Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

    Здравейте момчета , имам сеат ибиза 2009 и киа шума 2 2004. Реших да продам киата и да си взема джип, че тук в Русе хич не обичат да чистят улиците през зимата а и пътищата в региона не са от най-добрите.
    Бюджета е до към 7000-7500 лв като реших да е дизел с автоматични скорости. Джипа няма да се кара много през годината и ще се ползва основно като семейна кола , но като е с по висока проходимост може и да излезем малко от пътя но със сигурност няма да има сериозен оффроуд по горите и калищата. Основно до морето през лятото а може и на планина. ( киата е голямата кола и съм и навъртял само 56000 за тия години). Та добре ще е да комфортен.
    Спрях се на JEEP гранд чероки 3.1 в началото, обаче от всякъде чета ,а и познати ми казват , че много се чупели и подръжката им била супер скъпа. И се отказах от него макар да ми харесва много като външност и въобще.
    Втория ми избор беше Мitsubishi Pajero 2.8 , който много ми допада също, но ходих да гледам едно две и ръждата беше кошмарно навсякъде. Още се оглеждам за читава бройка , но малко се разочаровах.
    Третия ми избор е Land rover Range rover 2.5 тди. С въздушното окачване , допадна ми като външност , не колкото Черокито но става. Ходих да гледам едно две но се оказаха гробници.
    Та търся съвет ако може да ми дадете на прав път ли съм , ако има други читави за тия пари моля предлагайте. Не искам десен волан и искам да е голям да побира багажа на две малки деца.
    Последно редактирано от liomojo; 15-04-12, 00:17.

  • #2
    От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

    Ако забравиш за дизела може и да излезеш на правия път.

    Коментар


    • #3
      От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

      Може ли да поясниш защо?

      Коментар


      • #4
        От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

        Това на което си се спрял като /марка и модел/ е добро, търси нещо по-читаво и най-скоро време да видим машината.
        Успех!
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • #5
          От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

          Паджеро, дълго, щом е за разходки. Ела пробвай, да видиш какво може късото
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #6
            От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

            Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
            Ако забравиш за дизела може и да излезеш на правия път.
            Интересно ми е и на мен защо мислиш така!
            А към колегата - Нисан Терано 2 дълго или Киа Соренто.
            Не са лоши, имат си комфорта и не горят много.
            Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
            0879076007 Жельо

            Коментар


            • #7
              От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

              Първоначално публикуван от jpetrov Преглед на мнение
              Киа Соренто.
              Това също е хубав избор. Красив, удобен, долу-горе здрав.
              Имай предвид разхода на дългото Паджеро!! По каталог смесено му дават 12, един приятел прибегна да кара на олио заради двойно по-големия разход!
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #8
                От: Джип предимно за асфалт с добър комфорт?

                Добре си се ориентирал към Jeep Grand Cherokee,но избери бензиновия вариант.
                В тези условия и тези цени на горивата,никога не бих избрал дизелов агрегат-особено на тежка,харчеща кола
                При всички случай един кадърно газифициран бензинов агрегат ще ти даде разход като пари,колкото,че дори и по-малко от дизела.
                Само,че няма да имаш скъпата поддръжка на новите и капризни дизели,в същото време ще имаш несравнимо по-добрия демараж,запас от мощ и
                добър въртящ момент на големия по обем бензинов мотор
                А мисля,че специално Jeep предлага доста екстри и комфорт на сравнително ниска цена,сравнено с японските и европейските алтернативи.
                Към корейските возила нямам отношение.
                Успех в избора
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • #9
                  От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

                  Благодаря за предложенията.
                  Сорентото и аз го харесвам но ми е над бюджета под 10000 здраво не видях.
                  Що се отнася до бензина , аз досега все бензинови коли карах и знам , че нямам проблем през зимата с паленето но всички около мен са с дизели и ме уверяват ,че е по-икономично и подръжката била по-евтина. За икономията е спорен въпроса при мен защото аз като я карам 5--6 пъти в годината извънграда едвали ще усетя толкова дали ще изгори 12 на сто бензин или 10 нафта. Хайде ако я карам много да има значение. Газ няма да сложа със сигурност защото не съм и привърженик но е добре да го има като алтернатива за бъдещи дни хехехе. та за това ще огледам и бензинови.
                  Колега kalinntv кажи малко повече за тия черокита , найстина ли са толкова проблемни и скъпи за подръжка и на какво се дължи тази им лоша слава?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

