Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

    И аз съм решил да си купя мотопед 50 кубика с тегло до 80 килограна и регистрация, за градска употреба, ама да не е скутер.
    И няма, и няма.
    Може би този ще е една алтернатива за мен. .
    Все пак наприличва на класическите мотопеди.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #17
      От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

      Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
      Ей т'ва е Българина , научен е да разчиства отпадъците на европейците и т'ва е ....друго си е да вземеш някой умиращ уред за предвижване и лично да го отвориш ,да го разгледаш , да премериш , да почнеш да търсиш евтини алтернативи да го закрепиш (в повечето случаи комбинацията е-китайско бутало в японски цилиндър) после ти светва защо си го взел евтино ... "тарикати" по природа сме си... Пешо това последното не се отнася за теб , а за основната част от търгаши на машини втора употреба , продаващи стоката си с етикети от сорта на "перфектен" ,"уникат" и пр. ...вместо да почнеш да спориш ,помисли и преброй на ум колко такива познаваш , и който чете това също да се сети колко пъти е "изгарял" ,като го умножим к'во става ?! Не съди за останалите по себе си , в Бг на един коректен се падат 100 мизерника(ако не и повече) ....
      Спорът по тази тема няма да свърши естествено , защото всеки гледа от своята камбанария . Аз говоря единствено за себе си , на база личен опит . Работя във фирма , която повече от 10 години внасяше скутери и мотоциклети трета ръка , но от ЯПОНИЯ . Годишно през ръцете , а и погледа са ми минавали стотици девсвени екземпляри , а не европейски отпадъци . Казвам девствени , защото са били в повече от перфектно състояние . Пример ти давам - крос 125 куб. с оригиналните заводски гуми . Имало е и умрелдаци естествено , но на общия фон не се забелязваха изобщо. Не можеш да си представиш колко хора почнаха да карат в гората с японски мотоциклет взет от Карлово . В японския УРЕД (скутер) , макар и стар има ДУХ , защото е сътворен от истински самурай . Направен е с акъл , старание и прецизност , използвани са истински материали . Това му личи от където и да го погледнеш . Китайският уред ( болшинството в България) е едно недоносче , сътворено от ученици в час по трудово , с калпави материали . Китайските уреди се купуват от няколко вида категории хора : 1 Жени (деца) - защото всяка жена обича новото и лъскавото , без значение техническото състояние . 2 Неразбиращи хора . 3 Хора , които мислят че щом е ново , макар и китайско ще изкара известен период въпреки всичките му недостатъци . При всичките тях основна роля при закупуването е изиграла ЦЕНАТА . Радостта от това , че ще го грабнат евтино ( за чисто нов ) притъпява всичките им сетива . Какво като ще карат легени , нали са нови все пак ?!?

      Коментар


      • #18
        От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        В японския УРЕД (скутер) , макар и стар има ДУХ , защото е сътворен от истински самурай . Направен е с акъл , старание и прецизност , използвани са истински материали . Това му личи от където и да го погледнеш . Китайският уред ( болшинството в България) е едно недоносче , сътворено от ученици в час по трудово , с калпави материали . Китайските уреди се купуват от няколко вида категории хора : 1 Жени (деца) - защото всяка жена обича новото и лъскавото , без значение техническото състояние . 2 Неразбиращи хора . 3 Хора , които мислят че щом е ново , макар и китайско ще изкара известен период въпреки всичките му недостатъци . При всичките тях основна роля при закупуването е изиграла ЦЕНАТА . Радостта от това , че ще го грабнат евтино ( за чисто нов ) притъпява всичките им сетива . Какво като ще карат легени , нали са нови все пак ?!?
        А някъде по средата между Японското и Китайското е точното място на КТМ-ите.

        Коментар


        • #19
          От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
          А някъде по средата между Японското и Китайското е точното място на КТМ-ите.
          Става дума за мотопеди. Нещо до 80 килограма с мигачи и скорости, и с правилно разположение на ръчната спирачка.
          Да може да се кара в града, без всички да те чуват от далеч, да може да се паркира лесно и безотговорно.

