Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ремонт на лебедка

    Редукторът е оправен с ново изработено зъбно колело.
    Лебедката вече е тествана.
    Струва ми се, че дърпа на тласъци, но отвътре не мога да видя какво се случва с въжето, може и от навиването да е.
    Спирачката изтърва, но предполагам се държи на това, че намазах ролките с грес, а трябва да са почти сухи. Засега няма да я разглобявам за това, резбите на захранващите болтове вече се прецакаха.

    Коментар


    • #62
      От: Ремонт на лебедка

      И моята тегли на тласъци, получава се ако е слаб акумулатора или има голям пад по проводниците.
      Чува се щракане на релетата. Най-често ми се случва на радио управление. С жичното дистанционно по-рядко.
      И аз намазах спирачката с грес и сработва доста бавно, може би 3-4 оборота на барабана докато спре.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #63
        От: Ремонт на лебедка

        Акумулатора уж е добре, кабелите са нови 50мм2 с кербовани медни покалаени обувки и са вързани както трябва, релетата не щракат. Радиото съм го изскубнал, само на кабел съм.
        Май наистина спира след като отпусне малко, ама не изчаках да проверя, че дерето е дълбоко

        Коментар


        • #64
          От: Ремонт на лебедка

          Колеги имам проблем със спирачката на лебедката - шампион 12000 либри който се състои в следното когато навивам въжето под товар и спра всичко е наред но когато развивам под товар се чуват страшни звуци (тракане) махам товара и се развива нормално. Проблема се появи след счупване на една кръгла пружина в самата спирачка, смених я но явно нещо не настройвам правилно. Ако някой има идея да помага... понеже предполагам че спирачките не са еднотипни моята представлява три дъги от феродо с конус отвътре
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #65
            От: Ремонт на лебедка

            Ако е нещо такова, тука пише разни работи.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #66
              От: Ремонт на лебедка

              Мерси колега, дъгите са същите но механизма който натяга е различен,При мен конусите се натягат с резба, иначе зацепването е аналогично. За съжаление нямам снимки да покажа.....не очаквах изненади
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #67
                От: Ремонт на лебедка

                Ще използвам темата.
                Захванал съм се да посъживя един Warn. Проблема му е в единия от захранващите болтове - скъсан е, а и втората гайка няма развиване. Ясно е, че ще го отрежа и заменя.
                Обаче баш на него са запоени (или пък кербовани) 2 от четките. Главата на болта е четвъртита. Въпросът е как точно да процедирам при подмяната, така че хем да стане лесно, хем да мога да разчитам на него т.е. да го направя веднъж.
                Вижте снимките и сигурно ще ви се изясни

                И още един въпрос - в самия барабан какво има? Спирачка, някакъв предпазен съединител? Имат ли някаква особеност при вадене - искам да ги извадя с цел профилактика.
                Прикачени файлове
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #68
                  От: Ремонт на лебедка

                  Болтът може да се замени с меден болт от стартер/шалтер. На него може да се запоява ама е хубаво освен запояването да има нещо което механично да държи жицата.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ремонт на лебедка

                    И аз имах същият проблем на ММ. Носих го на двама майстори, които твърдо казаха, че не може да се оправи Медни болтове къде ли не търсих - не намерих.
                    Накрая ползвах дъъълга гайка (как се казва женското на шпилката ).
                    Дано съм те хванал навреме - не разваляй пункшвайца там, че ще се видиш в двойно чудо... Аз имах неблагоразумието да го разваля - после 200 ватов поялник и малко играчка и спи към 2 години вече
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ремонт на лебедка

                      За медни не съм гледал, но месингови има в евроболт.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ремонт на лебедка

                        Месинговите са безсмислени, по-добре железни. Само да не са неръждавейка.

                        Аз медни съм ползвал от избушени релета за стартер, та не съм търсил от магазин.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ремонт на лебедка

                          Месинг или джелезо носят ли на спойка? Шините, дет са хванати там са дебелични - трябва и отдолу да имаш хуууубава основа.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ремонт на лебедка

                            Месингът - лесно, желязото - малко по-трудно ама там една от задачите е да не позволиш на запоеното да излезе от мястото си даже и като се разтопи припоят.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ремонт на лебедка

                              Шини към този болт няма. На главата му са запоени единствено въжетата на двете четки.

                              Масо, ако остатъците от гайката се развият и отдолу има поне малко годна резба, сигурно ще мисля нещо като теб. Ама ако трябва да се реже още не съм го измислил как да го правя. То затова и питах
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ремонт на лебедка

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Месингът - лесно, желязото - малко по-трудно ама там една от задачите е да не позволиш на запоеното да излезе от мястото си даже и като се разтопи припоят.
                                От снимките много не се ориентирам, ама...

                                В главата на кой да е болт може да се пробие дупка странично, да се напълни с паста, да се набута кабела и после с големия чук да се сплеска, след което да се нагрее.


                                ПП: Гайката може лесно да се среже с гайкорез. Вече имам таман 7 различни. Ужасно полезна екстра. Сматай че за 5 минути гайката е долу и болта изваден. След работа съм в работилницата да се разтоварвам с правене на биалетки. с.Драгичево, преди Перник, гледано от София. Ако ми я домъкнеш ще я срежем като едното нищо. 0889072757
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X