Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

    Поради явните признаци на "зомбясване", на един член от моето котило, моля за съвет..

    Категорично съм решил да наложа дневна "квота" за престой в пространството!

    Досега дърпах захранващия кабел на рутера, но ми се иска да приложа по-интелигентно решение. Да кажем "плаващи" 2 часа по всяко време от денонощието.
    Има ли програма, която да се инсталира на компютъра и да управлява този процес, преди да започнат необратими виртуално-изчанчени проблеми с детето?

    Благодаря предварително за всеки съвет!

  • #2
    От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

    Ако си с нещо от Win XP pro нагоре - можеш просто да нагласиш между кои и кои часове потребителския му акаунт може да се включва.

    Слагаш го на потребител "детето" да може да се включва примерно между 6 и 8, и си свиркаш.

    Start, Run, CMD за да ти излезе "дос-а" (така си го наричам)

    net user ИмеНаПотребителскияПрофил /time:M-F,08:00-17:00: Може да влиза от понеделник до петък, от 8 до 17

    net user ИмеНаПотребителскияПрофил /time:M-F,8am-5pm : Същото за 12часов стандарт (АМ и PM)

    net user ИмеНаПотребителскияПрофил /time:M,4am-5pm;T,1pm-3pm;W-F,8:00-17:00 : Избор различно според деня. М - Понеделни, Т - Вторник, W - Сряда, Th мисля че ще ти е четвъртък, F - Петък, Sa - Събота, Su - Неделя.

    За махане на забраната: net user ИмеНаПотребителскияПрофил /time:all

    Естетвено, детето трябва да не е админ на компютъра. Иначе може да ги махне.
    Ако искаш да го шпионираш до положение чак на теб да ти стане неудобно - Spector Pro. Платена е, но е направо зла твар. Направо ще ти дойде да сложиш ръкавици докато я инсталираш.

    PS: За ХР Майкрософт едно време предлагаше една гратис програмка, "xp shared computer toolkit", която позволяваше да се постигне горното с повече финес. Но май вече я няма на техния сайт, може би може да се намери в Гугъл.
    Последно редактирано от Goblin; 11-04-12, 21:41.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

      Хитро!
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

        няма смисъл, все едно е дали му дърпаш кабела или компа сам спира нета.......... пак ще го хване абсистенцията (баси, така ли се пише т;ва) на 10-тата минута.....

        ако можеш, му направи така запълнена дневната програма, че да не се сеща /да няма време/ за нет
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          Поради явните признаци на "зомбясване", на един член от моето котило, моля за съвет..

          Категорично съм решил да наложа дневна "квота" за престой в пространството!

          Досега дърпах захранващия кабел на рутера, но ми се иска да приложа по-интелигентно решение. Да кажем "плаващи" 2 часа по всяко време от денонощието.
          Има ли програма, която да се инсталира на компютъра и да управлява този процес, преди да започнат необратими виртуално-изчанчени проблеми с детето?

          Благодаря предварително за всеки съвет!
          Много е вероятно софтуерът на рутера ти да има възможности за контрол на достъп (Access control) и от него да можеш да направиш график, съгласно който да се разрешава или забранява достъпа на определен компютър до Интернет.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

            Гоблин, от тебе понякога имало полза!
            Благодаря!

            Не искам да квотата да е фиксирана, искам да е плаваща! Да го възприеме като вид "ресурс" и да го харчи внимателно!
            Дай идея!

            Коментар


            • #7
              От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

              май си е голям проблем на колегата Волк, че наистина е писано много и решение по въпроса НЯМА. Годините които на англ. завърщващи на тийн ttp://www.biblioteka.viabg.com/komputarna_zavisimost.html психолозите пишат http://www.kaldata.com/forums/index....owtopic=149802, като си спомням моята щерка чатеше до 1-2 часа, вечер и ни побъркваше с жената, тъй като компа бе в спалнята. Прошка няма. Скандали всяка вечер и все аз виновен. Който напише готова рецепта, може да спечели според мен Нобелова награда. Дай боже колегата да си реши проблема, който ще отшумее във времето, но знам като родител какво изпитва.
              Желая му само здрави нерви!!! Наистина е верна поговорката,малки деца ,малки ядове.......................
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

                Даваш му да ползва само лаптоп и държиш зарядното в сейфа
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

                  Пичове, само вкарвам едно "благодаря", защото ако има проблем, то решението или е в този форум, или няма такова!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

