Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запотяване на очила - решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запотяване на очила - решение?

    Някой дали е успявал да се справи със запотяващи се очила под маската? Достатъчно съм кьорав, за да не мога да се движа без очила, но с маската отгоре диоптричните стъкла хващат плътна мъгла в момента, в който спра на място и вентилацията липсва. На скорост горе-долу се живее, като вдигам маската на всяка почивка, но в гората с честите спирания и якото потене не се вижда нищо, и се налага да карам без маската точно там, където трябва най-много.


    Пробвал съм със сапун, с някакво уж чудодейно спрейче против изпотяване - резултатът е само плътен мазноч по стъклата, а си се запотяват както винаги. Идеи, anyone?
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

  • #2
    От: Запотяване на очила - решение?

    Скиор съм, и мойта маска я мажа с един "мехлем" на сонакс за стъкла и е ок. Със спреи не съм пробвал но също хвалеха един но не си спомняма марката.
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Запотяване на очила - решение?

      Как се вентилира всъщност каската?

      Коментар


      • #4
        От: Запотяване на очила - решение?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Как се вентилира всъщност каската?
        Шлемовете тип full face са снабдени с "шлюзове" върху темето и под визьора.
        Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

        Коментар


        • #5
          От: Запотяване на очила - решение?

          Пластмасови диоптри няма ли да помогнат? Или контактни лещи?

          Коментар


          • #6
            От: Запотяване на очила - решение?

            Кросовата каска си се вентилира, колкото може, но това е за черепа. Маската, ако не е съвсем долнопробна, се вентилира също прилично. За последните 20 години зимни и други спортове не помня да съм имал драма със запотена маска - проблемът е в диоптричните цайси. На писта или горска "магистрала" няма проблем с проветряването, ама като почнах на стари години да се завирам по кофти местенца и зиме, и лете, стана кофти.

            Лещите са краен вариант, но ми се ще да го избегна по редица причини.
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #7
              От: Запотяване на очила - решение?

              Колега, аз имам съвсем същия проблем. Не мога без очилата и ги пъхам /с голям зор/ под маската. Първо бях с една маска от 50 кинта. Мислех, че е от нея, и като си купя по-скъпа, проблемът ще се реши. Затова взех един от скъпите модели на Прогрип, а след това Тор Херо. За съжаление не помогна. Но при мен не се запотява маската, а самите диоптрични очила. Сега, в една оптика ме зарибиха с някакви нови стъкла, които уж не се "изпотявали". Наистина, в магазина човекът духна върху стъклата, после пробвах и аз, но мъгла не се появи. Ще пробвам да си поръчам едни такива очила и ще споделя.

              Коментар


              • #8
                От: Запотяване на очила - решение?

                Лещите не са препоръчителни в запрашена среда, каквато е при нашето хоби, и може да създадат проблеми. Освен това, падат лесно при удари, каквито при нас дал господ...

                Коментар


                • #9
                  От: Запотяване на очила - решение?

                  Според една "градска легенда", водолазите размазвали плюнка на маските си да не се потят преди потапяне и работело. Още не съм го пробвал обаче.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Запотяване на очила - решение?

                    Имам същия проблем поръчах си стъкълца за очилата с всички екстри най вече против изпотяване за които платих 600 лв само за стъклата и същата работа след това махнах дунапренчетата, които са на отворите за вентилация на очилата - ефектът когато е прашно влиза прах и по някоя мушичка, но запотяването е по слабо сега карам без очила диоптрични Имам една идея за този проблем която не съм пробвал дали ще проработи, но едното за сметка на другото вместо слюдата на очилата да се сложи мрежичка която ще предпазва от клончета което е най опасно, но проблема със запотяването мисля че ще е решен
                    Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Запотяване на очила - решение?

                      Колко съм плюл и близал, не е истина... Резултатът пак е пълна мазня, която много бързо пак се запотява. Това с магическите стъкла на popov308 изглежда обещаващо, ще се огледам по оптиките. Ако са и пластмасови стъклата, за да не се трошат на ситно при удар, ще е върхът.
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Запотяване на очила - решение?

                        Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                        Колко съм плюл и близал, не е истина... Резултатът пак е пълна мазня, която много бързо пак се запотява. Това с магическите стъкла на popov308 изглежда обещаващо, ще се огледам по оптиките. Ако са и пластмасови стъклата, за да не се трошат на ситно при удар, ще е върхът.
                        Утре ще питам в оптиката каква беше фирмата производител и каква е цената на стъклата. Въпреки това, ще потърся и допълнителни отзиви за този продукт, защото едно е да правиш "хууууууу" в магазина, а друго е да караш със зачервено от топлина и напрежение лице.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Запотяване на очила - решение?

                          Първите стъкла бяха объркани и виждах в квадратче вестника а те ми викат ще свикнеш, ще свикнеш до момента в който една вечер побеснях и си викам мамка му и очила сега ще се разделя с тях без да ме интересува колко пари съм дал свалих ги и със всичка сила ги ударих в теракота учудих се как можах да ги ударя толкова силно а учудването след това беше още по голямо след като намерих едното стъкло здраво, а другото не можах да намеря след двадесет минути пълзене по теракота разместване на дивани маси бюфети намерих другото стъкло на секцията отгоре която е на 80-90 см от тавана и то цяло и си казах това са моите очила, вторите ги направиха за тяхна сметка и то както трябва, а старите ми ги подариха тествах ги с чук върху менгемето с острото на чука първия удар издържаха, но втория се спукаха там където е дупчицата от края - ненормално здрави очила но със запотяването все още не са измислили такива
                          Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Запотяване на очила - решение?

                            Магически не-запотяващи се оптики има, те не са толкова магически. Интригата е в ниската топлопроводност на материала. Имай предвид, че са пластмасови и вероятно се дерат магически бързо.

                            Цялото запотяване се случва, когато въздухът около очилата се сгрее много по-бързо от самите тях. Пробвай (за пробата, знам че има недостатъци) да намалиш вентилацията. Сигурно има момент, в който очилата ще спрат да се изпотяват, а предното стъкло в конструкцията няма да почне да се изпотява.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Запотяване на очила - решение?

                              Бадеф,аз също нося диоптрични очила постоянно.Диоптъра ми ,не е голям,но при каране на кола или мотоциклета ги нося задължително.Каската ми е Айрох с4/ендуро/със падаща слюда е отпред ,не е от кросовите.Слагам каската,слагам си и очилата ,пускам слюдата и си карам така като предварително съм напръскал слюдата със един спрей против изпотяване.Не предпазва на 100% и ако се случи малко да се запоти,отварям слюдата леко ,за да се увеличи проветрението и си карам така.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X