Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ресьори :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на ресьори :)

    Здравейте колеги С един мой приятел си говорехме относто ремонта на ресьорите... и по-конкретно кой варянт е по добър: на Валове или със чука
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    От: Ремонт на ресьори

    Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
    Здравейте колеги С един мой приятел си говорехме относто ремонта на ресьорите... и по-конкретно кой варянт е по добър: на Валове или със чука
    Нейскам да те отчайвам, но най-добрия ремонт е с нови.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на ресьори

      Да ти кажа миналата година ги минах с чука и предните и задните,за една година почти не са мръднали а джипа не се спира и като ежедневен транспорт и за хард разходки,но както каза колегата най-добрия вариант е с нови.Но вече и новите части трудно да се уцелят качествени,може би само в Карбон-Плевен все още се държи на качеството.Успех
      Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на ресьори

        И аз ги минах чука ! Според мен това е по надеждния вариант !!!

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на ресьори

          Най добрия варянт за возене е с пружини.
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на ресьори

            Аз си поръчвах два листа за задните ресоти на Дайхатсу Роки в Мадара-Шумен. Много точни са, каквото поръчах, това дойде. Боядисани, с тампони, всичко точно.
            Поръчах ги по телефона. Пращат по Еконт с наложен платеж. Изработиха ги за 2 дни. За основен лист искат мостра за да няма грешки. Цената е около 9 лева на килограм.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на ресьори

              Нови знам че е най-добре Според мен валовете ще свършат за момента работа... Ще му споделя и варианта с Мадара-та
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на ресьори

                Не вярвам да не искаш лифт аз моите съм ги направил по 10 листа отпред и отзад.Джипа се вдига доста а и се огъват докрай не е както при новите да не могат да упрът в тампоните при кълчене.Може да се наложи смяна на амове.
                Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                Съдействие на закъсали автомобили

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на ресьори

                  Както казаха най-добре нови, но иначе коване (топло) е за предпочитане пред валове.
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на ресьори

                    Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
                    Не вярвам да не искаш лифт аз моите съм ги направил по 10 листа отпред и отзад.Джипа се вдига доста а и се огъват докрай не е както при новите да не могат да упрът в тампоните при кълчене.Може да се наложи смяна на амове.
                    Нестана ли много дървен?
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на ресьори

                      ходовете даже са по големи от преди поради факта че ресиорите бяха много меки.
                      Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                      Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                      Съдействие на закъсали автомобили

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на ресьори

                        Tука нещо не разбрахме, листове от друго нещо ли си сложил?Какво, че с толкова много листове е по мек от стандартния пакет?
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на ресьори

                          Листите са си уазкови но са пренесли толкова материали че са станали като кашкавалени.След като подложиш листове най-отдолу на пакета джипа се вдига и позволява на моста да стига по надолу при нужда и понеже листите са омекнали с времето пак си опира на тампона при нужда.Кое не можа да разбереш от всичко?
                          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                          Съдействие на закъсали автомобили

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на ресьори

                            Aко са 10 листа, значи си прибавил по 3, 3х6мм- подигнат с към 2см на пакета, ако са по шпренгвани може и повече, предницата може да има ефект ако е с лебедка от 3листа(ако не са всичките основни), че се е стегнал е ясно и че може да опре в тампоните при разчепване също, но отзад не е ли натоварен с орегиналния пакет неможе да опре в тампона/ с 60л бутилка зад седалката и неможе да ги свие толкова че да опрат/, камо ли ако слагаш още листове. Мойте също са на над 30години сигурно ресори и са си всеки на негово мнение. А хода си е ограничен от амортесьора, говориме за хорд не за "возия".
                            Снимай го в някоя екстремна поза да видиме колко се свиват
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на ресьори

                              Моите ходове как ги определяш добре ли са Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P230411_12.47.jpg
Прегледи:1
Размер:206.6 КБ
ID:5372385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P090312_13.26.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5372386
                              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X