Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото nuvi® 3590

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новото nuvi® 3590

    Има и web вариант (за любопитните), www.tix.bg

    Коментар


    • #17
      От: Новото nuvi® 3590

      ОК - значи проблемите ми може да са в FM приемника, в стойката, самото нуви или в абонаментите. Което значи, че ще се свържа пак с Геотрейд да тестваме нещата едно по едно при тях. Все пак не струва малко пари. Ще пиша каква е развръзката.

      Коментар


      • #18
        От: Новото nuvi® 3590

        Здравейте, в неделя най-неочаквано всичко проработи, при позиция на колата при която в петък не намираше доставчик на трафик инфо. Днес също работи безотказно, което ме кара да мисля, че може би traffic subscription-а не е бил добавен в базата данни на доставчика или нещо подобно. Искам да споделя и за решението на още един проблем - с регистрацията на karta.bg. При всеки опит ми казаваше, че или нямам унл файл или няма инсталирана карта. Естествено си бях инсталирал плъгина на гарми и от тяхния сайт нямах проблем, дори апарата си намери нов фърмуеър и се обнови. Регистрирах си картата ръчно и тогава се оказа, че сайтът(karta.bg) не може да се свърже със устройството (иконата на USB конекторът беше винаги задраскана). Проблемът се оказа ,че нувите се вижда като MTP device от ОС (Win7 64bit).След като го настрох на Mass Storadge Device всичко се оправи. Поздрави.

        Коментар


        • #19
          От: Новото nuvi® 3590

          Здравейте отново, имам въпрос към останалите притежатели на 3590 дали и те наблюдават "подскачане" на количката при малко по голям зуум(използвам опцията аутозуум). Колегите са описали подбно поведени при "флашнатите" 3790 с фърмуеър на 3490. Пробвах техните съвети да сменя количката със стрелка но няма промяна. Когато съм спрял, количката съответно не подскача, което за мен означава, че няма проблем с позиционирането а по скоро с изчертаването на картата. А и подскачането се получава и при симулирания GPS режим. Не че е болка за умиране, но все пак. Благодаря!

          Коментар


          • #20
            От: Новото nuvi® 3590

            Това си е от софтуера и още не е оправено нито при вас, нито при оригиналните 3490, нито при моднатите. Отначало подскачането беше голямо, после го намалиха, но си го има и си е проблем за този, който кара с голям зум. Дразни, но за сега тъй ша е тя.
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • #21
              От: Новото nuvi® 3590

              Благодаря за отговорът! Не е голяма драма, радвам се че нямам повод да го нося в сервиз .

              Коментар


              • #22
                От: Новото nuvi® 3590

                ISG, благодаря за компетентното мнение.
                Днес излизам на дълъг път и ще го изпробвам.

                IBMDid, и при мен беше същото - не иска да повярва, че има унл фаил, макар че с Експлорера се вижда, че файла си съществува. Ще направя така, както казваш, че ти си се справил с проблема.

                Коментар


                • #23
                  От: Новото nuvi® 3590

                  Ето и първите ми впечатления от реално пътуване с тази навигация:


                  Много бързо намира спътници и преизчислява маршрута - нещо много важно, когато пропуснеш пресечка в оживено движение. След включването е готова за работа за по-малко от 5 секунди.


                  Трафика проработи, но никъде не ми показа нищо друго освен двете зелени колички. То друго не се и очакваше в районите, където се движехме. Трафик приемника работи и без да е включена малката антенка в него.


                  Приятна екстра е и снимката на кръстовищата когато наближиш отклонение по магистралата, по което трябва да отбиеш.


                  Един малко неприятен момент - в град с малко разстояние между пресечките много рано казва да завиеш на ляво или дясно и ако не следиш екрана може да завиеш в предходната пресечка. Не знам дали може да се регулира, но май и при предната ми машинка си го имаше това.


                  И еди МНОГО неприятен момент - екрана е с ужасно силен отблясък - все едно, че е боядисан с пияно лак. Особено когато се замърси с отпечатъци от пръсти.
                  Общо взето, през повечето време на пътуването на екрана гледах отражението на жена си, а не картата.

                  Май трябва да търся спешно някакво антирефлексно фолио.

                  Някакви идеи?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новото nuvi® 3590

                    Дали ще ти работи правилно тъч скрийна,ако имаш такова фолио ?
                    Garmin nuvi 765T

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новото nuvi® 3590

                      Първоначално публикуван от Felix Преглед на мнение
                      Ето и първите ми впечатления от реално пътуване с тази навигация:


                      И еди МНОГО неприятен момент - екрана е с ужасно силен отблясък - все едно, че е боядисан с пияно лак. Особено когато се замърси с отпечатъци от пръсти.
                      Общо взето, през повечето време на пътуването на екрана гледах отражението на жена си, а не картата.

                      Май трябва да търся спешно някакво антирефлексно фолио.



                      Някакви идеи?
                      Абе Гармин...както и да е...виж това, явно не само ти си го усетил като проблем:

                      http://www.ebay.ca/itm/ME-IPU-Expand...item3cc5ad158f

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новото nuvi® 3590

                        Здравейте, аз си залепих защитно фолио защото надрах дисплея много бързо и неусетно. Поръчах си някакво от ибей и въпреки, че го даваха за 5 инчови дисплеи не е съвсем точно (по-късо е с 2 mm от едната страна), но пък иначе всичко друго е ОК - тъч функциите си работят.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новото nuvi® 3590

                          Е отражението как е? По-доре ли е сега?
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новото nuvi® 3590

                            Утре ще проверя, защото когато е слънчево винаги шофирам с поляризирани тъмни очила и дори без фолио не са ми били проблем отблясъците. Но мнооого лесно се надира дисплея и затова съм с фолио.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новото nuvi® 3590

                              Определено с фолио е по-добре. Сравнявах го с един таблет.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новото nuvi® 3590

                                Колеги можете ли да споделите как да отворя скритата папка за да си копирам в нея ?
                                Истината е някъде там...

                                LZ2-009

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X