Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тютюн + машинки + хартийки = цигари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тютюн + машинки + хартийки = цигари

    Понеже реших да закърпя семейния бюджет и да намаля най-големия разход, а именно цигарите (всъщност разхода за тях, за отказване няма да говорим в тази тема) ми се иска да чуя опита на всички, които го имат със самоделно направените цигари. Имам си машинка, ето такава:



    Само че с тютюн от типа 40гр за 12лв пак не ми стига. Искам да си намеря източник на хубав добре обработен тютюн на кило и ще си взема машинка за гилзи - 500бр -3,40лв.

    Та така. Другото, което ще вмъкна като тема за дискусия, е алтернативата на тютюна изобщо. Сестра ми е от 25г. в Швейцария, лятото ми беше на гости и ме открехна на един номер, който бил много популярен там. Тютюн от билки, това са основно черния оман (познат и като див тютюн), подбел, градински чай, мента, див пелин и др. След изсушаването се парят в р-р вода с мед (1ч.л. мед + 4 ч.л. вода + 20гр. сухи билки). Може към готов тютюн пък да добавиш от въпросните растения, за да разредиш концентрацията на тютюна и да си увеличиш количеството. Не съм го пробвала, но се каня в скоро време. Поразрових и в нета, доста е популярно в западния свят, където високите акцизи са факт от много години.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

  • #2
    От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

    Ами до колкото съм чел/чул това за меда важи и за тютюна, т.е. да обработваш тютюн от полето.

    Аз не се числя към запалените пушачи, та с едно пакетче 40гр. си карам по месец и нещо + по кутия виктори на седмица .

    п.п. забравих да спомена, че мойте си ги свивам на ръка и обикновено доста по-тънки и малки ги правя.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

      Аз също свивам на ръка цигарите си.Всъщност от много време,доста преди да вдигнат акциза и цените.Правя го,за да пуша по-малко,т.е. като карам кола,когато вървя...не мога да свивам. Пък и не напоследно място този тютюн задоволява повече никотиновия глад,а е и с по-добро качество.Пуша "голден вирджиния" и пакет от 40гр. ми ми стига за 3-4 дни със 6мм дълги филтри.Иначе за билките...не знам,аз съм страстен пушач и не мисля,че са алтернатива.
      Либхерче,защо да не ти стигат 40гр..?По колко пушиш на ден?Аз например,нормални цигари пушех по 2 кутии дневно,ако се запиеме - по 3,а с такъв тютюн нали ти казвам за колко време ми стига
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        Либхерче,защо да не ти стигат 40гр..?По колко пушиш на ден?...
        Не ми стига намалението, като правя сметката теоретично. Сега пуша по две кутии на ден, на маса може и по 3, значи, както тебе А на практика не знам, засега си свивам от време на време, между другите и не съм оставала само на ръчно. Мислех си да взема от някъде готвен и кълцан тутун на кг, ама няма някой да ми препоръчат, не ми се рискува с проба-грешка.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

          Е ти попита и в паралелната тема. Там има малко препратки и телефони за поръчка. Аз поръчах и от единия човек два вида по кило от вид. Единия се оказа слаб за моя вкус и го подарих. Другия още го смуча. Става. Не е перфектен и няма как да е. Добавям в лулата по малко от свръхароматизираните скъпи тютюни.... Но пък цената е без конкуренция.

          Мисълта ми е , че няма как някой да знае дали на теб ще ти хареса без да пробваш. Ако минаваш за нещо през Банкя - отбий се през гаража да пушим по една и ще си вадиш изводи. И кафе черпя и бира даже.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

            От 3г ползвам такава машинка.Всъщност втора вече,че на първата се скъса плата.До тук 34лв.Лексингтън ванилия...33гр. ми стига за 2 дни,7.90лв.Ако не съм на маса. Листчета,филтри.....и сметката за по евтино не излиза .Та 1кг хубав тютюн....или повече....колко би струвал?Ако се пуши по 1 кутия на ден..''.безбандеролни'',сметката е в полза на сивата икономика....

            Коментар


            • #7
              От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

              Основно в чужбина, най-вече в Германия ползвам машинка с готови тръбички и филтри. Кутия тютюн 170 гр. (със сносно качество LM, или JPS струва около 13 евро, има както по-скъп така и по-евтин) абе сметни го с фитрите около 15-16 евро стигат за седмица.Като добавим и първоначалната инвестиция за машинката (в някои случаи може да си късметлия и да си вземеш такава на промоция заедно с кутия тютюн) се получава една доста сносна цена за пакет цигари. С други думи около 9-10 пакета цигари ми излизат около 15-16 евро. При цена над 5 евро за готов пакет в магазина си е добра икономия.