          Ако КТМ имаха такова ...........
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #20
            От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

            Всъщност има нещо доста близко

            http://www.mz-roller.de/en/

            Явно двутактовите са по 2700-2800лв. (с доставката в Германия предполагам). Навремето, преди MZ да фалират за пореден път, вносител в България бяха Моторич, в Младост 1А. Аз бих ги питал, те и без това внасят много резервни части за скутери (и не само).


            Иначе по въпроса с китайското качество, наистина има китайскто и китайско. Аз моят си го внасях сам, защото съм сигурен, че в България се внасят възможно най-евтините. Предполагам, че пазарът друго не може да поеме засега...

            Коментар


            • #21
              От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              А някъде по средата между Японското и Китайското е точното място на КТМ-ите.
              "Малко смап за разнообразие" викаш ,а?! Едва ли подозираш колко си прав , щото и те като Китайците завземат света !
              "Суетата, е любимият грях на дявола"!

              Коментар


              • #22
                От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                Преди 2-3 години,'Scoot' се предлагаше/ха в Варна (до Онкологията),сега не знам в града дали присъстват въобще.В нет-а,имат само координати за София,но ще ми дойде далечко,а на посоченият телефон никой не отговаря!Предната седмица им пратих мейл,да ми дадат някакви техни координати в североизточна България,за да разгледам въпросното скутерче.Отговор никакъв!Много странна логика прилагат тия за развиване на бизнес!!!

                P.S-в нета предлагаха и 'тест-драив' с въпросното скутерче-щеше ми се веднъж да видя/пробвам,отколкото 100 пъти да чуя.То,не че някой до сега е казал нещо конкретно за въпросната машинка,де-все пак,темата е за съответният модел,а не кой е по-добрият скутер !
                Последно редактирано от bon40; 01-05-12, 09:19.

                Коментар


                • #23
                  От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                  Съответният модел е китайски ЛЕГЕН . Ако си поне малко технически грамотен - ще го разбереш още като го погледнеш . И ще го усетиш като се качиш и покараш . Ако нямаш база за сравнение няма как да ме разбереш . Ако търсиш мнение от собственици - естествено , че ще са положителни .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                    Съответният модел е китайски ЛЕГЕН . Ако си поне малко технически грамотен - ще го разбереш още като го погледнеш . И ще го усетиш като се качиш и покараш . Ако нямаш база за сравнение няма как да ме разбереш . Ако търсиш мнение от собственици - естествено , че ще са положителни .

                    За технически грамотен не се имам чак толкова,но долу-горе мисля че съм.Като ти гледам ник-а,ще се окаже че сме 'почти' набори,та основно наблюденията са ми върху разни соцвозила,който съм имал през годините.Почнах с балканчето на баща ми(както се казва,още колело не можех да карам),после 85г. си купи симсонка(два дни спах с него в колата пред 'мототехника' от мерак - чакаше ред човека!!!),на нея се научих да карам като хората,и после ред не му оставаше да покара !Много си го пазех,карах внимателно и прилично като 80 годишен старец - такива изгъзици като :'дай да му изкараме сегментите през ауспуха' и 'колко ще върви на една гума' не съм правил,за разлика от повечето наборчета!95г. го продадох - като нов,само лепенките на резервоара се бяха изтрили-нито сегменти съм сменял,нито зъбчатки !!!После симсонка 'ендуро'...4ск....ей,голяма работа!....96г.-MZ 251.....ау,самолет- още помня,как ги разплаквах мамините синчета с 'фалветата' и 'баварците',на светофарите!!!Та,такива ми ти работи.......ти се сещаш за какво говоря.Та,от тази гледна точка си мисля,че колкото и да е некачесвено 'миксерчето',като се пази - все ще избута 5-6 годинки!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                      Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                      Съответният модел е китайски ЛЕГЕН . Ако си поне малко технически грамотен - ще го разбереш още като го погледнеш . И ще го усетиш като се качиш и покараш . Ако нямаш база за сравнение няма как да ме разбереш . Ако търсиш мнение от собственици - естествено , че ще са положителни .

