Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    Направо си беше без газ. Отчитам го като моя грешка, не на организатора. Дефект в колата с газта. Но и публиката я нямаше доста преди да мина през колците. Една буферна зона щеше да е в полза. Дисквалификациите на Киро не помагат срещу трудно контролируема търкаляща се кола. Ти Боги не знаеш май горе какво беше, като се затъркаля резедавия пловдивски ТЛК, точно към главния съдия.
    Е нямаше как да съм на всяко място по трасето ,сигурно е имало още инциденти.
    Пламене това че си излязъл от трасето не е чак такъв проблем,всички предвидихме треакторията на колата ти и заради това успяха да избягат. Представи си обаче ако имаше възрастни хора, инвалиди и малки деца- абе не ми се мисли,ГОЛЯМ КЪСМЕТ.
    Буферни зони трябват.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #17
      От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

      Ще си позволя една препоръка от името на "снимащите братя".При "трофи" снимането с една камера не дава пълна представа за състезанието.Организаторите естествено пазят в тайна маршрута за преминаване.Имам конкретно предложение:Час и половина преди началото на състезанието желаещите да заснемат състезанието/без комерсиална цел/ се явяват на старта, организаторът ги качва на един джип със съдията на съответната контрола и ги пръска по интересните места по трасето.След това операторите качват заснетото видео и всеки да гледа.Така ще се популяризира този спорт.Освен това организаторите могът да изгледат заснетото на спокойствие, да си анализират евентуално допуснатите слабости на съответната контрола.Давам пример!
      При обратното прминаване на шеста контрола е екипаж номер 208 не спря за печатhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...even/plam3.wmv
      Обратния пример: екипаж номер 251 също не спря за печат на контролата, но симпатичната навигаторка се върна на бегом повече от 100 метра за да спази правилатаhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...even/plam4.wmv
      Ако има награда за "феърплей", мисля че тя трябва да е за екипаж 251.
      P.S.И на мен чалгата ми дойде в повече!!!!
      И ако може когато се качват видео или снимки, нека да се поства линк към тях, защото при бавен нет и слаб компютър страница с много снимки и клипове се зарежда мъчително бавно
      Последно редактирано от Пламен Златарев; 10-04-12, 10:11. Причина: правописна грешка
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • #18
        От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Защо сме отишли да гледаме състезанието в тази отдалечена точка - сетете се сами - жокер оже да ви е думата "чалга"...
        Там липсваше, а беше част от трасето

        Мисля да продължа с малко акценти за зулуми от публиката! Публика, не зрители, щото тези, дето минахме по (над) 250 км. в посока за да гледаме състезание, за пореден път останахме втрещени от, простете, простотията на някой присъстващи!
        Ето две кратки откъсчета от сниманото от колегата от Тетевен:

        И това пред немалко съдии! Демек - пълна липса на уважение и към организатори и към състезатели (вторият хвърля камък по джип на състезател)!
        В подкрепа на мнението ВИ, вижте какво прави "човек от публиката" в трасето на метри от преминаващ джип на участникhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/optisprint_teteven/plam%205.wmv
        Това е рекичката при град ДЕБЕЛЕЦ на състезанието през 2011.....
        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
        Пламен Златарев 0888 66 03 18

        Коментар


        • #19
          От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

          Първоначално публикуван от optisprint teteven Преглед на мнение
          В подкрепа на мнението ВИ, вижте какво прави "човек от публиката" в трасето на метри от преминаващ джип на участникhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/optisprint_teteven/plam%205.wmv
          Това е рекичката при град ДЕБЕЛЕЦ на състезанието през 2011.....
          е тоя иэби рибата......
          VITARA 2.0I omega
          L200 3.0 V6

          Коментар


          • #20
            От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

            [QUOTE=banjo;1822230]1/ Като първо предложение е да пускате състезателите с каски макар и любители. Това за нахъсването не го приемам.
            2/ Едно градивно предложение за всички състезания: На невралгичните места по затворените трасета да се поставят двойни ленти за отдалечаване на публиката от трасето с неотрална зона. На затвореното трасе в Трявна видях как баща бе оставил до трасето децага си в зоната където джиповете се накланяха критично с предпоставка за обръщане върху публиката . Другия момент бе грубото излизане на автомобила на П. Тенев извън лентите без връщане на газта, само късмета бе причината да няма жертви. Ако имаше трудноподвижни хора сега щяхме да ги оплакваме. Варианта на Кирил Панайотов за дисквалификация е варианта за безопастност и в комплект с неотралната зона трасетата ще са по безопастни.
            3/ Последно нека забраним слушането на МАЗНИ КЮЧЕЦИ около трасето.[/QUO


