Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

    Това е моето Папаки,извадил съм жилото на километража,да не го откраднат като е на малко километри.След като е извадено жилото е минато още около 30 000 км. но мисля,че и тези са достатъчно за темата.Ако някой нещо не вярва да заповяда и сам ще се увери,че е без ремонт.Снимките са правени днес.Моторчето не е Балкан а е Моденас Крис.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-05-03 13.18.03.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5371178Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-05-03 13.18.24.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5371179
    Последно редактирано от Rosen-shumen; 03-05-12, 14:19.

    Коментар


    • #32
      От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

      Имам същото, не е никакъв Балкан ами си е чист китайски Лифан. В Гърция ги карат много. За сега съм много доволен, върви прилично и работи като часовник. Хонда и Сузуки имат идентични модели.
      Не обръщайте внимание на колегата pe6o74 оставете го да си кара вечните японски мотори и да купува по два за да има един резервен за части

      Коментар


      • #33
        От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

        Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
        Имам същото, не е никакъв Балкан ами си е чист китайски Лифан. В Гърция ги карат много. За сега съм много доволен, върви прилично и работи като часовник. Хонда и Сузуки имат идентични модели.
        Не обръщайте внимание на колегата pe6o74 оставете го да си кара вечните японски мотори и да купува по два за да има един резервен за части

        Дай,малко повече подробности!От кога го имаш...километри колко навъртя...разхода какъв е...скоростите/предавките как се справят?

        Коментар


        • #34
          От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

          След като толкоз трудно е да откриеш магазин за тези моторетки, как ли ще е със сервизите ?
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #35
            От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

            За сега съм му навъртял скромните 4-5000км, карам го втора година. Никакви ремонти до тук. Возията му е много добра, окачването отзад може да се регулира по твърдост и има сравнително големи ходове. Скоростите за мен са перфектни, но си има малко чалъми при превключването заради съединителя, който практически се намира на лостчето за скоростите. Разхода спокойно пада под 2 литра при леко каране, чул съм че 110 кубиковия двигател на този мотор харчи по-малко от 50 кубика. Преди да си го купя видях, че в Гърция всичко живо само с това се вози, питях някои хора и казаха, че са много доволни, километражите им показваха доста числа

            Коментар


            • #36
              От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

              Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
              За сега съм му навъртял скромните 4-5000км, карам го втора година. Никакви ремонти до тук. Возията му е много добра, окачването отзад може да се регулира по твърдост и има сравнително големи ходове. Скоростите за мен са перфектни, но си има малко чалъми при превключването заради съединителя, който практически се намира на лостчето за скоростите. Разхода спокойно пада под 2 литра при леко каране, чул съм че 110 кубиковия двигател на този мотор харчи по-малко от 50 кубика. Преди да си го купя видях, че в Гърция всичко живо само с това се вози, питях някои хора и казаха, че са много доволни, километражите им показваха доста числа
              В Гърция разправят,че китайските Папакита изкарвали по 50 000 км.преди ремонт.Нарочно си снимах моя километраж за да се види по колко може да се изкара а това не е нищо.Ако някой минава от тук да се обади да види моторчето как работи,как върви без да му е правено ремонт.Машинката ми не се продава,да ни излезе,че и правя реклама.

              Коментар


              • #37
                От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                След като толкоз трудно е да откриеш магазин за тези моторетки, как ли ще е със сервизите ?
                Имаше един твой адаш в ТП който продава мотори .
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #38
                  От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  Имаше един твой адаш в ТП който продава мотори .

