Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

    Успех и от мен! Можем да се засечем някъде из Русия. Оставете телефони за връзка.
    1993 Kawasaki Zephyr 1100 Bobber, 2002 BMW R 1150 GS
    1994 JEEP Grand Cherokee 4l - 7"+35/13.5x15 , 1999 Mitsubishi Galant Sport 2.5 V6, 1985 GMC VANDURA 2500 5.7 V8
    motorhead-bar.com, О897985668

    Коментар


    • #17
      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

      Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
      Малко ме е яд на теб,че не си разпитал подробно грузинците за обратния на, твоя маршрут,но така ще имаме повод да прескочим до Верхний ларс,да проверим лично,и без това се мотаме из района.
      За картите на Грузия и Северен Кавказ,ще съм ти благодарен,особенно ,ако минем.Ще се обадя на лично.
      Да, трябваше да питам, но така или иначе информацията за там е доста променлива. Аз бих направил така. Подайте заявления за разрешителни за влизане в Абхазия през пункта на р. Ингури - става през Интернет. Задължително трява да има номерата на моторите в разрешителните. После опитвате минаване през Верхний Ларс - ако не ви пуснат се връщате надолу - един ден спокоен път е от Казбеги до Зугдиди. Оттам пробвате влизане в Абхазия. Може и да минете, там нещата също са доста променливи. Отивате до Сухуми, вадите визи и излизате към Сочи. Абхазия е малка и ако влезете сутринта, с ваденето на визата в Сухуми, може да излезете до вечерта.

      Колкото до Верхний ларс, ако искате да имате малко по-голяма яснота може да пробвате да потърсите тел. на КПП-то, но не бих разчитал много на това. Не съм засякал все още в HUBB форума някой да е минал наобратно, но и опити няма. Последния неуспешен от там е от 2010, но тогава и в обратна посока не са пускали, така че не е невъзможно в момента да може да минете.

      Това ми е съвета - пробвате на Верхний Ларс, ако не стане - през Абхазия. Ако и там не стане поне ще сте разгледали високия Кавказ по военния път, а ако все още не сте много уморени, може да се качите някак си до Горно Сванети в Грузия (справка - пътеписа на Фори). Ако и през Абхазия ударите на камък, мисля че единствената ви опция до Русия остава ферибота от Трабзон.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #18
        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

        За Верхний Ларс - последното което ми казаха като информация беше есента на 2010! Пускаха само руски и грузински граждани! Дано да са променили правилата!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #19
          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

          Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
          Това ми е съвета - пробвате на Верхний Ларс, ако не стане - през Абхазия. Ако и там не стане поне ще сте разгледали високия Кавказ по военния път, а ако все още не сте много уморени, може да се качите някак си до Горно Сванети в Грузия (справка - пътеписа на Фори). Ако и през Абхазия ударите на камък, мисля че единствената ви опция до Русия остава ферибота от Трабзон.
          Да ,информацията е не само променлива,но и доста променена.писах си с северноосетинец,който,ноември е имал гост от турция,и е минал през верхнии ларс.това първо
          Второ,с руска виза може да се пребивава в Абхазия и да се премине в Русия,стига грузинците да те пуснат през моста.Не са необходими,никакви разрешителни.
          И трето,както нагоре съм писал,има БЪЛГАРСКИ ферибот от грузинското Поти до РУСКОТО Новоросийск,така,че Трабзон отпада.
          Димитър Анастасов
          d.anactacov@gmail.com

          Коментар


          • #20
            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

            Да ,информацията е не само променлива,но и доста променена.писах си с северноосетинец,който,ноември е имал гост от турция,и е минал през верхнии ларс.това първо
            В смисъл влязъл е на Верхний Ларс? Това е добра новина!

            Второ,с руска виза може да се пребивава в Абхазия и да се премине в Русия,стига грузинците да те пуснат през моста.Не са необходими,никакви разрешителни.
            Чакай, чакай. Сигурен ли си в това? Според сайта на абхазците все още се иска "абхазка" виза: http://www.mfaabkhazia.net/en/visa Иначе руската ти виза е задължителна за да излезеш към Русия после, това е ясно. И миналата година проблема на моста на Ингури не бяха грузинците, а абхазците. Грузинците там няма за какво да те спрат формално. Виж моята тема от миналата година от този топик надолу: http://www.offroad-bulgaria.com/show...20#post1588820

            И трето,както нагоре съм писал,има БЪЛГАРСКИ ферибот от грузинското Поти до РУСКОТО Новоросийск,така,че Трабзон отпада.
            От къде ти е информацията? В моята тема съм писал за някакво корабче Поти - Новоросийск. Не знаех, че е българско, но всичко което съм намерил тогава сочеше, че е само за граждани на ОНД. Май имаше и някаква комета между Поти или Батуми до Сочи, на която капитанът качвал нелегално мотори при пазарлък. Бях чел и това. Представям си, обаче да се изтресеш на руската граница с мотор от пътнически кораб! Ела, че ми трябваш.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #21
              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение


              От къде ти е информацията? В моята тема съм писал за някакво корабче Поти - Новоросийск. Не знаех, че е българско, но всичко което съм намерил тогава сочеше, че е само за граждани на ОНД. Май имаше и някаква комета между Поти или Батуми до Сочи, на която капитанът качвал нелегално мотори при пазарлък. Бях чел и това. Представям си, обаче да се изтресеш на руската граница с мотор от пътнически кораб! Ела, че ми трябваш.
              Това е редовна ро-ро линия на СОМАТ-Българя,пренася всякакви превозни средства(най вече тирове),и тръгва всеки петък от Бургас през Поти до Новоросийск и обратно.
              http://www.intershipping.net/files/pricelist.html
              Димитър Анастасов
              d.anactacov@gmail.com

              Коментар


              • #22
                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                А мотори дали ще натоварят и на каква цена? Мен също ме интересува, понеже пак ми се ходи там и ако е по-евтино от сумата за бензина в Турция сигурно си струва да се пътува Бургас - Поти и обратно.
                LZ2NKM

                Коментар


                • #23
                  От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                  Питах за същият ферибот преди време, май преди две години, когато правех планове за този регион. Бургас- Поти- Новоросийск. Пътува 3-4 денонощия без да можеш да слезеш в Поти. Мотори никога не били возели, а цената за кола, която ми обявиха ме отказа светкавично от това решение. С тези пари и за 3-4 денонощия ще стигна в Грузия без проблеми на ход с мотора си. Билет еднопосочен- 650 Евро + навло– 300 евро + коносамент- 10 евро + пристанищна такса в Поти- 15 евро + пристанищна такса в Новоросийск- 15 евро, или общо 990 евро без застраховката. Всичко това се плаща предварително.
                  Но не е зле все пак да се попита в пристанище Бургас. Може пък нещо да се е променило?
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                    До една седмица,ще имам всичкото инфо за ферито от Бургас-Поти,за мотори.По тел.,ми казаха,че досега не са превозвали мотори,но по принцип,няма проблем.чакам отговор от мениджъра им.
                    Димитър Анастасов
                    d.anactacov@gmail.com

                    Коментар


                    • #25
                      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                      Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                      До една седмица,ще имам всичкото инфо за ферито от Бургас-Поти,за мотори.По тел.,ми казаха,че досега не са превозвали мотори,но по принцип,няма проблем.чакам отговор от мениджъра им.
                      Здрасти колега! Като ще проучваш този въпрос,може ли да те помоля за следното-да питаш как би изглеждал двупосочен билет до Новоросийск на мотор,като между отиването и връщането ще има между 6-8 месеца! Или поне телефон на който може да се зададе точно този въпрос!Нещо като разписание или график на рейсовете натам и насам!Огромно благодаря предварително!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #26
                        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        Здрасти колега! Като ще проучваш този въпрос,може ли да те помоля за следното-да питаш как би изглеждал двупосочен билет до Новоросийск на мотор,като между отиването и връщането ще има между 6-8 месеца! Или поне телефон на който може да се зададе точно този въпрос!Нещо като разписание или график на рейсовете натам и насам!Огромно благодаря предварително!
                        разбира се ,ще проуча и твоя въпрос.
                        като имам някъкъв резултат,ще пиша телефони поща разписание,всичко свързано.а на теб,ще ти пратя на лично,интересуващато те инфо.
                        Димитър Анастасов
                        d.anactacov@gmail.com

                        Коментар


                        • #27
                          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                          Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                          разбира се ,ще проуча и твоя въпрос.
                          като имам някъкъв резултат,ще пиша телефони поща разписание,всичко свързано.а на теб,ще ти пратя на лично,интересуващато те инфо.
                          Много ти благодаря за проявената отзивчивост,че аз малко трудно се оправям с тия работи,а ми е важно да реша откъде ще е влизането в Русия,защото по много причини всичко ще трябва да е сметнато предварително,защото километрите ще са ми много(над 30 000,по близо до 40 000),а бюджета не е неограничен!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • #28
                            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                            Офф,не остана .в събота живот и здраве потегляме.
                            Утре,ще сме в София за Карнетите,че нашето СБА,нещо се мусят да ги направят,искат и 1000лв.
                            Ще посетим и сбирката,да се видим,и гас за Бургас.
                            Димитър Анастасов
                            d.anactacov@gmail.com

                            Коментар


                            • #29
                              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                              И ,така настъпи момента на нашето ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ.
                              В събота 8:30,тръгваме от ОМВ на ремиза(МИРАЖ)Бургас.Който желае да пием кафенце на изпроводяк,да заповяда,ако му се кара на някой,може и до Турция да ни изпрати.
                              А,който,не може да ни изпрати,ето линка на СПОТЬ
                              http://share.findmespot.com/shared/f...Id4SGMfbDkEjxf
                              Димитър Анастасов
                              d.anactacov@gmail.com

                              Коментар


                              • #30
                                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                                Успех в пътешествието, на границите само усмихнати и добронамерени митничари да ви посрещат, бензин навсякъде да има, моторите да не ви оставят и приятно пиене на бира с вкус на боровинка в Иран

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X