            Колега,искам да ви кажа,че аз лично участвах при поставянето на двойна лента в долния край на трасето. Точно след преминаването на третата кола и лентата беше на земята заедно с колчетата. При това освен съдии имаше и полиция,но нищо не е в състояние да спре тази,,културна и възпитана"публика! Имаше ромска фамилия с пет деца който бяха оставени от майката свободно до си играят с лентите и да ги късат. С това ниво на култура едва ли и телена мрежа с ток ще реши проблема! Наистина по-глямата част от публиката се държеше културно и възпитано, но е достатъчно един да мине да скъса лентата и всичко отива на вятъра.
            Последно редактирано от VE LA; 10-04-12, 12:48.

            Коментар


            • #21
              От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

              Първоначално публикуван от optisprint teteven Преглед на мнение
              В подкрепа на мнението ВИ, вижте какво прави "човек от публиката" в трасето на метри от преминаващ джип на участникhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/o...n/plam%205.wmv
              Това е рекичката при град ДЕБЕЛЕЦ на състезанието през 2011.....
              Да - можех да дам още десетки примери от тази година, но твоят брутално изби всичката риба, раци, миди и земноводни!
              Дискутирали сме проблема с поведението на "местните" нееднократно. Може би трябва да се замислят организаторите за ползата от присъствието им - и да споделят - ако това им помага финансово или им оказва друга подкрепа - да кажат - тогава може да се отнесем с някакво разбиране към подобни прояви.
              Сигурно е добре освен Полиция да присъства и едно бусче с бели престилки с дълги ръкави

              Възможно ли е (примерно) да се направят зони за гледане с някакъв пропуск или плащане - предпочитам да дам 5 кинта за да гледам как преминават 20 джипа, а не, под звуците на няква чалга, пияни и дрогирани елементи, хвърлящи камъни по трасето и състезателите?
              Винаги, на всички съзтезания има пречещи на сериозните кибици месни елементи, които ич, ама въобще не се интересуват от самото състезание!

              Не може да няма лек, не искам да се заяждам или да обиждам който и да е, ма нека помислим има ли начин да гледаме състезание и да слушаме рев на мотори, не чалга!
              Последно редактирано от PinMaster; 10-04-12, 13:03.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #22
                От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                Мисля, че полицията си вършеше работата, а ако сложим само наши хора навсякъде бой със сигурност ще има.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IGP5820.jpg
Прегледи:1
Размер:301.9 КБ
ID:5363632

                Коментар


                • #23
                  От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                  [QUOTE=PinMaster;1822688

                  Възможно ли е (примерно) да се направят зони за гледане с някакъв пропуск или плащане - предпочитам да дам 5 кинта за да гледам как преминават 20 джипа, а не, под звуците на няква чалга, пияни и дрогирани елементи, хвърлящи камъни по трасето и състезателите?
                  Винаги, на всички съзтезания има пречещи на сериозните кибици месни елементи, които ич, ама въобще не се интересуват от самото състезание!

                  Не може да няма лек, не искам да се заяждам или да обиждам който и да е, ма нека помислим има ли начин да гледаме състезание и да слушаме рев на мотори, не чалга![/QUOTE]



                  Полетата са големи Насе ........ все отнякъде същите елементи пак ще довтасат .Тогава ще се дразниш още повече защото си дал 5 кинта и пак оня елемент ще е до теб с цялата си цигания .
                  Аз съм 100% зад мнението ти , знаеш че и мен ме дразни това цялото нещо НО тук в България няма как да се промени .
                  Спонсорите искат публика ,без публика няма спонсори , без спонсори няма състезание .Публиката обаче няма как да я подберем..........
                  Лудак

                  Коментар


                  • #24
                    От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                    Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                    Спонсорите искат публика ,без публика няма спонсори , без спонсори няма състезание .Публиката обаче няма как да я подберем..........
                    Абсолютно съм съгласна с теб!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                      Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
                      Мисля, че полицията си вършеше работата, а ако сложим само наши хора навсякъде бой със сигурност ще има.

