Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витара?

    Един приятел иска да си вземе джип за риболов, който да бъде що-годе проходим и да е по-икономичен. Година на произвоство след 2000 г.
    Спрял се е на Витарата, понеже не е скъпа. Гледал е Митсубиши Пинин 2.0 бензин, но там май има проблем с газта.

    Въпросите са няколко.

    *Кой вариант на бензинов мотор е най-добре, като се има предвид, че ще се сложи газ. Какъв ще бъде разхода на гориво (градско-извънградско)?

    *Гният ли купетата след 2000-та година?

    *Здраво ли е окачването, мотора и дали частите са скъпи, лесна ли е поддръжката?

    *Газта може ли да се сложи някъде, така че да не се губи пространство в багажника (както на обикновените коли на мястото на резервната гума)?

    *Каква е возията?

  • #2
    От: Гранд Витара?

    Привет, и ние преди се бяхме спряли на Гранда, и то точно с бензиновите двигатели. Те биват от 1.6 до 2.5 като за мен най - удачничя е най големия, с обем от 2.5 V6, поради това че върви доста повече от другите, а разхода не се променя коренно, като комбиниран може би е към 10-11л. По въпроса дали гният много купетата, доколкото обикаляхме да гледаме, не намерих кой знае каква корозия. Поддръжката е като на всеки друг от средния клас джип, като Гранда дори смятам, че по - нагоре от него. Газовата уредба попринцип не смятам, че може да се сложи на мястото на резервната гума, защото тя е на задния капак. От возия не очаквай чудеса, макар че се представя сравнително добре. Като цяло добра, здрава, Японска машина, за риболов може би има и други варианти, но като съчетание от семейна кола и такава, с която можеш да се насладиш на карането извън пътя е един доста добър избор. Смятам, че е по - добрия вариант от Пинина, главно заради това, че наистина газифизирането там е по - сложна магия. Просто огледай, покарай няколко, и която ти хареса взимай.

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Витара?

      Първоначално публикуван от amw Преглед на мнение
      Един приятел иска да си вземе джип за риболов, който да бъде що-годе проходим и да е по-икономичен. Година на произвоство след 2000 г.
      Спрял се е на Витарата, понеже не е скъпа. Гледал е Митсубиши Пинин 2.0 бензин, но там май има проблем с газта.

      Въпросите са няколко.

      *Кой вариант на бензинов мотор е най-добре, като се има предвид, че ще се сложи газ. Какъв ще бъде разхода на гориво (градско-извънградско)?

      *Гният ли купетата след 2000-та година?

      *Здраво ли е окачването, мотора и дали частите са скъпи, лесна ли е поддръжката?

      *Газта може ли да се сложи някъде, така че да не се губи пространство в багажника (както на обикновените коли на мястото на резервната гума)?

      *Каква е возията?
      за двигателя ако имаш възможност следвай максимата на мечо пух
      за гниене-НЕ
      за близо 5г освен консумативи съм сменил само 1 бубина
      за бутилката на мястото на резервната гума...колега погледни една витара и тогава питай
      за возията не очаквай чудо,единственно ме дразни като минавам през трамвайните релси друса доста дразнещо
      Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Витара?

        Благодаря за изчерпателната информация.За газовата имам в предвид дали има като Honda CR-v място за туристическа масичка или нещо подобно в багажника където да може да се сложи малка газова уредба.Имам питане и относно 4x4 автоматично ли се пуска спира или се контролира от водача.Благодаря предварително.
        Последно редактирано от amw; 18-04-12, 21:24. Причина: Допълване

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Витара?

          ами ако сложиш нещо от порядака на 40л бутилка ще остане нещо от багажника
          за 4х4 е ръчно кеф ти задно кеф ти бързи,бавни 4х4
          Pathfinder 4.0L

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Витара?

            Мерси RIFLE,а ти би ли споделил твойта Витара на бензин или газ я караш и какъв разход ти дава?.За газовата питам защото ще се ходи за риба и трябва да остане нещо и от багажника.Как стой въпроса с дизеловите двигатели,хубави ли са,кой е по-добър и какъв разход дават???

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Витара?

              на бензин съм за газ,дизел не мога да кажа нищо
              в града 10-11 изън 8-9 като 99% съм само на задно
              Pathfinder 4.0L

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Витара?

                Мерси.Ако някой,колега кара Витара Дизел моля да поясни как са двигателите и колко е разходът им.

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Витара?

                  Мерси.Ако някой,колега кара Витара Дизел моля да поясни как са двигателите и колко е разходът им.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гранд Витара?

                    Rifle твойта Витара с верига ли е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гранд Витара?

                      Аха!2000,2500 и 2700 куб.см са с верига.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гранд Витара?

                        Това се отнася за бензина нали?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гранд Витара?

                          Да, отнася се за бензиновите двигатели, като мисля, че 2.7 беше само за Гранд витара XL-7, която е по - дългата база.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гранд Витара?

                            мерси

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гранд Витара?

                              Няколко години имахме 2.5 V6 автоматик. Не съм виждал по-проходима малка джипка. Возията е според пружини и амортисьори. Моята возеше меко, но съм подкарвал други с твърда дървена возия. Разход даваше 13-16 градско и 11-11.5 извън. (газ) на бензин 11.7 / 9.5. Бяхме с обикновена газова а не с инжекцион. Пинина е за момичета. Ако ходиш с тясна пола и стоиш с плътно притиснати крака един в друг ще те устрои. На мен ми теснее на панталона и не бих похарчил пари за това нещо. Във витарата стойката е много по-удобна.
                              Между другото съжалявам че я продадох тази кола и взех новата Витара. Е тя си е разочарование и половина. След няколко сполучливи модела Сузуки се изложиха най после.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X