Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

    здравейте от Иран.Тук е страхотно.Урмия е готин град,отседнал съм,във дома на Хусеин,на 22г.,голямата му страст са моторите.Той колекционира пътешественици,сам ме намери на улицата,докато търсих хотел.Встаята си е налепил снимки на вси4ки ,които са му гостували и с гордост ги показва.Преди седмица минал Аржентинец ,тръгнал да обикаля света,със Дукати мултистрада.Има 10тина снимки със пътешественици с различни мотори,дори и една двойка на велосипеди.След малко тръгвам на обиколка из забележителностите на града с тяхната мото банда,много ми се кефят.
    Утре съм за Керманшах,но хич не ми се тръгва от тук.нямам време,иначе бих качил снимки.
    ПОздрави.
    Димитър Анастасов
    d.anactacov@gmail.com

    Коментар


    • #47
      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

      Ти само снимай...
      Може и като се върнеш да показваш. И да разказваш...

      Коментар


      • #48
        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

        К'во става с Питона - някой има ли връзка с него?
        Спота дреме в средата на нищото?
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #49
          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

          Ето една снимка, от негов нов приятел от Урмия, Иран

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:399159_391350364237537_100000877318843_980465_316069517_n.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5375771

          В момента е в Есфахан.
          Последно редактирано от boiko73; 20-05-12, 23:51.

          Коментар


          • #50
            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

            Да в Есфахан е, спота дреме там защото го е изтървал и го е повредил. Едната му дисага липсва барабар с компютъра в нея и част от дрехите му. Понеже ние си го познаваме и не се учудихме на всичко това, пътуването си върви както го очаквахме

            Коментар


            • #51
              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

              Добра новина!
              Благодаря.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #52
                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                В събота се обади с вестта, че са му откраднали единия "куфар"...
                Цитирам: " Спрях да пия един чай, излизам и ... едната торба я няма. Вътре комп-а и други парцали. Никой не може да повярва. И аз не мога...Иначе всичко е наред. Няма проблеми. Ако не беше тази простотия с дисагите направо ти казвам оставам да живея тук ....."
                Та това знам. А да ... взел си е иранска сим карта и има ирански тел. номер.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #53
                  От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                  Този ирански крадец, ако го хванат, дали няма да го направят като старите ротативки на които викахме "едноръки бандити"?
                  Важното е, че Питона е жив и здрав и не му пука.
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #54
                    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                    Поздрави от Шираз. Пак един уникален ирански град. Реших, където ми харесва много да оставам по две нощи, затова и утре съм тук. Ми то навсякъде ми харесва. Лошото е, че става голяма жега. Днес, като пристигнах беше 37' С. Не ми се мисли какво ще е в Бандар Абас.
                    Другата лоша новина е, че СПОТ-а ми се сговняса и сега не можете да ме гледате къде съм. Но аз ще се опитам да ви информирам своевременно.
                    Днес разгледах Пасаргада и Персеполис. Утре ако остане време ще пусна снимки.
                    Както знаете вече нямам компютър и трудно влизам във форума, защото ник-а ми е на кирилица. Но му хванах цаката ...


                    Pozdravi ot Shiraz.Pak edin unikalen iranski grad.Reshih,kadeto mi haresva mnogo da ostavam po dve noshti,zatova i utre sam tuk.mi to navsqkade mi haresva.
                    Lo[oto e ,4e stawa golqma jega,dnes,kato pristignah beshe 37gr.Ne mi se misli,kakvo shte e vav Bandar abbas.
                    Drugata ,losha novina e,4e spota mi ,se sgovnqsa i sega nemojete da me gledate,kade sam.No az,shte se opitvam da vi infoprmiram,svoevremenno.
                    Dnes razgledah Pasargada i Persepolis,utre,ako ostane vreme shte pusna snimki.

                    kakto,znaete ve4e,nqmam komputar i trudno vlizam vav foruma,zashtoto nika mi e na kirilica,no mu hvanah cakata.
                    Последно редактирано от Димо; 22-05-12, 19:15.
                    Димитър Анастасов
                    d.anactacov@gmail.com

