Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Откраднаха ми едно хубаво старинно българско зарядно ,което щеше да служи и на внуците ми дори . Налага ми се да купя ново зарядно за акумулатори . Може ли накой да ми препоръча някоя марка на сносна цена . Става въпрос за 12 Волтови обикновени автомобилни акумулатори . Благодаря

  • #2
    От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

    Аз от 4г използвам некакво китайче с диоди,които показват процентите на разреждане-зареждане и съм доволен.
    За 28лв мисля го купувах от метро.Тая зима е използван почти ежедневно поради умрел акумулатор.
    Успех !
    иво димитров-0898 472 158

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

      Мини през женски пазар и битака там съм виждал зарядни от старите .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

        Ъп на темата.
        Най-баналните неща се оказват трудни за решаване, заради невероятното количество плява в нета. Вкл. и "не ти трябва", "за какво ти е", "изведи приятелката събота и ще се зареди" и все такива. После има постове на одобрение и обсъждане на горното.
        Имам зарядно с траф и грец. Обаче акумулаторът се поддържа от хора без техническа грамотност. Нещата отиват на скандал, зарядното трябва да е надеждно и да работи самО като го включиш. Да има защита от обратно включване, че вече подпалиха едни кабели. Искам като се зареди да спира само. Ще пообиколя магазините, но ако имате инфо - давайте. Нямам време да се занимавам да експериментирам схеми и да си правя, просто моментът е такъв. Акумулаторът е 12 волта 65 амперчаса, оловно-киселинен.
        http://www.onlinemashini.bg/avtomati...atium-712/3919 - е, чак 200 лева няма да им дам. За такава сума ще лепя тиристори...
        Последно редактирано от Rabin; 15-12-12, 11:44.

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

          Ето тук има доста голям избор от маркови и професионални зарядни утройства. Обърни по специално внимание на моделите на GYS и особено на серията Batium. Преди година и половина аз купих оттук модела Gys Batium 15-24 Изключително качество, страхотни функции и надеждност. Абсолютно никакви шумове. Разбира се ако си готов на компромиси има и доста по-евтини модели. Работи по WUoU крива, което няма как да стане без процесор с разни класики в жанра, състоящи се само от траф и диоди.
          Последно редактирано от elbgt; 15-12-12, 11:54.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Ъп на темата.
            Най-баналните неща се оказват трудни за решаване, заради невероятното количество плява в нета. Вкл. и "не ти трябва", "за какво ти е", "изведи приятелката събота и ще се зареди" и все такива. После има постове на одобрение и обсъждане на горното.
            Имам зарядно с траф и грец. Обаче акумулаторът се поддържа от хора без техническа грамотност. Нещата отиват на скандал, зарядното трябва да е надеждно и да работи самО като го включиш. Да има защита от обратно включване, че вече подпалиха едни кабели. Искам като се зареди да спира само. Ще пообиколя магазините, но ако имате инфо - давайте. Нямам време да се занимавам да експериментирам схеми и да си правя. Акумулаторът е 12 волта 65 амперчаса, оловно-киселинен.
            http://www.onlinemashini.bg/avtomati...atium-712/3919 - е, чак 200 лева няма да им дам. За такава сума ще лепя тиристори...
            Това дето го търсиш, отдавна не се произвежда. Има го само на битака и при мен, ама не си го давам моето.
            ВПА 1 се казва и е произведено в РСФСР.
            Поздрави и не се майтапя, да знаеш!

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Това дето го търсиш, отдавна не се произвежда. Има го само на битака и при мен, ама не си го давам моето.
              ...
              Знам аз, не пускам темата от хубаво. чета тази: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=138666&page=2
              И който я е пуснал, още на втора страница търси друга електроника, още не съм стигнал до края да видя и тя дали работи.

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

                Опс! Sorry. Редактирал си своя пост докато аз съм писал моя. Ясно е че ще лепиш тиристори Успех!
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

                  Намирам какво ли не в нета, и супер противоречиво инфо. Като се замисля - май по-лесно ще е да драсна няколко реда кодец, да изпрограмирам една Атмега, и да сделам нещо истинско. Имам сглобена заготовка с дисплей и периферия. Има си и АЦП-та, и всичко. Ама пусто време... имам много по-дебела задача в момента. А 200 лева - не!
                  Последно редактирано от Rabin; 15-12-12, 12:32.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

                    Е това е перфектния вариант особено ако предвидиш цокъл за евентуално "чипосване" в бъдеще
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори .

                      Засега издирвам готова платка или кит. Перфектният вариант цена-качество. Ако не намеря - после ще видим.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Аз си взех едно мъничко на Бош и за сега няма ядове , въпреки,че ми се наложи само 2 пъти да зареждам с него .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Toку що ми отговориха, че BT-BC 5 не изключва автоматично. Има ги по всички големи вериги, и го водят автоматичен за няма и 70 лева.
                          Тарикатите са направили стабилизатор на около 14 волта.
                          Същата работа върши какъв да е стабилизатор, и резистор за ограничаване на тока преди него.
                          Каквото и да проуча - засега греда!
                          Давайте повечко инфо за модел, цена, дали изключва и евентуално магазин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            Toку що ми отговориха, че BT-BC 5 не изключва автоматично. Има ги по всички големи вериги, и го водят автоматичен за няма и 70 лева.
                            Тарикатите са направили стабилизатор на около 14 волта.
                            То като ще е по тоя начин на Илиенци "при китайката" си има 8-амперови регулируеми импулсни (от 10.5 до 15.6V) за 30 лв. Вместо тримера един активен елемент, управляем по споменатия по-горе начин и готово.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Aми гнусното в случая е, че прибягват до изкривяване на истината. Какъв им е толкова проблема да изключи като се зареди. Четох спецификацията на това, което може да се купи по Метро и Практикер. 1000 простотии на 10 езика, колко лошо е да се бърка в контакта, да не го заливам с киселина и да работя под 60 градуса околна температура. И не е описано как работи. И се оказва, че не е каквото очаквам.
                              Сериозно се замислям да започна масово производство. С процесор и дисплей може да се докара под 50 лева. И да си избереш програма, ток и напрежение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X