              Коментар


              • #8
                От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                Да, ама излиза , че 170г. за 13 Евро е по-евтино от 40г. Голдън Виржиния за 10лв. с около 40%.
                Та тука е така, насипен - не насипен няма разлика в цената - все около 4,50 за кутия цигари излиза. Аз цяла година бях на насипен, икономия има само ако се свиват слим цигари, за нормалните даже излиза малко по-скъпо от фабрични.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Да, ама излиза , че 170г. за 13 Евро е по-евтино от 40г. Голдън Виржиния за 10лв. с около 40%.
                  Та тука е така, насипен - не насипен няма разлика в цената - все около 4,50 за кутия цигари излиза. Аз цяла година бях на насипен, икономия има само ако се свиват слим цигари, за нормалните даже излиза малко по-скъпо от фабрични.
                  До колкото си спомням беше 12,70 евро съжалявам пазех до скоро една кутия у дома но мисля, че я хвърлих. Не помня точно и грамажа, но мисля, че беше толкова, ако греша някой да ме поправи.
                  Правех си нормални цигари, когато свикнах да ги правя нормално достигах почти до 200 броя. Все пак зависи и от машинката и вида на филтрите има и с къс има и с дълъг филтър. Но това е цената, която плащах в Германия за да пуша една седмица, а аз пуша повече от кутия на ден.
                  В Германия и Холандия има разлика и тя е чувствителна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                    С другия тип машинки, които пълнят гилзи, е по-евтино.
                    За машинката - не ти трябва двойна (за две цигари едновременно) - не е по-бързо, но иска много сила, и ще ти докара не само тендовагинит. Търси единична червено - черна, май пише "Лексингтон", и непременно да има тъпкач. Една пластинка, с която тютюна се уплътнява в гнездото. И с нея, и без нея - всичките струват 10 лева. Има и електрически, по 120.
                    Гилзи има в кутии по 100, 200, ..., та и пловдивски по 1 000. Трябва да внимаваш - случват се с дълъг филтър (на кутията трябва да го пише), тогава стандартните машинки късат края на цигарата.
                    Най-евтините са големите пакети "Слънце" - 100 грама за 20 лева. С тях дават и кутия със 100 гилзи на аванта. Тютюна е за 140 цигари. Има червени и сини, пише на латиница "Съни", но е силен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                      Не ти трябват никакви машинки! Тютюн и гилзи! Сносен тютюн е 50-60лв. 500 гилзи 3,40лв. Намираш си малка кутийка за да не размотаваш кило тютюн навсякъде и готово. Изкарва се 3 месеца според зависи от наркоманията.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Не ти трябват никакви машинки! Тютюн и гилзи! Сносен тютюн е 50-60лв. 500 гилзи 3,40лв. Намираш си малка кутийка за да не размотаваш кило тютюн навсякъде и готово. Изкарва се 3 месеца според зависи от наркоманията.
                        И как ги пълниш?
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                          Моята сметка е такава:
                          Преди: 5лв за кутия "бяло" боро на ден, понякога 2 (особенно когато ме подпушват "икономисти")
                          Една вечер обаче се натаралянкахме с един приятел по скайпа.
                          Резултата е че на другия ден ми се появи с бира в офиса. В 11ч. Донесе пакет тютюн, филтрчета и хартийки.
                          Направи ми няколко цигари и се почна. Тютюна е друг и цигарите си ги бива. Като пари... Връзва се на половина, 25г гръцки тутун, 150 бг филтърчета и зелена Рицла. Тутуна изкарва 2 дни (т.е. 2 кутии боро).
                          Има и друг интересен аспект - не вадиш цигарите от кутията, а си ги правиш

                          Сигурно е че повече пакетитрана цигара няма да запаля... По-добре да ги откажа.
                          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            И как ги пълниш?
                            "Солиш" в отвора и потупкваш филтъра в плота. Накрая с едно напълно отиграно движение правиш врътка отгоре.
                            Не си вземай машинка - ще я хвърлиш след време повярвай ми. Няма да е голяма загуба, ама защо да е.
                            Също така ритуала изисква "работно място" гладко и без ръбове никъде- за да може лесно да се почиства. Малка таблича (поднос)също вършат работа. Хвърчи навсякъде и с машинка и без.
                            П.П. С купеният тютюн (пакетчетата) сметката не излиза. Мааалко по- евтино е но самият тютюн е доста по-тежък в повечето случаи.
                            Последно редактирано от //Радо//; 11-04-12, 21:00.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                              Първоначално публикуван от jumboframe Преглед на мнение
                              ...Сигурно е че повече пакетитрана цигара няма да запаля... По-добре да ги откажа.
                              Скоро се усетих, че една от новите ми мании е, че ми харесва самия ритуал по свиването на цигарата. Това да си подредиш "такъмите" , да си разчепкаш тютюна, да го подредиш по хартийката, да добавиш филтърчето...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X