                      А ве Пешо,всички ти разбрахме мнението за китайците,стига пълни темата на човека с глупости.Каква ти е целта,да трупаш мнения ли.Моето моторче е на повече километри без ремонт от всички твоИ, взети заедно. Аз съм имал както Японски скутер, така и Френски, имал съм и Китайско АТВ, имам база да сравнявам. Сегашното моторче, за което говоря, е проИзведено в Малайзия - какво ще кажеш, чакам мнението ти като опитен и разбиращ човек.

                      По темата: Аз казах вече, че имам моторче от този род, със скорости, без съединител. Много здраво направена моторетка, дори и без да го пазиш пак не се чупи. Мнението ми е изградено не само от личен опит,който е ходил в Гърция да каже за тяхните Папакита,затова говоря.
                      Последно редактирано от viki terzieva; 01-08-12, 09:14.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                        На околовръстното във Варна, има такова моторче. Чисто новo, може да се пробва. Магазина е със зелена дограма.
                        Последно редактирано от Chinela; 08-05-12, 07:54.
                        Ducati è nel mio cuore.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                          Първоначално публикуван от the_animal33 Преглед на мнение
                          На околовръстното в Варна,има такова моторче.Чисто новo,може да се пробва.Магазина е с зелена дограма.
                          Къде,по-точно на околоМръсното казваш....?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                            Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                            А ве Пешо,всички ти разбрахме мнението за китайците,стига пълни темата на човека с глупости.Каква ти е целта,да трупаш мнения ли.Моето моторче е на повече километри без ремонт от всички твой взети заедно.Аз съм имал както Японски скутер така и Френски,имал съм и Китайско АТВ,имам база да сравнявам.Сегашното моторче за което говоря е пройзведено в Малайзия какво ще кажеш,чакам мнението ти като опитен и разбиращ човек.

                            По-темата; Аз казах вече,че имам моторче от този род,със скорости без съединител.Много здраво направена моторетка,дори и без да го пазиш пак не се чупи.Мнението ми е изградено не само от личен опит,който е ходил в Гърция да каже за тяхните Папакита,затова говоря.
                            Росенчо , изпи ли си хапчетата тази сутрин ? За броя на моите мнения не се притеснявай - на доста хора са помогнали за разликата от твоите . Сигурно и насън караш за да навиваш милионите си километри . Успокой се и върни газта за да не излезеш в орбита с извънземното си моторче . Ето ти малко материал и мнения от доста хора , аз няма повече да те настъпвам по китайския мазол : http://www.motoforum.bg/index.php/topic,63506.0.html
                            П.п : ползвай Й по предназначение !
                            Последно редактирано от pe6o74; 02-05-12, 22:06.

                            Коментар


                            • #29
                              Re: От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                              Колкото и да е смешно май симсонките са единствените читави машини дето отговарят на тия критерии. Купуваш, правиш(ако е много изтормозен) и после само караш, нищо, че са на по на 20+ години. И е мотор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Скутер 'БАЛКАН' - отзиви нек'ви ?

                                Нищо лично,не искам да създавам кавга и със мисълта,че всеки хвали своето,като собственик на Балкан 50,ще кажа ако попадне в добри ръце,ще върви и няма да се чупи,а попадне ли на някой "мундарин",веднага ще каже един ден караш,два правиш,но не е така...На балканите двата основни проблема са:да им направиш точна центровка и да решиш проблема с прегряването Не съм казал че Симсона е лоша машина,напротив,но искам да кажа,че и Балкана може да се направи така,че да не отстъпва на Симсона
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X