Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отмъщение

    Петък беше ден за пазаруване. Предната седмица загубих една Black Leech и реших да попълня липсата. Взех и една тъмночервена по препоръка на продавача.

    В събота отидох до Kettle river да пробвам как е на река. Ръмеше през целия ден. Не успях да хвана нищо, даже и не видях риба да плува. На връщане спрях на Arlington Lakes и за половин час закачих едно костурче и загубих тъмночервената пиявица която бях купил предният ден.
    В неделя силно амбициран отидох на друго езеро. Пак ръмеше. С първото замятане на Black Leech и хванах малка пастърва. Последваха я още две за 3 минути и после дойде бедата. Закачих и скъсах единствената си Black Leech муха(тоя вид муха май го водят стример). Та имах нещо подобно, само че в кафяво. И то свърши работа. След още 4 пастърви (за съжаление всичките малки) и след неспиращо ръмене с вятър си се прибрах мотивиран за следващият уикенд.
    Сега съм подготвен, поръчах си 6 Black Woolly Buggers та да видим дали ще стигнат. Май е време да започна да си връзвам сам мухите
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #17
      Re: Отмъщение

      Май е време да започна да си връзвам сам мухите
      И аз си мисля че ти е време, аз не съм купил нито една муха от магазин, винаги съм си връзвал, много е по добре.
      Недей да лочиш само с една муха, експериментирай, и недей само със стримери има и други - нимфи, сухи, за реката, езерната ти техника няма да работи както трябва, най-добре хвани някой да ти покаже на място, а и мухите няма да са тези виж под камъните и какво лети около реката - това са ти мухите (понякога съвсем различна муха от обитаващите върши страхотна работа) връзваш си ги и почваш. На река трябва да знаеш как да водиш мухата.

      Коментар


      • #18
        От: Отмъщение

        То си беше,малко студено, та много мухи не видях. А аз за пробване пробвах, и камъни обръщах за да видя какво има отдолу. Бях с две мухарки и пробвах със суха, с нимфа и стример. Над реката минаваше мост и се качих да погледна от горе. Не видях нещо да шава, та подозирам, че не случих на място. Виждал съм клипове от същата река (не знам точното място) и вадеха рибок след рибок. Не видях и друг ентусиаст наоколо, та подозирам, че нещо с избора ми на време куца.
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • #19
          Re: Отмъщение

          Възможно е да са се покрили, или там да няма (тоест второто е типично за България). Ако рибите са под камъните сухата муха няма да ти свърши никаква работа.

          Коментар


          • #20
            От: Re: Отмъщение

            Днеска май закрихме сезона за флайфишинг по езерата на по-високо. Аз се отчетох с две пастърви, единия колега удари 5-6 и изтърва една доста голяма (над 50 см), другият колега май завърши с 3 бройки.
            Предният ден бях на едно съседно езеро. Духаше много силен вятър и заваля сняг. Умрях от студ.
            Днес поне беше тихо. Пак валя сняг и пак умрях от студ, но поне беше тихо .
            Водата беше 4-5С (40 по фаренхайт) и линията често замръзваше по водачите.
            Имах към десетина атаки по мухата(ползвах черна и тъмно червена лийчес), но понеже и гребях в същото време и ги изтървах.
            Беше хубав ден
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • #21
              Re: Отмъщение

              Ами нормално е да позакриете малко Ако е топло, нищо че вали сняг, риболова си е повече от нормален - аз винаги съм се отказвал ако много ми замръзва линията - просто си е мъка.

              п.с.Прегледай си шнура да не се е напукал, имат това свойство когато е много студено.

              Коментар


              • #22
                От: Re: Отмъщение

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Ами нормално е да позакриете малко Ако е топло, нищо че вали сняг, риболова си е повече от нормален - аз винаги съм се отказвал ако много ми замръзва линията - просто си е мъка.

                п.с.Прегледай си шнура да не се е напукал, имат това свойство когато е много студено.
                За шнура не се бях сетил.

