Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиентите!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

    Колонките за пропан-бутан за зареждане на АГУ се калибрират с еталонен разходомер. В големите вериги се проверяват всеки месец и при необходимост се регулират.
    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
    Е250 1998-продаден
    Субару Пустош

    Коментар


    • #77
      От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

      Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
      Когато дойде цистерната с ново гориво разходомерът, през който се пълни резервоара от нея, показва литрите, приведени към 15 градуса. И това се смята за получено..
      А някои превозвачи се правиха по едно време на тарикати и искаха да им се плаща другия брояч, те нали са два..

      Значи, със сигурност, като се зарежда на малки порции, влиза повече..
      Дали ще е бензин или газ, няма значение.. За това и са дали + или - грамажи при калибровката на колонките.. И мога да ви гарантирам, че винаги се калибрират да наливат по-малко, до момента, в който не мине метрология и не замери колонките, и да ти кажат, че сипваш повече, щото главно това се случва..

      Коментар


      • #78
        От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

        Вчера на ЛУКОЙЛ на бул. Константин Величков ми заредиха цял литър газ в повече от редовното което зареждам.
        "Господине, не ви е сработил поплавъка"
        Нямах наистина време да се разправям, иначе не оставям такива неща просто така.
        Сега ще видя дали наистина са ми сипали литър в повече (нулирах километража) или просто за ПОСЛЕДЕН път зареждам на лукойл.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #79
          От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

          Доста спорове сме водили с колеги относно зареждането и количеството заредено гориво...
          Накрая се съгласиха с мен - големите бензиностанции не са ме лъгали (ОМВ, Лукойл, Шел)...
          Разлика в зареденото количество може да бъде много голяма - например 5л (което си е почти 10% от нормален резервоар)..
          Газта и бензина са МНОГО температурно зависими (на времето шофьорите на цистерни си оставяха цистерните на обяд под слънце, та да си източат през преливника някой друг литър за личния автомобил
          Освен това свободния обем и системата за вентилация на картера също при някои случаи могат да бъдат 'дозаредени'... При мен ако изчакам минута при зареден 'до капачката' резероар, се чува гъргорене, резервоара се 'оригва' и може да събере още едни 2-3 литра.
          От доста години си водя точна статистика за зарежданията (зареждам предимно при светнала резерва до пълно), изчислен разход, разход по БК (спритмонитора)...
          Та тази статистика показа следното:
          1. Ако при едно зареждане ми се струва, че са ми заредили прекалено много (и по изчисления разхода ми е повишен в сравнение с БК), то при следващо зареждане нещата са обратно... Явно първия път момчето на бензиностанцията се е вкарало повече гориво докато изключи пистолета
          2. Лятото се усеща явна тенденция за 'повишен разход по БК' в сравнение с изчисления - резервоарите на бензиностанциите са по-студени от резервоара на автомобила... И горивото, което се подава в двигателя е повече като обем отколкото зареденото в бензиностанцията...

          Та така... Ако не се смятат мътните 90-те години(особено първата половина), където горивото бе с много неясен произход и съдържание, не съм установявал някаква разлика в количество или качество на зареденото гориво (ползвам бензин)..
          Зареждам в ОМВ, Лукойл и мнооого рядко (изключение) - Шел..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #80
            От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

            Скоро ми се случи при едно пътуване, мотора да ми даде разход от 3.9 до 6.2 в зависимост от бензиностанциите. А зареждам по 6-7л.
            Най-много лъже Петрола в Котел! Да не говорим че и цената там беше най-висока.
            Най-малко - невзрачните частни бензиностанции.

            Коментар


            • #81
              От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Скоро ми се случи при едно пътуване, мотора да ми даде разход от 3.9 до 6.2 в зависимост от бензиностанциите. А зареждам по 6-7л.
              Най-много лъже Петрола в Котел! Да не говорим че и цената там беше най-висока.
              Най-малко - невзрачните частни бензиностанции.
              В Котел където и да заредиш, нещата ще са едни и същи защото всичките бензиностанции мисля, че са три, са на един и същи човек, вкл. Петрол.