                  Тъй де,ма на него му не требе мАтАретка-поне така разбрах .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                    Този Балкан би ми свършил работа.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #40
                      От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                      Да кажа и аз.Пешо е прав и не е прав.В Китай едно и също нещо може да се направи в десет различни качества(говорим за абсолютно еднакъв модел и визия).Проблема на българските купувачи е , че българския търговец отива в Китай и иска с 1000$ да напълни пет контейнера(не става дума за скутери , а по принцип).Съответно сещате се , че до тук стигат възможно най-големите боклуци.В България китайската стока е синоним на на абсолютен отпадък,но за това не са виновни китайците-просто това се внася,а иначе китайците си правят и съвсем прилични стоки.Лично аз съм виждал скутер Чин-чин който тотално се скапа след 1500км.Мой колега купи на детето си АТВ(от най-малките) и ми го докара да го прегледам-нема такъв кенеф!Всичко по него беше като правено от капачки за буркани.Всички болтове и гайки бяха стегнати на ръка,за производителя сходимост явно е непозната дума(не че нещо успях да направя по въпроса , де-колелата лагеруваха не на лагери а на втулки),абсолютно никаква управляемост на машината-с две думи пълна трагедия.Не успяхме да разберем колко ще издържи АТВ-то защото на детето му беше разрешено да кара само из двора(беше 5-6 годишен).След две години употреба колегата реши , че е време за по-голямо АТВ и му взе среден размер.За мое огромно учудване качеството беше съвсем различно.Не можеше да се сравнява с Раптор например , но изглеждаше съвсем не зле.Малкия го тормози вече две лета и още не е успял да го счупи.Важно уточнение-не му дават да кара надалеч защото е ултра ненормален.
                      Та с две думи при "китайците" всичко е въпрос на гледане и преценка.И въпреки всичко аз също бих предпочел втора ръка японски пред чисто нов китайски!
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #41
                        От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                        Значи бай Ганьо търговецът е виновен за нулевото китайското моторно качество . Защо не отиде в Япония или Италия и там да поръча евтинджос ??? Там номерът не минава , защото хората имат традиции и съвест , за разлика от китаеца - който е жив дявол . 99,99 % от китайската дву , три и N на брой моторна колесна техника продавана тук е абсолютен КЕНЕФ !!! Говоря за китайските подобия на нещо , а не за корейска , тайванска , индийска , малайзийска и тем - подобна техника . Там нещата са на доста по-прилично ниво , но далеч от ПЪРВОИЗТОЧНИКА !!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                          Имах оригинала на този тип мото Хонда Инова 125сс,4степенна кутия ,140км/ч разход 1.2до1,4л на сто.Друга от същия тип е Ямаха Криптон също много добра машинка.
                          Тази гнусут под името "Балкан",е толкова българска колкото аз съм чукча ловец на тюлени!Има я и под други кодови имена от сорта -Сукида,Шееиитан,Хуан Хъ,Ян Дзъ,Мао Дзе и други кйтаиски гордости.
                          Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                            Само споделям. Имах няколко китайчета от 50 до 125 кубика. Имах и две китайчета внесени от Германия ( тука да опровергаем теорията , че само у нас попадат боклуците). Твърдо за мен съм си решил - никога повече! Бившите ми японски и италиански скутери още са в движение и не ме е срам да срещна хората на които съм ги продал . Сега пак си карам италиански и знам,че като натисна спирачките ще спре. При китайците вечно имаше вибрации, проблеми със какво ли не, падаха си болтове и части (веднъж изпадна стойката на акумулатора барабар с акумулатора), спиране - трагично.иначе за моя избор - има и скутери от добри марки с много меко окачване - последно си взех едно Малагути Кроссер (не можах да си намеря Ямаха BW де ) и си минава навсякъде с подходящи гуми (има доста агресивни гуми и за скутери) и доста комфортна возия. Аз лично предпочитам по-малък цолаж със по-балонести гуми.
                            Та не споря/оборвам никой. Само споделям...
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #44
                              От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                              Значи бай Ганьо търговецът е виновен за нулевото китайското моторно качество ....в България
                              Да! Точно така! С една малка поправка-не бай Ганьо търговеца, а Андрешко търговеца.

                              Защо не отиде в Япония или Италия и там да поръча евтинджос ??? Там номерът не минава , защото хората имат традиции и съвест , за разлика от китаеца - който е жив дявол .
                              И точно заради това Китай е единствената голяма икономика която отбеляза ръст от 8%(за миналата година) в условията на световна икономическа криза.

                              Явно не четеш внимателно-китайците правят една и съща стока в няколко нива на качество/цена. Т.е има и съвсем прилични китайски стоки-просто ние в България не сме ги виждали , защото на някой му се иска да вложи лев и да изкара сто без да мисли за утре.Да ама лека-полека взеха да се усещат и за това пак казвам-зависи на какъв търговец ще се натресеш. И за да не останат съмнения за отношението ми към китайските стоки:

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              И въпреки всичко аз също бих предпочел втора ръка японски пред чисто нов китайски!
                              Последно редактирано от ЕМО; 09-05-12, 19:35. Причина: допълване
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • #45
                                От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                                Чета много силно и особено внимателно . Говоря ЕДИНСТВЕНО и САМО за китайските тоалетни гравитиращи из БГ пространството на база личен дългогодишен опит и наблюдения . Там в далечен Китай , ако искат и с извънземно качество да си ги творят - мен изобщо не ме топли . Нека не излизаме от темата , а тя е за Китайския Смешен и Плачевен Балкан , а не за гръцки , индонезийски и други видове патароци .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X