Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

    Аз писах и в другата тема, но и тук да дам надявам се градивна критика. Първото е свързано с роадбука при ралито ( другия не съм го виждал ). Докато карахме бях много учуден, как така няма нито един слабо видим път, при положение че на места си трябваше доста богато въображение, за да се познае кръстовището спрямо нарисуваното. Това за мен е доста голям пропуск, които създава своите неимоверни проблеми. На няколко места някои доста големи кръстовища ги нямаше нарисувани изобщо и се минаваше на интуиция и проба грешка ( най-фрапиращото беше при 2-то преминаване през Дряново, и след това на поляните където имаше няколко последователни кръстовища с Y на дясно ). Както и беше неудобно, че важните ограничения, стопове и указатели за наклона бяха в полето със самото кръстовище и бяха доста микроскопични.
    За 2-рия ден, според мен беше по-удачно да се пусне първо ралито ( като предполагаемо по-бързи джипове ), и чак след като те разкопаят терена, да карат трофито, които и без това търсят по-бавното и изпълнено със заигравки трасе. Обратния вариант според мен не донесе нужното удоволствие и в двете дисциплини.
    Въпреки тези критики, на нашия отбор му хареса много и особено събота се забавлявахме искрено. Успех занапред !
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #32
      От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

      Първоначално публикуван от optisprint teteven Преглед на мнение
      Ще си позволя една препоръка от името на "снимащите братя".При "трофи" снимането с една камера не дава пълна представа за състезанието.Организаторите естествено пазят в тайна маршрута за преминаване.Имам конкретно предложение:Час и половина преди началото на състезанието желаещите да заснемат състезанието/без комерсиална цел/ се явяват на старта, организаторът ги качва на един джип със съдията на съответната контрола и ги пръска по интересните места по трасето.След това операторите качват заснетото видео и всеки да гледа.Така ще се популяризира този спорт.Освен това организаторите могът да изгледат заснетото на спокойствие, да си анализират евентуално допуснатите слабости на съответната контрола.Давам пример!
      При обратното прминаване на шеста контрола е екипаж номер 208 не спря за печатhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...even/plam3.wmv
      Обратния пример: екипаж номер 251 също не спря за печат на контролата, но симпатичната навигаторка се върна на бегом повече от 100 метра за да спази правилатаhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...even/plam4.wmv
      Ако има награда за "феърплей", мисля че тя трябва да е за екипаж 251.
      P.S.И на мен чалгата ми дойде в повече!!!!
      И ако може когато се качват видео или снимки, нека да се поства линк към тях, защото при бавен нет и слаб компютър страница с много снимки и клипове се зарежда мъчително бавно
      Защо не мога да отворя линка?

      Коментар


      • #33
        От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

        Аз като препоръки мога да кажа няколко неща.Първо относно трасето-говоря за трофито да не се разчита на времето това дали ще е дъждовно или не, не трябва да е определящо,тази година дори и да беше валяло трофи трасето нямаше да затрудни повечето коли.Другото нещо е за роудбука, който наистина беше доста постен и имаше неточности идващи най-вероятно точно от това че са спестени доста елементи от трасето-все пак 80-90% от участниците са любители и е логично да е по-подробно описан.Също така и относно правилата и наказанията, всичко трябва да бъде възможно най-просто и разбираемо за всеки.Всички грешки на тазгодишното състезание си ги обяснявам с големия брой участници и няколкото формата състезания-това наистина изисква голям ресурс от хора и техника.Успех за 2013г.
        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

        Коментар


        • #34
          От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

          Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
          Няма състезание от което всички да са доволни,винаги ще има ощетени,а други облагодетелсвени.За такова мащабно мероприятие в общ план всичко мина добре.Благодаря на организатори и колеги за приятното изживяване.Имам само една препоръка,никога организатора да не се съобразява с мнението и желанията на участващите,РЕГЛАМЕНТА е за това.
          Бай Матьо , много си прав за регламента , дано до година да се спазва, че да знаем за какво да участваме.
          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
          тел. 0889 017703
          0897 516030

