                От: Отмъщение

                Типета е 8 либри 3X.

                Този път направих няколко снимки. Отидох на същото езеро където имах проблем с изваждането на рибоците

                Катуна е на езерото
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09646.JPG
Прегледи:1
Размер:413.8 КБ
ID:5492628

                Готови за действие
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09648.JPG
Прегледи:1
Размер:327.6 КБ
ID:5492629

                Езерото
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09657.JPG
Прегледи:1
Размер:261.4 КБ
ID:5492632

                Резултатът
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09649.JPG
Прегледи:1
Размер:254.8 КБ
ID:5492630

                За пръв път виждам хищни птици от различен вид по време на схватка във въздуха. Лявата на снимката има риба в ноктите, а дясната се опитва да и я открадне. Ни видях края на историята,защото отлетяха зад дърветата.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09653.JPG
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5492631
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • #38
                  Re: Отмъщение

                  Е това вече са прилични рибоци браво - типета ти е достатъчно дебел - явно много си ги напъвал - ще им свикнеш Езерото е страхотно

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отмъщение

                    По-скоро некадърно съм вързал и типета се самосрязва
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Отмъщение

                      Ето тук съм сложил възлите които ползвам най-често, до сега типет лидер нямам скъсано - но за сметка на това доста често късам мухата - особенно на малки куки. /не от риби, да не си помислиш че ловя голями, а от закачки по дърветата - храстинг/

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=64077

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отмъщение

                        Малко снимки от дрнешният излет

                        На път към Уилма лейк пътя е препречен от грамаден звяр. Голям е колкото топка за тенис и странно трепери

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09662.JPG
Прегледи:1
Размер:363.7 КБ
ID:5495195

                        Днес успях да хвана най-малкаа пастърва в живота си. Беше колкото показалец и се хвана на същата нимфа както тази на снимката

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09663.JPG
Прегледи:1
Размер:148.4 КБ
ID:5495196

                        Конкуренцията в действие

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09666.JPG
Прегледи:1
Размер:241.3 КБ
ID:5495197

                        Равносметката: хванах над 10, но сравнително дребни. Не открих къде са едрите и на какво налитат.
                        Езерото е хубаво, но с малко кофти достъп. Наложи се да нося катуна около 200 м през гората.

                        Трите на снимката отиват за вечеря

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09667.JPG
Прегледи:1
Размер:473.4 КБ
ID:5495198
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отмъщение

                          Ох как ти завиждам!
                          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                          :D

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отмъщение

                            Завиждаш защото забравих да напиша какви комари имаше в гората
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Отмъщение

                              Здрасти много приятна локва не е ясно едрите дали са се хранели за това може и да не си хвнал, пробвай ги на нимфа от това на първата снимка Сега сериозно на суха муха няма ли да има резултати - доста често даже е много по резултатна от нимфите. Вържи си няколко малки тъмни парашути на кука 16 или 18 и ги пробвай.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Отмъщение

                                На суха муха ще хвана със сигурност, но ще са дребни. Големите рибоци се хранят под повърхността поне в езерата. Това не ме спира да пробвам.
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X