                    Коментар


                    • #55
                      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                      Privet,ot Bandar Abas,naj yujnata to4ka na moeto patuvane.Edno ot nai gadnite mesta na ,koito sam bil.vlqzoh v grada ,kam 13 h.pri 42 gradusa,slanceto ne se vijda ot prah vav vazduha,mrasno,mirishe navsqkade na kanalizaciq.
                      Tova e grada na bankite(vidqh nad 50 razli4ni),prosqcite,prodava4ite na slivi i laska4ite na obuvki.Gradat izglejda,kato piratski,i toi si e.Tuk vseki jitel e svarzan sas kontr...abandata na stoki.Vkarva se vsi4ko ot alkohol,do hladilnici i televizori.vidqh i mnogo markovi stoki na mnogo priemlivi ceni.Vkarvat gi s lodki ot Dubai i Oman,na 4as rastoqnie.
                      Moreto prili4a na blato,mrysno,burno.Imah namerenieto da se izplickam ,no NE,dori glezenite ne si potopih.
                      Iskaha da me izmamqt vav hotela za smqnata na valuta,no az sam na qsnoo s kursa i ne go dopusnah.sled,kato razbraha,4e nqma da im mine nomera,mi napraviha hubav kurs.
                      Osnovnite,jiteli na grada,kakto vivdam,sa,arabi,indiici,beduini i 4ak togava persi.
                      Tova ne e tipi4niq Iranski Grad.Ne mi haresva,utre iz4ezvam za Kerman.
                      Edinstvenoto hubavo neshto e ,4e v edno kapan4e mi sgotviga prqsna riba,koqto mnogo mi haresa i ,poznaite BIRA Amstel kutiika,za 12dolara ,golem kef.


                      mejdu drugoto,iz4ezna mi malkata kaska,neznam kade ikak,no q nqma.Motora varvi mnogo dobre.mnogo rqdko ima super 95,i zarejdam 85,no ne namiram nikakva razlika nito vav varveneto,nito vav har4eneto.Protekoha mi i dvata kola,celiq mi pantalon e v maslo,no vapreki tova se darji dobre.V parkinga na hotela v Shiraz se opitvali da go izmestqt,dokato sam bil na razhodka,i go iztarvali,s4upen miga4,no go opravihme.
                      Mnogo e baven neta ,za snimki.
                      Tova e ot men za sega.
                      Димитър Анастасов
                      d.anactacov@gmail.com

                      Коментар


                      • #56
                        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                        Снимките ще ги гледаме накрая! И така е доста интересно и впечатляващо! Успех ти желая!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #57
                          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                          И така приключението продължава с пълна сила. Вчера, след като тръгнах за Керман ми изгасна мотора посред пустинята. Ами сега?Почнах. Ток - има. Бензин - има. Разхвърлях го целия. Спряха две коли но нищо не разбираха и не им дадох да пипат нищо. След половин часово чесане по главата, при 37гр.на въздуха реших, че трябва да е бензинова помпа. Закачих я директно с кабели за акумулатора. Ни вопъл, ни стон. До тук добре. От местните дето бяха спряли с колите разбрах, че най близкото населено място е на 80км от тук. Неволята ме чакаше. Имах две писалки. Разглобих едната за да имам тръбичка и направих Байпас, дет се вика. Изпих си водата от бутилка за 1,5 литра и я напълних с бензин. Мушнах маркуча в капачката и я закачих на слюдата. Готова система за преливане. Запалих и тръгнах,но на всеки 10тина км. спирах за зареждане на бутилката от резервоара. Между другото се оказа, че тази писалка е найлонова и се стопи. Добре че имах друга пластмасова, която издържа. И така стигнах до бензиностанция. Заредих и реших да пробвам на пълно дали ще има ниво за самотек. Бинго,но докога? Зареждах на всяка бензиностанция и се добрах до Керман.

