Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

    Ето, че вече дойде време и за тази тема. От доста време умуваме за това пътуване.Бяхме повече,но в крайна сметка,по ред причини останахме аз и Васко, и ето, че му дойде времето.А маршрута е:
    Бургас
    Турция
    Иран,до Oрмузкия проток
    връщането е през Каспииско море,Армения,Грузия,през Кавказ ,за Руските републики,Украйна,Румъния,Бургас.
    ето и карта:

    не ми се правеше линк за картата

    Както писах по горе,два мотора,двама човека и път.
    Идеята е да стигнем до Ормузкия проток в Иран,след товa на връщане през Каспииско море,Кавказ,Крим и вкъщи, като естествено отделим необходимото внимание на интересните места по пътя. Знам също, и че не всичко може да се види,затова,който знае нещо любопитно по маршрута,или има кавато и да е информация,и иска да бъде съпричастен нека пише.
    Тръгването сме го решили за 12.05.2012(не остана) . Километрите са около 12000, от които 100% асфалт(надявам се).
    Като време според мен ще отнеме около 40 дни, и е реално изпълнимо.
    Вече се снабдихме с ирански визи,паспортите са в руското посолство за техни визи, и остават само арменските,за които ще трябва лично да посетим посолството им.Ще гледаме да е сряда,за да посетим сбирката,и да си побъбрим лично.
    Тук е мястото да изкажа,нашите благодарности на Димо,за всичкото разкарване и съпричастност, във връзка със гореспоменатите визи и инфо за подготовката.
    Надявам се в тази тема да съберем всякаква полезна информация за да се улесни това пътуване. Дано и някой спонсор прочете темата.
    Участниците в това приключение,за който не знае са:
    Моя милост-Yamaha XVS 1100
    Васко-Honda Varadero 1000
    Димитър Анастасов
    d.anactacov@gmail.com

  • #2
    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

    Чудесно пътуване. Така ми се ходи и на мен на там! Струва ми се 40 дена са малко за спокойно разглеждане, но мисля че са постижими. Виж тук какво писах миналата седмица за минаването на Кавказ http://www.offroad-bulgaria.com/show...47#post1816947 Не съм голям оптимист, че може да минете в тази посока на Верхний Ларс.

    Иначе мога да ви дам карти на Грузия, Азърбайджан, Северен Кавказ, имам и доста подробни карти на Северен Кавказ и целия Кубански район.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #3
      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

      Много хубав и интересен маршрут. За Иран хубаво гледайте знаците преди всеки град за да хващате околовръстното, че иначе има много и високи легнали полицаи. Ограниченията за скорост са като за колите. Нас веднъж за цялото пътуване ни спряха, но ни пуснаха без глоба, не знам защо. Всичко останало в Иран е прекрасно. Дано случите на хубаво време.

      Коментар


      • #4
        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

        Сериозно начинание. ПОжелавам ви успех и да нямате никакви проблеми .Забавлявайте се
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

          Браво бе , хора ! За това начинание се изисква и доста смелост ... . Пожелавам успех , повече спонсори и безаварийно пътуване !
          Боби - 0887771064
          Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

          Коментар


          • #6
            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

            Айде на добър път!Не сте без опит и ще се справите!Като идвате в София се обадете да се видим и да ви поразкажа това онова за Кавказ.Да ви дам координати на офроудъри от региона(Краснодар) за всеки случай и персийско-български разговорник за Иран.
            П.П.И една туба 5л за гориво е останала при мен от "Ориент експрес"

            Коментар


            • #7
              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
              Чудесно пътуване. Така ми се ходи и на мен на там! Струва ми се 40 дена са малко за спокойно разглеждане, но мисля че са постижими. Виж тук какво писах миналата седмица за минаването на Кавказ http://www.offroad-bulgaria.com/show...47#post1816947 Не съм голям оптимист, че може да минете в тази посока на Верхний Ларс.

