Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гранд Витара?

    Хайде и аз да се включа по темата с Витарата.
    Моята е 2.5 V6 2002г дълга база. Имам я от няколко месеца и не мога да изкажа мнение относно здравината.
    Почти веднага сложих газов инжекцион LOVATO (1750 лв.). Малко по-скъп е защото мотора е с 6 цилиндъра. Купих си и кабел за настройка и след малко ръчни калибровки докарах разхода до 14/100 градско (газ). Бутилката е 30л. и е разположена надлъжно от дясната страна в багажника.

    Минусите на джипката са: Возията не е кой знае какво. Багажника е много малък. Трудно се намират АТ гуми (235/60/16). Иначе летни и зимни с този размер има много. Скоростите се превключват бавно, (ръчни скорости). Нестабилна над 130-140. Оптималната скорост е около 120.

    Плюсовете според моя нищожен опит с тази кола: Отлична динамика в града (изпреварвания, бързо набира от ниски обороти, маневрена). Отличен разход за 144 к.с. Изключително просто окачване, всякакви ремонти и подмяна с резервни части е елементарна (с баща ми сами сменихме пружини и амортисьори), а според мен, колкото по-просто е едно нещо - толкова по-надеждно. Извън пътя не съм я карал много много, но от там от където съм реши да мина - съм минал.

    Проблема е, че трудно се намират такива джипки в България. Аз търсих 2-3 месеца преди да попадна на тази.
    Ако те интересува още нещо - пиши.

    Поздрави.

    Коментар


    • #17
      От: Гранд Витара?

      Здравейте, някой карал ли е по- новия вариант на двигателя 2.5 v6 с 158 к.с. ? Гранд витара до 05г.
      Много екзотика е за наще ширини и не мога да намеря накакъкви отзиви за него. По- здрав, по- мощен. Ако някой има наблюдения и впечатления за него, моля да сподели.

      Коментар


      • #18
        От: Гранд Витара?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180609_102136.jpg
Прегледи:3
Размер:1,017.5 КБ
ID:5806625
        толкова остава от багажника след монтаж на 40л. бутилка

        Моята е 2.5V6 99г.
        - газов инж. 1200лв. разход извънградско 11-13/100км.
        - комплект вериги + труд 1000лв.
        - проблем с газификация и експлоатация нямам никакви, вече трета година.
        - проблеми с корозията има, но всичко зависи от конкретната бройка
        - возията е твърда и некомфортна
        - динамиката е добра
        - окачването е здраво, носачите и шарнира са едно цяло, и при нужда се сменя целия носач или се рециклира.
        - частите и консумативите са на нормални цени, има всичко и втора употреба
        - като цяло евтин за поддръжка и достъпен като покупка
        - мястото в багажника е малко
        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

        Коментар


        • #19
          От: Гранд Витара?

          Няколко години имахме 2.5 V6 автоматик. Не съм виждал по-проходима малка джипка. Возията е според пружини и амортисьори. Моята возеше меко, но съм подкарвал други с твърда дървена возия. Разход даваше 13-16 градско и 11-11.5 извън. (газ) на бензин 11.7 / 9.5. Бяхме с обикновена газова а не с инжекцион. Пинина е за момичета. Ако ходиш с тясна пола и стоиш с плътно притиснати крака един в друг ще те устрои. На мен ми теснее на панталона и не бих похарчил пари за това нещо. Във витарата стойката е много по-удобна.
          Между другото съжалявам че я продадох тази кола и взех новата Витара. Е тя си е разочарование и половина. След няколко сполучливи модела Сузуки се изложиха най после.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X