                          Докато разпитвах месните с ръкомахане за хотел спря още една кола. Някъв взе да ми обяснява пак. Викам му "НО ФАРСИ" той изкара телефона си и ми показва снимки на някви пистарки. После вика механик,механик. Ама ела, че ми трябваш. Вадя аз помпата от джоба, а той грейна с усмивка, явно разбрал, че имам нужда от помощ. Тръгнах след него. На няколко пресечки ме закара на приличен хотел. След няколко минутно пазарене се настаних, а той долу ме чака до мотора. Вече се беше смрачило и се разбрахме за днес в 11 да донесе нова помпа за смяна. Днес дойде в 13(напълно нормално за тях) с нова помпа и с гордост ми показваше ,че е японска. Всъщност дойдоха трима за калабалък. От другите разбрах, че моя механик бил най-добрия в града. Сменихме я и всичко се оправи. Взе ми старата помпа и каза, че ще я оправи за да имам резервна за из път, но ще ми я донесе най-рано утре в 17. Не знаеха бъкел английски, а се разбрахме от раз. И така, ще остана тук още две нощи.

                          Самият град не е нищо особено. Голям, милионен град, пълна лудница, но поне е по-чисто и по-хладно от Бандар Абас.
                          Утре ще прескоча до някаква старинна крепост на 60тина км. и до градината на едикойси шах. Била най-хубавата в Иран.
                          Ако остане време, утре пак.


                          I ,taka priklyu4enieto prodaljava s palna sila.V4era sled,kato tragnah za Kerman,mi izgasna motora posred pustinqta.Ami sega.Po4nah.Tok,ima.Benzin,ima.Razhvarlqh,go celiq,sprqha dwe koli,no nishto nerazbiraha i ne im dadoh da pipat,nishto.Sled polovin 4asovo 4esane po glavata,pri 37gr.na vazduha,reshih,4e trqbva da e benzinova pompa.Zaka4ih q direktno s kabeli za akomulatora,ni vopal,ni ston.Do tuk dobre.Ot mestnite deto bqha sprqli s kolite,razbrah,4e nai blizkoto naseleno mqsto e na 80km,ot tuk.Nevolqta me 4akashe.Imah dve pisalki,razglobih ednata,za da imam trabi4ka,i napravih Baipas,det se vika.Izpih si vodata ot butilka za 1,5 litra,i q napalnih s benzin,mushnah marku4a v kapa4kata i q zaka4ih na sludata.Gotowa sistema ,za prelivane.Zapalih i tragnah,no na vseki 10tina km.,spirah za zarejdane na butilkata ot rezervoara.Mejdu drugoto,se okaza,4e tazi pisalka e nailonova i se stopi,dobre,4e imah druga plastmasova,izdarja.I taka stignah do benzinostanciq.Zaredih,i reshih da probvam ,na palno dali,shte ima nivo za samotek.Bingo,no dokoga.Zarejdah na vsqka benzinostanciq,i se dobrah do Kerman.
                          Dokato razpitvah mesnite s rakomahane za hotel,sprq oshte edna kola.Nqkav,vze da mi obqsnqva pak.Vikam mu,NO FARSI,toi izkara telefona si i mi pokazva snimki na nqkvi pistarki.Posle vika mehanik,mehanik.Axa,ela,4e mi trqbvash.Vadq,az pompata ot djoba,a toj greina s usmivka,qvno razbral,4e imam nujda ot pomosht.Tragnah sled nego,na nqkolko prese4ki me zakara na prili4en hotel.Sled nqkolko minutno pazarene,se nastanih,a toi dolu,me 4aka do motora.Ve4e se beshe smra4ilo, i se razbrahme za dnes v 11,da donese nova pompa za smqna.Dnes dojde v 13(napalno normalno za tqh)s nova pompa,i s gordost mi pokazvashe ,4e e qponska.Vsashnost dojdoha trima,za kalabalyk.Ot drugite razbrah,4e moq mehanik,bil nai dobriq v grada.Smenihme q,vsi4ko se opravi.Vze mi starata pompa i kaza,4e shte q opravi da imam rezervna za izpat,no shte mi q donese naj rano utre v 17.Neznaeha bakel angliiski,a se razbrahme ot raz.I taka,shte ostana tuk oshte dwe noshti.
                          Samiqt grad,ne e nishto osobeno.Golqm,milionen grad,palna ludnica,no pone e po 4isto i po hladno ,ot Bandar Abas.
                          Utre,shte presko4a do nqkakva starinna krepost,na 60tina km.,i gradinata na edi koi si shah,bila nai hubavata v Iran.
                          Ako ostane vreme,utre pak.
                          Последно редактирано от Димо; 26-05-12, 17:32. Причина: превод
                          Димитър Анастасов
                          d.anactacov@gmail.com