                Благодаря за съвета
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • #23
                  Re: Отмъщение

                  По принцип има шнураове които са си за студена вода. Те са много по меки и лятото не може да се хвърля с тях, стават като спагети

                  Коментар


                  • #24
                    От: Re: Отмъщение

                    Дойде време за зимно отмъщение. Не е с мухарка, но така и така съм отворил темата за Отмъщението...

                    Историята:
                    Преди седмица решавам,че за Никулден по традиция трябва да хвана риба. Целта е Рут лейк (малко езеро на майната си). Лятото бях там с колеги и един от тях изтърва хубава пастърва(то друго няма ). По негови думи около 2,5 кг (5 паунда).

                    Времето сравнително топло-около 4-5 С в града. Да, ама езерото е 1000-1200 м по-нагоре. И пътя се оказва леко забавен

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09538.JPG
Прегледи:1
Размер:173.8 КБ
ID:5433348


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09540.JPG
Прегледи:1
Размер:200.9 КБ
ID:5433347


                    Риба не хванах, дори не ми чукна. Останах си с 80 км каране на джипка върху лед.

                    И така идва ред на следващия уикенд.

                    Успивам се и ставам в 9 сутринта. В 10 благополучно потеглям. В 12 на обяд съм на мястото което съм избрал (това е след 1-2 км ходене по езерото).
                    Леда е 10 см и понеже езерото е средна големина не е ясно навсякъде ли е достатъчно дебел за да е безопасно ходенето. С други думи ходех близко до брега и постоянно на тръни.

                    Готов за голямата риба
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09551.JPG
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5433349


                    Да не забравяме, че е и студено

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09557.JPG
Прегледи:1
Размер:294.8 КБ
ID:5433351

                    Търпението се възнаграждава
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09559.JPG
Прегледи:1
Размер:215.6 КБ
ID:5433350

                    Според общата регулация мога да взема 5 пастърви и затова решавам да спра като достигна лимита(мога да продължа да ловя и да ги пускам, но вече съм си начесал крастата и пропускам). Петата пастърва която закачих си тръгна с куката, та се наложи да слагам нова за последната риба. Даниел пак ще каже, че са много "елегантни", но какво мога да направя като модела е такъв . Най-малката на снимката е 30 см, а най-голямата е 40 см. Общото тегло е 2 кг. В 2 часа и 15 минути прривърших заниманието.
                    Еми това е засега. Утре ако ме пуснат може и да пробвам едно езеро с кустурчета
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: Отмъщение

                      Много хубав излед си направил.Ние все още чакаме да замръзнат язовирите да начешем крастата.Успех с риборова и качвай повече снимки да плакнем очи .

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Отмъщение

                        Много хубав излет и амриканките са добри

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отмъщение

                          Чудесен излет!Няма ли приятели,компания?На лед самичък си е малко кофти..
                          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                          Disco 1 бекъп
                          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отмъщение

                            Прав си, че самичък е малко кофти, но ако премерваш риска не е толкова страшно. Иначе компания имам от време навреме, но както изглежда мен май най-много ме "бие съчмата" .
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отмъщение

                              Малко снимки от последните седмици

                              Средата на Декември, ей там горе в ляво някъде ще се ходи


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09561.JPG
Прегледи:1
Размер:244.9 КБ
ID:5443864

                              Между двете езера е път. Бях в далечния край когато направих предната снимка.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09564.JPG
Прегледи:1
Размер:235.0 КБ
ID:5443865

                              Началото на Януари.

                              Бивак

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09582.JPG
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5443866

                              Холестерол

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09573.JPG
Прегледи:1
Размер:312.0 КБ
ID:5443867

                              3 броя за деня

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09584.JPG
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5443868

                              И 3 броя от вчера

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09589.JPG
Прегледи:1
Размер:211.5 КБ
ID:5443869
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отмъщение

                                Отдавна не съм писал за отмъщението, но след днешния ден е време.

                                Резултата е 6 пастърви, 4 от тях с размер 30-37 см и две малки.
                                Рибата беше пощуряла, крономидите се люпят и е страшно. На езерото имаше около 10 лодки, което си е гъчканица.
                                Две от пастървите бяха Bull trout и се закачиха на суха муха която влачех след лодката докато се местех от едно място на друго. Останалите бяха дъгова пастърва и са закачиха на крономид.
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X