Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

    Дайте да видим кои имаме желание да положим изпит за Радиолюбителския клас 2 пред КРС,за да направим всичко възможно да се проведе изпита на място.Ако успеем да обособим достатъчно голяма група,смятам че няма да е проблем изпита да се проведе в Стара Загора или Казанлък.Таксата е 28лв,превеждат се по сметката....
    Помагалото благодарение на колегите:
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

  • #2
    От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

    Аз съм първия записан
    Наистина не ми остава време да отида специално за изпита до София.
    O888888-211

    Коментар


    • #3
      От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

      Здравейте,
      и аз съм в списъка. Дано да се съберем достатъчно хора.

      Коментар


      • #4
        От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

        Клас 2 какво включва? Питам, за да си направя сметката дали има смисъл за мен. А питам тук, защото мисля, че тази информация би била полезна и на други, незапознати с класифицирането на радиолюбителите.
        Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

        Коментар


        • #5
          От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

          Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
          Клас 2 какво включва? Питам, за да си направя сметката дали има смисъл за мен. А питам тук, защото мисля, че тази информация би била полезна и на други, незапознати с класифицирането на радиолюбителите.
          По темата е изписано много,но ще обоснова най общо за неободимостта от лиценза,може и да пропусна нещо.
          1.За да използваш радиостанция на честота по различна от ПМР(Уоки-Токи) на 0,5 Вата или ЦБ на 27 мегехерца ти е необходим клас 2 за Радиолюбител,в противен случай нарушаваш закона за "РС" и носиш наказателна отговорност.Контрола се осъществява от мобилни локатори на "КРС" по закона за "ЗЕС".
          2.За да използваш АМ и ФМ бандовете,в разрешените за това честоти се изисква клас 2(Б).
          3.За да можеш да предаваш и приемаш през репитери(Ретанслатор за връзка на големи разстояния) трябва да разполагаш с опознавателен знак,който можеш да получиш само ако си лецинзиран,тоест да имаш минимум клас 2.
          4.За да изкараш клас 1 който ти дава право да излъчваш на големи мощности и КВ,трябва да си завършил клас 2 минимум преди 6 месеца,той е специализиран и не е необходим за целите на офроуда,но повече тук:
          Последно редактирано от belata; 21-04-12, 17:16.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

            Значи и аз се записвам.
            Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

            Коментар


            • #7
              От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

              На нас ни е насрочена дата за изпит - 1.06.2012г.
              По интересното е, че ни провеждат курс.
              Курса струва допълнително 20 лв, които напълно си заслужават.
              Човек може да си вземе изпита като наизусти няколко въпроса, но примерно видовете антени и всичко произхождащо от тях е много по-лесно да бъдат разбрани ако са обяснени от компетентен човек. В конспекта има въпроси за "ЯГИ" антена. Макар, че физиката ми е любим предмет аз нямах представа "що е то". Материята е доста интересна за хората, решили да се развиват в тази насока. Ако просто ви трябва LZ1Гошо не е необходимо да си давате зор.

              Ако искате можете да се явите на изпит и при нас.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #8
                От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

                Аз съм заинтересован. Къде е това при вас? Имаш ли някакви записки от самия курс, защото и аз като теб се интересувам много от физика, но също не знам за "Яги" антена.
                Поздрави!
                Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                Коментар


                • #9
                  От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

                  Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
                  ......................................... , но също не знам за "Яги" антена.
                  .........................
                  Е, не си ли виждал телевизионна антена отпреди 20 години? ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Е, не си ли виждал телевизионна антена отпреди 20 години? ...

                    Ония, дето ставаха идеално за тръбички за фунийки?
                    Последно редактирано от Chertoianov; 23-04-12, 10:10.
                    Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

                      Колеги, може да ползвате информацията и книгите, които сме събрали тук https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...Radioamateurs/
                      Има празна бланка заявка с полета на PDF, в която само попълвате данните и печатате.

                      Ако има накакви въпроси, с удоволствие ще помагам.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        На нас ни е насрочена дата за изпит - 1.06.2012г.
                        По интересното е, че ни провеждат курс.
                        Курса струва допълнително 20 лв, които напълно си заслужават.
                        Човек може да си вземе изпита като наизусти няколко въпроса, но примерно видовете антени и всичко произхождащо от тях е много по-лесно да бъдат разбрани ако са обяснени от компетентен човек. В конспекта има въпроси за "ЯГИ" антена. Макар, че физиката ми е любим предмет аз нямах представа "що е то". Материята е доста интересна за хората, решили да се развиват в тази насока. Ако просто ви трябва LZ1Гошо не е необходимо да си давате зор.

                        Ако искате можете да се явите на изпит и при нас.
                        Посъбраха се хора от региона,някои от тях нямат възможност да пътуват,ще се съгласуваме и ако все пак всички са съгласни ще дойдем групово на изпит в Пловдив,ако ли не ще изчакаме да се насрочи в Стара Загора,инак няма да е коректно спрямо всички желаещи.
                        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                        Колеги, може да ползвате информацията и книгите, които сме събрали тук https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...Radioamateurs/
                        Има празна бланка заявка с полета на PDF, в която само попълвате данните и печатате.

                        Ако има накакви въпроси, с удоволствие ще помагам.
                        Благодаря Веско,спести ни доста ровене из форума в търсене на тази информация.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

                          Първоначално публикуван от Chertoianov Преглед на мнение
                          Аз съм заинтересован. Къде е това при вас? Имаш ли някакви записки от самия курс, защото и аз като теб се интересувам много от физика, но също не знам за "Яги" антена.
                          Поздрави!
                          Ако решите да идвате ще се координираме. Белов ще ме намери. Записки нямам, понеже материята не ми е съвсем чужда.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

                            И аз трябва да изкарам курса,просто се налага!
                            Надявам се да се координираме и държим връзка в последствие.
                            OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

                            Коментар


                            • #15
                              От: Записване на желаещи за Радиолюбител клас 2 за регион Стара Загора.

                              Понеже аз не знам как ще съм с работата и времето нататък, ще се пробвам да дойда в Пловдив. Поне е дата която е ясна и мога да си правя някава сметка за нея. Започнах да чета материалите и съм много благодарен за тях. Записването за изпита предварително ли е или тогава на място?
                              Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X