                          Коментар


                          • #58
                            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                            Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                            I ,taka priklyu4enieto prodaljava s palna sila.V4era sled,kato tragnah za Kerman,mi izgasna motora posred pustinqta.Ami sega.Po4nah.Tok,ima.Benzin,ima.Razhvarlqh,go celiq,sprqha dwe koli,no nishto nerazbiraha i ne im dadoh da pipat,nishto.Sled polovin 4asovo 4esane po glavata,pri 37gr.na vazduha,reshih,4e trqbva da e benzinova pompa.Zaka4ih q direktno s kabeli za akomulatora,ni vopal,ni ston.Do tuk dobre.Ot mestnite deto bqha sprqli s kolite,razbrah,4e nai blizkoto naseleno mqsto e na 80km,ot tuk.Nevolqta me 4akashe.Imah dve pisalki,razglobih ednata,za da imam trabi4ka,i napravih Baipas,det se vika.Izpih si vodata ot butilka za 1,5 litra,i q napalnih s benzin,mushnah marku4a v kapa4kata i q zaka4ih na sludata.Gotowa sistema ,za prelivane.Zapalih i tragnah,no na vseki 10tina km.,spirah za zarejdane na butilkata ot rezervoara.Mejdu drugoto,se okaza,4e tazi pisalka e nailonova i se stopi,dobre,4e imah druga plastmasova,izdarja.I taka stignah do benzinostanciq.Zaredih,i reshih da probvam ,na palno dali,shte ima nivo za samotek.Bingo,no dokoga.Zarejdah na vsqka benzinostanciq,i se dobrah do Kerman.
                            Dokato razpitvah mesnite s rakomahane za hotel,sprq oshte edna kola.Nqkav,vze da mi obqsnqva pak.Vikam mu,NO FARSI,toi izkara telefona si i mi pokazva snimki na nqkvi pistarki.Posle vika mehanik,mehanik.Axa,ela,4e mi trqbvash.Vadq,az pompata ot djoba,a toj greina s usmivka,qvno razbral,4e imam nujda ot pomosht.Tragnah sled nego,na nqkolko prese4ki me zakara na prili4en hotel.Sled nqkolko minutno pazarene,se nastanih,a toi dolu,me 4aka do motora.Ve4e se beshe smra4ilo, i se razbrahme za dnes v 11,da donese nova pompa za smqna.Dnes dojde v 13(napalno normalno za tqh)s nova pompa,i s gordost mi pokazvashe ,4e e qponska.Vsashnost dojdoha trima,za kalabalyk.Ot drugite razbrah,4e moq mehanik,bil nai dobriq v grada.Smenihme q,vsi4ko se opravi.Vze mi starata pompa i kaza,4e shte q opravi da imam rezervna za izpat,no shte mi q donese naj rano utre v 17.Neznaeha bakel angliiski,a se razbrahme ot raz.I taka,shte ostana tuk oshte dwe noshti.
                            Samiqt grad,ne e nishto osobeno.Golqm,milionen grad,palna ludnica,no pone e po 4isto i po hladno ,ot Bandar Abas.
                            Utre,shte presko4a do nqkakva starinna krepost,na 60tina km.,i gradinata na edi koi si shah,bila nai hubavata v Iran.
                            Ako ostane vreme,utre pak.
                            Ако бях от Перник щях да кажа "ГОЛЕМ СИ" Поклон за споделянето И попътен вятър
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #59
                              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                              Респект!

                              Коментар


                              • #60
                                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                                Браво! Образец си за излизане от безизходни положения!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X