                    Всичко, което изброихте лично за мен е безсмислено, защото веднага давам пример. На един мой съученик му взеха захранващия кабел от компютъра, техните доволни, че няма да играе ама той като ги няма отива взима от на баща си компа захранващия кабел и си пуска своя и така всеки ден и играе т.е резултат 0. Да кажем, че му сложиш някаква подобна програма за контрол. Той вероятно е по-на "ти" с компютрите и веднага ще намери начин да избегне ограниченията. Освен това вероятно използва ПС-то и за учебни цели и пак излиза, че този контрол не е подходящ. Ако му вземеш компютъра само ще те намрази и желанието му за игране след това ще е още по-голямо.
                    Моят съвет е доброволно да се откаже от компютъра. Ако е малък това ще ти е много по лесно, но ако е и по-голям пак не мисля, че ще е проблем. Та моята идея е да му създадеш нови хобита - заведи го на офроуд състезание, на някой риболов с приспиване, сега като се позатопли на някой преход по планините дето да спите на палатка, започни да го учиш да кара кола, джип, мотор и т.н.
                    Вероятно той или тя ми е връстник, затова мисля, че моят съвет е най-подходящ, дето се вика от първа ръка е. Ако имаш други питания насреща сме.
                    п.п За момент викам тва да не е форума на BG-mama ама видях жипката и се успокоих. Ама то и тука имало такъв подфорум. Бях забравил.
                    Само да допълня. Това, че играе е следствие от това, че има много свободно време и идеята е да запълниш това време с нещо, както казах хобита, спорт... четене
                    Последно редактирано от O.K; 11-04-12, 22:13.
                    Лопата - друг солдата!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

                      Тая работа с програмки не става. Поне според мен.
                      Тия малките са такива отворковци, че нямат настигане.
                      Второ копие на Уиндоуса ще инсталират, рутер за 10лв. втора употреба ще купят, телефона на модем или рутер ще стане, повреден нотбук ще докопат и ще го съживят.
                      Търси някакъв друг начин.
                      Трябва сам да стане от стола.
                      На мойта дъщеря нотбука е постоянно на масата, но не заляга над него. Наложил съм забрани за много други неща. За компа никога....да не и стане любим. Сина е в същото положение. Отваря само по работа или да прочете нещо.

                      Забранените неща са най-сладки. Не забравяй. Търси друго. Спорт, коли, планини, море, лодки, техника, изкуство... все има нещо.



                      Писали сме заедно с О.К
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

                        Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                        Всичко, което изброихте лично за мен е безсмислено, защото веднага давам пример. На един мой съученик му взеха захранващия кабел от компютъра, техните доволни, че няма да играе ама той като ги няма отива взима от на баща си компа захранващия кабел и си пуска своя и така всеки ден и играе т.е резултат 0. Да кажем, че му сложиш някаква подобна програма за контрол. Той вероятно е по-на "ти" с компютрите и веднага ще намери начин да избегне ограниченията. Освен това вероятно използва ПС-то и за учебни цели и пак излиза, че този контрол не е подходящ. Ако му вземеш компютъра само ще те намрази и желанието му за игране след това ще е още по-голямо.
                        Моят съвет е доброволно да се откаже от компютъра. Ако е малък това ще ти е много по лесно, но ако е и по-голям пак не мисля, че ще е проблем. Та моята идея е да му създадеш нови хобита - заведи го на офроуд състезание, на някой риболов с приспиване, сега като се позатопли на някой преход по планините дето да спите на палатка, започни да го учиш да кара кола, джип, мотор и т.н.
                        Вероятно той или тя ми е връстник, затова мисля, че моят съвет е най-подходящ, дето се вика от първа ръка е. Ако имаш други питания насреща сме.
                        п.п За момент викам тва да не е форума на BG-mama ама видях жипката и се успокоих.
                        Имам само един куешчън! Хау олд ар ю?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

                          17
                          Лопата - друг солдата!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

                            Предполагам компютърната зала е на 20 мин. от вас !
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се прави "квота" за интернет, за тинейджър?

                              Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                              17
                              Ти пич си зрял! По днешните стандарти...

                              Не ставаш за съвет..
                              Моят проблем е за 10 годишно!

                              Както се пее в песента, "Дорде е мъничка змията, да й строшим с крака главата!" На интернетчето !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X