                    Mitsubishi Pajero е доста добър вариант, но си имат този проблем с корозията, за offroad качествата няма спор. Лично мое мнение оба4е, ако е дълга база с този мотор 2.5 или 2.8 си е малко мудаво, даже доста. Grand Cherokee - много комфорт, екстри и сравнително добро представяне извън пътя, но за сметка на това голям разход и скъпа поддръжка. На Range Rovera двигателят му е от BMW, което бихме тълкували като нещо плюс, но някъде четох че и той си има лоши страни(като всеки друг) Там мисля, че най - големия проблем е окачването, което на над 10 годишен автомобил не е за пренебрегване. Един прятел си взе такъв с 2.5 дизел, че му беше умръзнало да кара БМВ-то зимата и след като даде към 6000 за колата после още 2500 за ново въздушно окачване и не мина само с това...... Така че това не е много сигурна работа, макар че Рейнджа си е Рейндж, но при огледа на която и да е от джипките да се наблегне на слабите им страни, за да се ибегнат главоболия завбъдеще.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

                      Първоначално публикуван от liomojo Преглед на мнение
                      Благодаря за предложенията.
                      Сорентото и аз го харесвам но ми е над бюджета под 10000 здраво не видях.
                      Що се отнася до бензина , аз досега все бензинови коли карах и знам , че нямам проблем през зимата с паленето но всички около мен са с дизели и ме уверяват ,че е по-икономично и подръжката била по-евтина. За икономията е спорен въпроса при мен защото аз като я карам 5--6 пъти в годината извънграда едвали ще усетя толкова дали ще изгори 12 на сто бензин или 10 нафта. Хайде ако я карам много да има значение. Газ няма да сложа със сигурност защото не съм и привърженик но е добре да го има като алтернатива за бъдещи дни хехехе. та за това ще огледам и бензинови.
                      Колега kalinntv кажи малко повече за тия черокита , найстина ли са толкова проблемни и скъпи за подръжка и на какво се дължи тази им лоша слава?
                      Аз не зная да имат лоша слава.Или може би някой,който е чул от някой,че негов приятел има и така.......
                      аман от такива специалисти,дето дават мнения.
                      И пак повтарям-наблюденията са ми само за бензинови агрегати!
                      Прочети малко във форума за Jeep или в този за американски коли....
                      А газта не я отписвай-екологично чиста,отпадъчен продукт,и на по-ниска цена......
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

                        Първоначално публикуван от liomojo Преглед на мнение
                        Може ли да поясниш защо?
                        По долу колегите са споменали защо ,но да кажа ,понеже ме питаш.Нафтата няма алтернатива ,освен олиото.Паджерото го яде ръждата,разхода на 2.8 мотора енад 12л.На гранда който ти е казал че му е по скъпа подръжката ,те е излъгал,за вървежа няма да коментирам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

                          Ето и моите 5 ст. Вярно е, че всеки си хвали това, което кара, но все пак:
                          Защо не се замислиш и за Фронтера Б (99 г. и на горе ), само не знам дали ще ти се вмести в бюджета. Возията на дългата база е много добра, обикновено имат стандартните екстри. Иначе като разход моята дизелова, само че късата база с ръчна СК на дълго обикновено ми дава 7,5 до 8 л./100 км. нафта с нормално каране 100 до 110 км./ч. Като динамика и мощност ме задоволява напълно, говоря за късата база.
                          Успех!
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

                            Затези пари ще си вземеш много добра Опел Фронтера ДБ.-2.2 16V 136К 2000г.нагоре.Просторен и одобен ДЖИП с голям багажник и добра возия- Сравнително евтина поддръжка. Разход 13-15л. газ с обикноведна газова уредба. Перфектно 4х4 можеш да си го включваш и изключваш в движение до 90 км.в час само с едно копче на таблото /бързи/.Бавните от лоста.Без Лифт побира гуми 31/10,5/15. За мен бензиновияд варианд е по добър.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип предимно за асвалт с добър комфорт?

                              Отивам да гледам един Рейндж ровър в Бургас , та да видим какво ще стане.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X