Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

    ИСТОРИЯТА:
    Първият „Балкан 50“ е мотопед. В новите и в старите модели разликата е само в цилиндрите, главите и скоростите (първите са с ръчни, а последните с крачни. Крачните са по добри, защото ръчните се развалят по бързо и изключват сами) и двата вида са с по 3 скорости. Скоростите като модели са 3 вида: щифтови, сачмени и плъзгачни .Максималната скорост е 85 км. в час. Средният му разход е 1,5 л на 100 км.

    Коментар


    • #62
      От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

      Ташак ли си правиш? Преди почти две години разхода казваш е 2,5, а сга 1,5. Толкова е разликата в мненията. Или е ши...на реклама на китайското менте дето са го кръстили Балкан спешъл за нас?
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #63
        От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

        Първоначално публикуван от fish Преглед на мнение
        ИСТОРИЯТА: .............Крачните са по добри, защото ръчните се развалят по бързо и изключват сами) и двата вида са с по 3 скорости. Скоростите като модели са 3 вида: щифтови, сачмени и плъзгачни .Максималната скорост е 85 км. в час. Средният му разход е 1,5 л на 100 км.
        Не споделям мнението Ви нито по отношение на скоростите /ръчни-крачни/, нито за максималната скорост, нито за разхода на гориво. От 1977 г. до момента не съм останал без такава машинка и съм имал както с ръчни, така и с крачни скорости и моето наблюдение е точно обратното, при похабена втулка повече се самоизключват крачните, особено когато плочката ти е заварена, както и прескачането при превключването от първа към втора. Относно максималната скорост - 85 км/ч. трудно може да се постигне, дори не съм виждал такова балканче, въпреки, че имам претенциите, че балканчетата които съм имал са вървяли със скорост близка до 75 км/ч. , колкото до разхода на гориво ще се радвам, ако това твърдение бъде доказано на практика.....тъй като поне тези които аз съм имал и все още имам са харчили около 3.0/100 и отгоре.........а ето и сегашното ми балканче което съм снимал как пали при -4 http://www.vbox7.com/play:c449c6280a

        Коментар


        • #64
          От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

          Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
          Не споделям мнението Ви ....]
          Само дето тоя кенеф няма нищо общо с "онова" Балканче, освен името (всъщност е модела).
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #65
            От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

            Спонги човече те са с различни двигатели

            Коментар


            • #66
              От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

              Първоначално публикуван от fish
              .......... те са с различни двигатели
              За кои двигатели казваш, че са различни ???? Аз имах в предвид това :
              Първоначално публикуван от fish
              ИСТОРИЯТА:Първият „Балкан 50“ е мотопед. В новите и в старите модели разликата е само в цилиндрите, главите и скоростите (първите са с ръчни, а последните с крачни. Крачните са по добри, защото ръчните се развалят по бързо и изключват сами) и двата вида са с по 3 скорости. Скоростите като модели са 3 вида: щифтови, сачмени и плъзгачни .Максималната скорост е 85 км. в час. Средният му разход е 1,5 л на 100 км.
              Още повече, че зъбчатките на балканчетата произвеждани до 1974/5 г. са с еднакъв брой зъби, без значение дали скоростите са щифтови или съчмени.

              Коментар


              • #67
                От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                Аз преди три години бях пред дилема каква мотопедка да взема на моя син втора ръка маркова или нов китайски Балкан,
                след много огледи на оригинали с достойнства заложихме на китаеца и не сбъркахме.
                Малкия от мерак още първото лято врътна 6000 км без никакви технически проблеми, свършиха само гумите.

                Кара го още една година направи 18 години и го продадохме като нов на външен вид на скромните 10 000 км.

                За цялото време разхода на гориво не превиши 1.5 литра на 100 км при това на тийнейджърски каране газ-спирачка а масло не харчеше изобщо само се сменяше.

                За мен си струва за сумата от 1400 лева получихме нова машинка с добър външен вид високи гуми за родните дупки и непретенциозна механика която не създаде проблем нито веднъж.

                Най ми харесваше сутрин като ритнеш манивелата и веднага заработваше като че сега е изгасена с равномерен басов тембър с равномерни постоянни обороти.

                Продадохме го за 1000 лв.

                Иначе и аз се дразня от присвоеното име Балкан но това е друга тема.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #68
                  От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                  Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                  и аз бях доволен, перфектно окачване, спирачки ..
                  И това го сравняваш с какво? Освен с друг китаец?Колеги не пишете глупости! Това че за теб са перфектни означава че ти изобщо не знаеш че на една маркова моторетка е в пъти по добро.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #69
                    От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                    И аз си взех това Китайско "чудо" Лифан (Балкан),вече е на 850км и върви мн добре,
                    но докога.....времето ще покаже.
                    Прикачени файлове
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                      Kолега , колко струва това возило Балкан-Лифан? И къде ги продават?
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #71
                        От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                        Като чукнеш модела от капака излизат и други търговци . цена 1800лв.Тук има един наблизо - http://jeton-bg.com/works/lf50q-2a/

                        Последно редактирано от boreto2; 25-07-18, 19:55.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Kолега , колко струва това возило Балкан-Лифан? И къде ги продават?
                          Това което е посочил Борето е вярно,но те са 50куб.
                          Моето е 72куб и цената е същата 1800лв. Може да се вземе с 300лв по евтино
                          но през зимата на промоция. http://scoot.bg/index.php/shop/model.../balkan-detail
                          Гаранция 5години!
                          Последно редактирано от Vankala; 25-07-18, 20:43.
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                            На сайта си пишат пълни глупости. Японски части, българска сглобка... Дрън дрън. Колко умело използват името Балкан. Лошото е, че не е незаконно. А българинът обича да бъде лъган.
                            Иначе качеството на моторчето не го коментирам. Има и читави китайски , за това нямам идея що за стока е.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • #74
                              От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                              Този двигател е копие на Хонда, много здрав и елементарен, с интересни нововъведения за 60-те.
                              Китайските копия не са мега зле, а най-хубавото е, че частите са супер евтини и достъпни. Имат обем от 50 до 160 куб.
                              Основен ремонт се прави на цената на обслужване на истински скутер, така че си заслужава отвсякъде. Освен това са икономични.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                                Пишат че разхода е 1,5л но не е вярно.Зареждал съм го до сега доста пъти и от 2,5 -2,8/100 не е падал.
                                След разработка може и да падне малко,стегнат е още.
                                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X