              Коментар


              • #82
                От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                Вчера на ЛУКОЙЛ на бул. Константин Величков ми заредиха цял литър газ в повече от редовното което зареждам.
                "Господине, не ви е сработил поплавъка"
                Нямах наистина време да се разправям, иначе не оставям такива неща просто така.
                Сега ще видя дали наистина са ми сипали литър в повече (нулирах километража) или просто за ПОСЛЕДЕН път зареждам на лукойл.
                Не са ви сипали в повече.Този лукоил ми е удобен и понякога/когато не ми се занимава и обикаля/ вечер си пълня колата там.Редовно влиза с около литър литър и половина над това което обикновенно зареждам а разлика в километрите няма/то и един литър при разход 14/100 градско трудно се хваща/.
                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                GSM +359 895 236 182

                А Rhf +

                Коментар


                • #83
                  От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  ...Най-много лъже Петрола в Котел! Да не говорим че и цената там беше най-висока.
                  ...
                  +1

                  На лукойлската бензиностанция на която редовно зареждам и мрънкам от време на време изведнъж количеството заредени литри ми намаля и на лекия автомобил и на джипа. Причината: "онзи ден оправяха колонката". Но сега колонката отново е в ремонт-сменят тръбите и след това не знам как ще отчита.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                    Една проста сметка какъв % са 8ст от едно нормално зареждане за 50-100лв /за 5лв да заредиш за мен не е нормално, освен на мотопед/ и ще разберете колко смешни са ви притесненията...
                    Една и съща пластмасова 5л туба след 3 поредни зареждания в топло време става 6л. Ако сте виждали как се произвеждат туби, технологията е аналогична /парче пластмаса го надуват докато стане 5л туба За проверка на колонките си има специални метални еталони и все пак на самите колонки си пише класът на точност - по спомен е +/-0.5% тоест на 10л дават 50мл (13-14ст) грешка.

                    "Играта" при течните горива е с топлинното разширение - от цистерната ги сипват по-студени, а на колонката ги наливат по-топли /примерно/...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #85
                      От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                      20 литра газова бутилка ми побра 21,4 газ на евтината газаджийницата изхода от Попово за Търговище... Вече са разбираеми системно ниските цени...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #86
                        От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Скоро ми се случи при едно пътуване, мотора да ми даде разход от 3.9 до 6.2 в зависимост от бензиностанциите. .
                        Колега, едва ли наливате бензина с пипетка - знаете, че особено за мотор е много трудно да се зареди по един и същ начин (например мотора - абсолютно вертикален, а зареждането - например на 51мм от гърловината).
                        И тъй-като количествата са малки, то метода с изчисления разход дава огромни грешки.
                        При такива малки зареждания единствения начин да получиш що годе реален резултат е статистиката...
                        Уверен съм, че усреднения от десеттина зареждания разход е нормален и що годе еднакъв ако сравниш например 10 зареждания от Котелска бензиностанция и 10 зареждания другаде...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Една проста сметка какъв % са 8ст от едно нормално зареждане за 50-100лв /за 5лв да заредиш за мен не е нормално, освен на мотопед/ и ще разберете колко смешни са ви притесненията...
                          Една и съща пластмасова 5л туба след 3 поредни зареждания в топло време става 6л. Ако сте виждали как се произвеждат туби, технологията е аналогична /парче пластмаса го надуват докато стане 5л туба За проверка на колонките си има специални метални еталони и все пак на самите колонки си пише класът на точност - по спомен е +/-0.5% тоест на 10л дават 50мл (13-14ст) грешка.

                          "Играта" при течните горива е с топлинното разширение - от цистерната ги сипват по-студени, а на колонката ги наливат по-топли /примерно/...
                          А как се 'подгрява'

                          Коментар


                          • #88
                            От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                            А кой ще мъкне тубите в края на работния ден!? Познавам трима работили на бензиностанции и тримата бяха в бизнеса!/до време/
                            Топлинното разширение ли беше?
                            Последно редактирано от smng0303; 13-09-13, 11:39. Причина: п.п.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                              Ето какво правят вече по бензиностанциите, или какво ми се случи при последното зареждане:
                              -Добър ден!
                              -Добър ден - казвам аз.
                              -За колко ще зареждаме?
                              -За 40 лева - отговарям аз.
                              Човекът набра на калкулатора на колонката 39.98лв. и с усмивка започна да пълни резервоара... Следващия път обаче няма да си трая!!!
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Малки и големи измами по бензиностанциите как се краде малко но редовно от клиент

                                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                                Ето какво правят вече по бензиностанциите, или какво ми се случи при последното зареждане:
                                -Добър ден!
                                -Добър ден - казвам аз.
                                -За колко ще зареждаме?
                                -За 40 лева - отговарям аз.
                                Човекът набра на калкулатора на колонката 39.98лв. и с усмивка започна да пълни резервоара... Следващия път обаче няма да си трая!!!
                                Не е изключено просто колонката да не спира навреме и човекът да си знае за да избегне заяждане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X