          Коментар


          • #35
            От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

            Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
            Аз като препоръки мога да кажа няколко неща.Първо относно трасето-говоря за трофито да не се разчита на времето това дали ще е дъждовно или не, не трябва да е определящо,тази година дори и да беше валяло трофи трасето нямаше да затрудни повечето коли.Другото нещо е за роудбука, който наистина беше доста постен и имаше неточности идващи най-вероятно точно от това че са спестени доста елементи от трасето-все пак 80-90% от участниците са любители и е логично да е по-подробно описан.Също така и относно правилата и наказанията, всичко трябва да бъде възможно най-просто и разбираемо за всеки.Всички грешки на тазгодишното състезание си ги обяснявам с големия брой участници и няколкото формата състезания-това наистина изисква голям ресурс от хора и техника.Успех за 2013г.
            Това което ще пиша може да прозвучи пристрастно но си е истината.
            Докато трасетата за "Трофи" състезанията се правят от хора които последните години са лансирали състезанията тип "Рали" ,нивото на сложноста която искат повечето участници ще пада все повече и повече. Щом ми се оплакаха ,че ралито е било прекалено бавно а за мен и другите участници трасето на трофито бе прекалено лесно и бързо фактите показват че нещо куца.(Две патерици вървели и едната казала-"Между нас нещо куца"). Ако двете патерици са Рали и Трофи остава куцащия да е организатора. Най-вероятно и състезанията във Варна ще са същата боза , организатор на Рали неможе да прави Трофи.
            Извиненията че участниците са били много не го приемам. Всеки организатор сам преценява възможностите си. Като са много просто слагаш лимит на участниците. Едно е да правиш рекорди а друго е да правиш качествено състезание.
            Много сте прав че трасето не трябва да зависи от времето. До там докъдето минах нямаше нито един сложен елемент, дори и заканите че ще има много лебедки и тънка навигация се провалиха. Коментара на Геро N:201 -"Неможах дори да си пробвам новата тунингована лебедка". Представяте ли си колко е било тежко трасето щом е вдигнал 124км/ч.
            До организаторите - Престанете да делите участниците на Професионалисти и Любители-Аматьори, вдигайте нивото а ние ще ви догонваме а не както сега да се чудим къде да караме. Както каза Иван Попов на времето " Като е лесно не е интересно".
            Нека бъдещите състезания са повече OFF и по малко ON.
            Последно редактирано от banjo; 13-04-12, 04:57.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #36
              От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

              +10
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • #37
                От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение

                (вторият хвърля камък по джип на състезател)!
                Този втория е "СЪСТЕЗАТЕЛ" когото всички познавате-познайте кой е.
                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                0885 660 613

                Коментар


                • #38
                  От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                  Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                  Този втория е "СЪСТЕЗАТЕЛ" когото всички познавате-познайте кой е.
                  А трябва ли да познаваме или ?
                  Лудак

                  Коментар


                  • #39
                    От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                    Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                    А трябва ли да познаваме или ?
                    Няма смисъл,просто да видим,че не ни е виновна само публиката,а и колегите.И на нас ни затвориха единия коридор на дерето и се забихме в скалата,НО какво да направим-пак преминахме с малко загубено време,нерви и кална баня за мен.
                    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                    0885 660 613

                    Коментар


                    • #40
                      От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                      Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                      Няма смисъл,просто да видим,че не ни е виновна само публиката,а и колегите.И на нас ни затвориха единия коридор на дерето и се забихме в скалата,НО какво да направим-пак преминахме с малко загубено време,нерви и кална баня за мен.
                      E как да няма смисъл- на такъв човек, който постъпва така спрямо свои колеги трябва да се разлепи негова снимка на всички състезания и въобще да не се допуска там.Жалко че не мога да го позная!
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • #41
                        От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                        Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                        E как да няма смисъл- на такъв човек, който постъпва така спрямо свои колеги трябва да се разлепи негова снимка на всички състезания и въобще да не се допуска там.Жалко че не мога да го позная!
                        Не е по темата, но подкрепям Влади. Кой е този "СЪСТЕЗАТЕЛ" който всички познаваме, ама явно не познаваме, че да му помагаме като го видим или срещем.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                          Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                          Не е по темата, но подкрепям Влади. Кой е този "СЪСТЕЗАТЕЛ" който всички познаваме, ама явно не познаваме, че да му помагаме като го видим или срещем.
                          Ами слушайте бе хора-името му се споменава 4 пъти,ако не се лъжа.А вярвам,че колегата от Тетевен може да изкара снимка от видеото.
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • #43
                            От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                            Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                            Ами слушайте бе хора-името му се споменава 4 пъти,ако не се лъжа.А вярвам,че колегата от Тетевен може да изкара снимка от видеото.
                            Ето снимки, които успях да извадя за въпросния човек от публиката Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-4.jpg
Прегледи:1
Размер:107.2 КБ
ID:5366747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-6.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5366748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-7.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5366749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-8.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5366750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-24.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5366751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-25.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5366752Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-26.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5366753Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-27.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5366754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-28.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5366755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-29.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5366756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bitmap-32.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5366757
                            Гледах няколко пъти този момент ,в интерес на истината не успях да видя дали хвърля камък или само имитира хвърляне.
                            А иначе от публиката се чува: "Андрооо, камъни ве..!"
                            Ето и спорния моментhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...even/andro.wmv
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Пламен Златарев; 17-04-12, 15:37. Причина: допълнение
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • #44
                              От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                              Препоръки към организаторите.
                              1 Изслушваите екипажите по време на брифингите.
                              2 За 2рия ден рали и трофи, за да се избегне или намали фактора случайност при постигане на времето трябваше наи-добрите 3,6 или 9 екипажа да участват във финални серии ,така всички щяха да се забавляват повече.
                              Или всички екипажи правят по 1 квалификационна обиколка след което по постигнатите времена да се направи стартовата решетка.
                              Препоръки към участниците.
                              Бъдете критични но и културни .

                              Коментар


                              • #45
                                От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                                Не е хвърлял камък колега. И няма нужда да е толкова лично. Никой не е виновен,че в реката имаше камък в който се забихте и се получи новият ти аватар. Наздраве
                                Последно редактирано от Наско-Гумата; 20-04-12, 20:51.
                                НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕЧКА-СТРАХЪТ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X