Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера та Фронтера.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Фронтера та Фронтера.

    Току що направих втори тест на 4х4. След надлежно превключване и неколкокократно разръчкване раздатката включи и вървях без щракане и тропане отпред.
    Мигач вече намерих, благодаря на колегата, който писа, сега обаче забелязах че са спукани задните стопове в дясно и горния и долния. Така че, свиркайте ако ви се намират. Също така търся и теглич. Ако не намеря ще си правя. Прочетох една добра тема по въпроса.
    Последно редактирано от Savov; 26-04-12, 16:25.

    Коментар


    • #32
      От: Фронтера та Фронтера.

      Симптомите на които описваш за мене са следните- прещракването отпред най-вероятно е от хъбовете, перката ако я спираш с ръка (по принцип се пробва с вестник-не с ръка) на загрял мотор- виско .От там може да идват и проблемите с температурата. Бих ти препоръчал да монтираш ел.вентилатор (по-новите фронтери са така) Има тема във форума http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8140 Относно спец по фронтерите също гласувам с две ръце за Лозан (isuzo)

      Коментар


      • #33
        От: Фронтера та Фронтера.

        Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
        Симптомите на които описваш за мене са следните- прещракването отпред най-вероятно е от хъбовете, перката ако я спираш с ръка (по принцип се пробва с вестник-не с ръка) на загрял мотор- виско .От там може да идват и проблемите с температурата. Бих ти препоръчал да монтираш ел.вентилатор (по-новите фронтери са така) Има тема във форума http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8140 Относно спец по фронтерите също гласувам с две ръце за Лозан (isuzo)
        Който мисли да използва темата ми за преправяне на охлаждането да чете докрай, и да има предвид, че в крайна сметка сложих реле 40 ампера а не е само през датчика, че първия се стопи за 1 месец. Иначе това е правилната схема, над 80 000 км, и 5 години по-късно нямаше никакви проблеми с охлаждането, направо забравих да гледам стрелката, при абсолютно никакви условия не мърдаше от средата.
        no signature no problems

        Коментар


        • #34
          От: Фронтера та Фронтера.

          Слагай направо ръчни хъбове, ако твоите са заминали иначе чифт автомати вече се намират и под 100 лв. Но най-напред се увери, че не е някаква дреболия, като изпаднала зегерка или липсваща реглажна шайба. Автоматите не са лоши, но не понасят лашкане и включване с удар. И аз бих препоръчал ако е заминало виското да се монтира ел. вентилатор. Но си оправи ел.инсталацията за да не се окаже, че стрелката лъже.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            От: Фронтера та Фронтера.

            Стрелката на температурата направо полудява. За 2-3 сек отива в червената зона; угасям двигателя, веднага пак паля и стрелката застава под средата. Не може толкова бързо да изстива двигателя. Търговеца твърдеше че е сменил датчика, но може би е все пак от него. Също и оборотомера - на 5-та предавка при 90 км/ч показва 7000 об, при 120 км/ч е извън скалата, а същевременно колата работи тихо, двигателя не звучи като претоварен. Сменявано е и таблото /била прецакана стрелката на темп на водата/. Явно новото не отчита вярно. Даде ми старото, дали може да се ремонтира или да търся друго?
            Два поредни дни съм на работа нонстоп, после ще я откарам за измерване на компресия и проверка на датчици. Поръчах вече правилните масла, в неделя ще тествам дали има живо LSD. Следват ремъци, свещи, изчукване тук-там. Дано да стигнат парите. За хъбовете - първо ще сменя маслата, ако няма подобрение ще търся форумен майстор.
            Ами това е за момента. И да не ме искате, вече съм във вашето семейство.
            Поздрави.

            Коментар


            • #36
              От: Фронтера та Фронтера.

              Добре си дошъл !! Само хубави моменти с новата придобивка! А снимки???

              Коментар


              • #37
                От: Фронтера та Фронтера.

                Снимки - като я пооправя. За да не казвате, че е от скрапа.

                Коментар


                • #38
                  От: Фронтера та Фронтера.