              Иначе мога да ви дам карти на Грузия, Азърбайджан, Северен Кавказ, имам и доста подробни карти на Северен Кавказ и целия Кубански район.
              damon,ти си главния виновник,тази част от маршрута да е такава.ние мислихме по черноморското крайбрежие на Турция да се прибираме,но ти ни вкара във филма с Кавказ,със твоето пътуване.
              И въпреки това имаме,няколко варианта ,ако не ни пуснат от Верхний ларс.
              1ви-чухме за една пътечка в Абхазия,напълно вероятно,да минем,но изпускаме същинската част,на Кавказ
              2ри-както вече писах ,по турското ,черноморско крайбрежие
              3ти-малко се знае,но нашето пристанище подържа редовна фериботна линия с грузинското Поти и русийското Новоросийск,като така вариантите са,или Поти-Новоросийск,и изпускаме Кавказ и продължаваме,или направо вкъщи след 28 часово плаване.Всичко зависи от моментното състояние(психическо и физическо)на екипа,ха,ха.
              Ако,някой знае други пътеки,нека сподели.
              И все пак ,се надявам да минем по план.Малко ме е яд на теб,че не си разпитал подробно грузинците за обратния на, твоя маршрут,но така ще имаме повод да прескочим до Верхний ларс,да проверим лично,и без това се мотаме из района.
              За картите на Грузия и Северен Кавказ,ще съм ти благодарен,особенно ,ако минем.Ще се обадя на лично.
              Последно редактирано от МИТЬО(питона); 14-04-12, 08:27.
              Димитър Анастасов
              d.anactacov@gmail.com

              Коментар


              • #8
                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                Много хубав и интересен маршрут. За Иран хубаво гледайте знаците преди всеки град за да хващате околовръстното, че иначе има много и високи легнали полицаи. Ограниченията за скорост са като за колите. Нас веднъж за цялото пътуване ни спряха, но ни пуснаха без глоба, не знам защо. Всичко останало в Иран е прекрасно. Дано случите на хубаво време.

                Бойко,времето сме го избрали ,според твоите напътствия.Дано!
                Димитър Анастасов
                d.anactacov@gmail.com

                Коментар


                • #9
                  От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                  Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                  Айде на добър път!Не сте без опит и ще се справите!Като идвате в София се обадете да се видим и да ви поразкажа това онова за Кавказ.Да ви дам координати на офроудъри от региона(Краснодар) за всеки случай и персийско-български разговорник за Иран.
                  П.П.И една туба 5л за гориво е останала при мен от "Ориент експрес"
                  Непременно,Жоре.Ще се радвам да те видя.
                  Ако е пълна с бензин е мойта.
                  Димитър Анастасов
                  d.anactacov@gmail.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                    Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                    Непременно,Жоре.Ще се радвам да те видя.
                    Ако е пълна с бензин е мойта.
                    Ще я напълня!Мойта лепта за "спонсорство"....А,и хубаво "окачване" (да се разбира здрави ластици) ще ти дам,че няма кой да ти събира тубите след теб този път.
                    А СПОТ-ове-мотове???? Да ви следим.
                    Последно редактирано от goshko-loshko; 14-04-12, 08:35.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                      Ще я напълня!Мойта лепта за "спонсорство"....А,и хубаво "окачване" (да се разбира здрави ластици) ще ти дам,че няма кой да ти събира тубите след теб този път.
                      А СПОТ-ове-мотове???? Да ви следим.
                      подготвяме се,в тази част на света,трябва да има спот.
                      Димитър Анастасов
                      d.anactacov@gmail.com

                      Коментар


                      • #12
                        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                        Чак сега виждам целия маршрут на карта. Момчета, изпуснали сте Крим Не може да си на стотина км. от Алушта и да бързаш нагоре към нивите на Украйна.
                        Врътнете Крим южно по брега до Севастопол, после ще ми благодарите )
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                          Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                          ............................., трябва да има спот.
                          Питон Ако, нямаш ..... пиши ми!!
                          За момента моя не ми е необходим.

                          Също, ми се намира еда червена пластмасова туба 5л. .... разбира се пълна .....
                          Май имам и една жълта .....
                          Последно редактирано от CarTest™; 14-04-12, 12:51.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Питон Ако, нямаш ..... пиши ми!!
                            За момента моя не ми е необходим.

                            Също, ми се намира еда червена пластмасова туба 5л. .... разбира се пълна .....
                            Май имам и една жълта .....
                            Опа,нещата взимат неочакван развой.Още 15 туби и съм минал Турция без да зареждам
                            Тук в Бургас имаме два спота да ги въртим,но май и на двата регистрацията им изтече.Благодаря,ще го имам в предвид.
                            Димитър Анастасов
                            d.anactacov@gmail.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                              Чак сега виждам целия маршрут на карта. Момчета, изпуснали сте Крим Не може да си на стотина км. от Алушта и да бързаш нагоре към нивите на Украйна.
                              Врътнете Крим южно по брега до Севастопол, после ще ми благодарите )
                              Димо,тази снимка съм я правил,още в началото,като правихме маршрута.тепърва,предстоят доста промени.Крим смятам да го обиколим целия по морето,но имам среща с един мотоклуб от Симферопол,и може би ,ще разбера за още прекрасни места там от местните.
                              Димитър Анастасов
                              d.anactacov@gmail.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X