                      [ATTACH=CONFIG]438870[/ATTACH]
                      Не ми е работа да се меся, но полицията може да състави акт за неизпълнение на полицейско разпореждане, или акт за хулиганство, а даже по Тошово време щяха да ги приберат за 2 седмици съгласно указа за борба с дребното хулиганство "на топло".
                      В този смисъл полицаите не са се справили, но това си е само работата на полицията, защото в този случай има явно престъпване и на морални норми, и закононарушения. Работата на стюардите/вашите хора/ в такива случаи трябва да се ограничи само до уведомяване на полицията.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Не ми е работа да се меся, но полицията може да състави акт за неизпълнение на полицейско разпореждане, или акт за хулиганство, а даже по Тошово време щяха да ги приберат за 2 седмици съгласно указа за борба с дребното хулиганство "на топло".
                        В този смисъл полицаите не са се справили, но това си е само работата на полицията, защото в този случай има явно престъпване и на морални норми, и закононарушения. Работата на стюардите/вашите хора/ в такива случаи трябва да се ограничи само до уведомяване на полицията.
                        Нека да не обвиняваме полицията, защото ако някой шеф на местно РПУ или кмет го "заболи главата" и тръгне да прилага педантично всички закони, правилници, наредби и други подобни бумащини,ще бъде почти невъзможно организирането на подобни мероприятия
                        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                        Пламен Златарев 0888 66 03 18

                        Коментар


                        • #27
                          От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                          Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
                          Абсолютно съм съгласна с теб!!!
                          Аз пък не съм, а което не разбирам - не разбирам - затова и питам...

                          Дали Ма-Фра, ВРОМОС или АРБ имат таргет група, съставена от Мунчо и Унуфри, които се цопкат у калта, пияни кат кучета в 11:00?
                          Или като ми покажат (на спокойствие) действието на тяхната лебедка, блокаж или подобен продукт, по време на състезанието ще запалят изкрата в очите ми?
                          Хайде дефинирайте първо за какво се организират тези състезания, че ако е за гореспоменатите елементи - да не се потя да пиша
                          Дали самите спонсори (те четат тук) желаят да си дават парите за кефа на тез елементи?

                          Люси - трасето минаваше и през доста места, на които можеха да се оформят места за гледане на хора, които се интересуват наистина от офроуда.

                          На друго от клипчетата се виждаше как един от близнаците (простете, ма не ви познавам чак толко добре) убеждава павиан с колело да се дръпне от трасето...
                          Това ли заслужава? Замислете се за всеки един от по-старите - колко състезания е организирал, къде и колко често е представял България, с какво и колко е допринесъл за популяризирането на спорта...
                          И в един момент той трябва да убеждава пиян павиан да не пречи на състезанието??? А оня отсреща ич не го бръсне кой е и за какво се бори!
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                            Първото нещо което трябва да направи всеки един организатор при обявяването на състезанието, е да декларира нещо такова: "Уважаеми състезатели, фенове,
                            семкаджии....и други Вие трябва да знаете, че колкото и да се стараем, колкото и да се напъваме дори и г..за да си скъсаме, няма да можем да задоволим претенциите на всички!!!!!!

                            Това ще е е малка застраховка срещу вечните недоволни.
                            Цветан Петров
                            "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                            0888865583

                            Коментар


                            • #29
                              От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                              Няма състезание от което всички да са доволни,винаги ще има ощетени,а други облагодетелсвени.За такова мащабно мероприятие в общ план всичко мина добре.Благодаря на организатори и колеги за приятното изживяване.Имам само една препоръка,никога организатора да не се съобразява с мнението и желанията на участващите,РЕГЛАМЕНТА е за това.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ПРЕПОРЪКИ И ИДЕИ ЗА ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2013 !

                                Състезанието си е място където се събират хора живо интересуващи се от офроуд.Бих искал да допълня предложението на колегата PinMaster
                                Щом спонсорите толкова се интересуват от публика и дават пари - ами да дадат още малко и да направят по един павилион на който служител или служители от фирмата могат да покажат на интересуващите се какво точно предлага фирмата им,как работи и при желание - човек да си закупи или поне поръча артикул от гамата продукти на фирмата.Нещо като панаир но за един-два дена.Мисля че всички ще са доволни.Аз примерно с удоволствие бих си купил компресор на 12 волта и хайджак.А ако има и едно примерно 10% намаление за сделки сключени в това павилионче - какво повече?
                                Състезанието си е състезание - бизнеса бизнес.
                                BMW X6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X