                  Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                  Стрелката на температурата направо полудява. За 2-3 сек отива в червената зона; угасям двигателя, веднага пак паля и стрелката застава под средата. .... И да не ме искате, вече съм във вашето семейство.
                  Поздрави.
                  Е, ти отдавна си във семейството . Виж темата за таблата и провери дали на твоето са закопчани добре буксите. Проблемът вероятно е там, защото ОФА няма проблеми с таблото. Сваля се лесно, но трябва да се внимава с жилото, че се чупи щипката ако го напъваш много.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: Фронтера та Фронтера.

                    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                    ...Ами това е за момента. И да не ме искате, вече съм във вашето семейство.
                    Поздрави.
                    Честито и добре дошъл!
                    Защо да не те искаме? Както е казъл Мечо пух: "Колкото повече - толкова повече"!
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Фронтера та Фронтера.

                      Честито и от мен за ,придобивката.Дано се радвате дълго един на друг.
                      Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                      Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #41
                        От: Фронтера та Фронтера.

                        Тази вечер след работа остана 1 ч време и проверих задния мост за LSD. Има 2-3 см свободен ход, после става трудно въртенето, но не много. С две ръце завъртам гумата, с едната по-трудно. Ако не са стегнали накладките има LSD, но е полуумряло. Да купувам ли за отзад масло 75W140 или да мина с по-евтиното? Има ли начин да се ремонтира? Някъде четох нещо по въпроса, но не помня можеше ли да се "натегне"? Търсих написан номер на задния мост отзад в дясно, не намерих нищо.
                        Температурата - открих проблема. Датчика, който живее върху термостата е нов и лъскав, но кабелчето към него не прави добър контакт. Като го разместя и стрелката отминава червената зона на таблото.
                        Като позагрее двигателя перката на радиатора пак я спирам с ръка, но по-трудно. Чак днес се сетих какво липсва там, сравнено с другите фронтери, които гледах - липсва пластмасовия капак около перката.
                        Утре вечер ще меря компресия.
                        Поздрави.
                        P.S. По VIN не мога ли да разбера имам ли LSD?
                        Последно редактирано от Savov; 27-04-12, 23:21.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Фронтера та Фронтера.

                          Въздухозаборникът не ти е проблемен.Моята от 8 години го няма и само един път успях да я загрея повечко.Работещото виско решава проблемът.Между другото виско муфата е същата като на опел сенатор и може да се вземе на много приятна цена поради старостта на модела.
                          Относно блокажа - мисля че с ръце да се въртят гуми - трудно ще се прецени дали работи.Може би най-добрият вариант е да се тества на поляната.
                          Катализаторът бих го изрязал скоростно.
                          Честито и много хубави емоции да ви донесе !
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #43
                            От: Фронтера та Фронтера.

                            Днес следобяд имаше серия от тестове. Все по-влюбен съм в колата. Ще взема да си сменя и аватара.
                            Купих днес всички ремъци, предстои смяна. Купих и 4 л антифриз. Изчетох в сервизното ръководство препоръка за промиване на радиатора и охладителната система с маркуч вода. Някой правил ли го е? Ако сложа и детергент?
                            Друг въпрос - гледам, че маслото на хидравликата е с вид на прокиснала боза. Как и с какво се сменя? От мануала не разбрах какво точно хидравлично масло да използвам. От къде се източва старото и следва ли да се промие с нещо? А течността за съединителя? Другите ми коли не са имали таквоз чудо. Прочетох Дот 3 или 4. Редно ли е да го подменя? За спирачките ясно. Но за съединителя?
                            Благодаря ви предварително за отговорите.
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Фронтера та Фронтера.

                              Днес демонтирах радиатора. Промих го, както и охладителната система на мотора. Старият антифриз беше доста бистър и само от радиатора изтече малко кал. Очаквах повече ужасии. Явно фруктиерата е подържана добре от италианеца. Последва сериозно вътрешно почистване, че миришеше на автокъща. Салона е почти безупречен. На няколко места обаче е провиснал тавана. Подлежи ли на частичен ремонт или трябва да се претапицира?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Фронтера та Фронтера.

                                Претапициране. И моя беше провиснал като я взех, но опита за частичен ремонт само влоши нещата. На спирачките по-добре не изливай предварително течността, че ще береш ядове с обезвъздушаването. Обезвъздушавай и доливай докато потече бистра течност.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X