Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Е тва е модела на Лидл ?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Да, ама не го видях в брошурата. Като сме тръгнали с конкретни неща - на Практикер нямат автоматично. На Метро - единственото автоматично е просто стабилизатор на напрежение, т.е. не изключва.
      Просто не е истина толкова тривиално нещо колко дефицитно се оказа.
      Поръчах си платчица и ще реализирам моя си схема за 10 - на лева. Аман от простотии!
      Ако някъде са останали тия Лидл-ските - казвайте. Не ми се свиди, но 200 лв. не е цена.

      Коментар


      • #33
        От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Лидълското блокира като му спре тока и си забравя "програмата". За съжаление. Чудя се дали да не му сложе допълнително ключе някъде...

        Коментар


        • #34
          От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          http://www.alibaba.com/product-gs/57...y_charger.html

          Таково или тва е твърде сложно )

          или
          http://www.alibaba.com/product-gs/65...y_charger.html
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Уф, да не си давам зор да търся тоя модел, значи... А му четох спецификацията.
            Днес ми се наложи да чуя и от колегите поучителната притча за карането на колата.
            Все пак имало пазар за такова нещо

            "Таково или тва е твърде сложно )"
            Не е сложно за мен, ама трябва да дойде преди празниците.

            Коментар


            • #36
              От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Тва че има пазар ти го писах вчера и бях напълно сериозен.
              И все още съм.
              Само трябва да докараш цена.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Гледай в AliExpress че там са направо с цени на шипинга. Ама имам едно съмнение че няма да ти харесат (цените, на шипинга).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Гледай в AliExpress че там са направо с цени на шипинга. Ама имам едно съмнение че няма да ти харесат (цените, на шипинга).
                  Знам ги аз цените ... И алиекспрес ми е ясен, ма там има по-малко разнообразие. Има си пинизи с шипинга де
                  Така или иначе ако РАбин ще го направи по-добре на него да му дам кинтитье
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Знам ги аз цените ... И алиекспрес ми е ясен, ма там има по-малко разнообразие. Има си пинизи с шипинга де
                    Така или иначе ако РАбин ще го направи по-добре на него да му дам кинтитье
                    Да прави две!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      Имам много по-ефективна идея, и напук на всякакви "разбиратели-вносители" тръгна.
                      Само да ми остане време, ще довърша и похваля. Дори сорс съм си намерил готов за хардуера ми.
                      Туй да се ръгаш в такъв тип евтини електроники ... знам ли. Не ми се занимава, пък и нямам лаборатория за толкова оптимизирани софтуерни решения. Писал съм и знам какъв е гърч. Еле пък на Асемблер кво е чудо като съвсем се вманиачиш
                      В другата тема намислих и пуснах схема. Утре ми идват компонентите. Събота ще я сглобя, и ако тръгне ще се обадя. 5 компонента на кръст.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Засега из цялото Софе, където се сетих - автоматично зарядно има единствено по Симеон на един магазин. 140 лева, Bosh, c CPU.
                        Оръсих ги всички магазини един по един. Друго няма.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Между другото може ли едно въпросче че неми е ясно.Мога ли да си зареждам акумолатора без да го свалям и откачам клемите като плюсовата щипка е директно на плюса а минусовата някъде на маса -за мотор става въпрос ще имали някакви последствия?На минусовата няма видимост без да се разглобява.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Аз ползвам от години FERM.(чичко гого) По спомен е белгийско или от там някъде. Доволен съм. Става и за 6 и 12 волта. Има бързо и бавно зареждане, анти реверс.
                            Дори на вилата баща ми си зарежда акумулатора през инвертора.
                            Пак по памет, зарядния ток варира от 2 до 8 ампера.
                            Смарт е и прави всичко автоматично.
                            Купувано е преди няколко години от тук, за под 100 пари.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Между другото може ли едно въпросче че неми е ясно.Мога ли да си зареждам акумолатора без да го свалям и откачам клемите като плюсовата щипка е директно на плюса а минусовата някъде на маса -за мотор става въпрос ще имали някакви последствия?На минусовата няма видимост без да се разглобява.
                              Ako по време на заряд се наруши контакта м/у клемите и акумулатора (явява се товар) - напрежението по инсталацията скача и може да береш ядове.
                              В моя случай ако това се случи плющя 20-тина волта по инсталацията на колата, и не ми се тества какъв ще е ефекта. Може да се появи и самоиндукция от зарядното.
                              Аз не бих рискувал.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                Аз не бих рискувал.
                                И правилно!
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X