Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запотяване на очила - решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Запотяване на очила - решение?


    Здравейте.
    Аз не нося очила но ми се поти маската.Сина беше намерил някакъв противогаз и в него имаше нещо като вазелин него знам точно какво е .Служи за мазане на стъклата на противогаза да не се изпотяват. Аз си мажа маската и не се поти.По пазарите съм ги виждал.Миналата година на майтап си взех маска за ски и съм доволен не се поти.Дано съм помогнал .Това представлява.

    Коментар


    • #32
      От: Запотяване на очила - решение?

      Не знам за мотористите, но аз като карам ски много ми се потят очилата (диоптричните) под маската! Купих си маска с принудително вентилиране (вентилаторче на батерия) и нещата доста се подобриха! Тука някъде на форума го обсъждахме, ще поровя за темата!
      Ето я:
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...EF%EE%F2%FF%F2
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #33
        От: Запотяване на очила - решение?

        Купих си немски очила UVEX с антифог, и се справяха отлично- не се потяха. Но след няколко месеца употреба ( и миене на плаката ), започнаха да се потят отвреме навреме Аз си мисля, че от вътрешната страна на плаката има някакво покритие, което се нарушава при пипане или миене с вода.
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #34
          От: Запотяване на очила - решение?

          Добре, май се намери решението. Един агент от форума на БАСЕС ме снабди с една кутийка Cat Crap - ето тази гняс: http://www.amazon.com/Ek-123625-Cat-.../dp/B002ZNA488. На вид наистина го докарва на нещо, дето котката го е изкарала след преяждане със спанак, но върши идеална работа. Мацва се по малко на стъклата, размазва се, избърсва се с кърпичка до прозрачност - et voilà! Вчера най-сетне открих моторния сезон, и за 3 часа яко потене в гората очилата не си и помислиха да се замъгляват.
          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

          Коментар


          • #35
            От: Запотяване на очила - решение?

            Бря! Някъде в София това чудо може ли да се купи?
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #36
              От: Запотяване на очила - решение?

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              Бря! Някъде в София това чудо може ли да се купи?
              Май не. Младежът просто имаше една кутийка в повече, и ми я даде на цената, на която я е купил от amazon.com - 8 долара.

              П.П. Току-що погледнах в английския amazon.co.uk за същото мазило - и забакнах: 25 лири (намалено от 35 лири - WTF? ). От Щатите дори и с доставката като че ли излиза по-нормална цената.

              Явно ще трябва да се сформира група на кьорчовците...

              Мога да ти "отсипя" малко от чудната смес за начало - разходът е минимален.
              Последно редактирано от badeff; 07-05-12, 02:56.
              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар


              • #37
                От: Запотяване на очила - решение?

                Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                Явно ще трябва да се сформира група на кьорчовците..
                Ako мислите за някакви поръчки от САЩ, пишете и мен че,моя кьорчо и той вижда зор с тея работи!

                Коментар


                • #38
                  От: Запотяване на очила - решение?

                  Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                  Ako мислите за някакви поръчки от САЩ, пишете и мен че,моя кьорчо и той вижда зор с тея работи!
                  И мен ме пишете! Нищо, че не съм моторист!!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #39
                    От: Запотяване на очила - решение?

                    Пишете и мен
                    Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Запотяване на очила - решение?

                      Мдаа, това на групова поръчка почва да ми мирише...

                      Схемата с онлайн доставки от САЩ съм я проиграл донякъде, и технологично няма проблем да поръчам десетина, или колкото там трябват, кутйики - но не мога да обещая, че ще стане по най-бързия начин. Ако ме отвеят задачките, може да отнеме време, докато успея да се оправя с освобождаването, ако ги залостят на митницата. 10 кутийки са 60-70 долара, плюс още между 30 и 50$ за транспорта - това вече влиза в графата "за обмитяване", така че е на късмет.

                      Ако има сериозни мераклии, мога да се нагърбя. Ако някой има лесен и отработен канал за доставки и няма да му струва толкова време и усилия, ще дам адреса на най-изгодните магазини за котешката гняс.

                      П.П. А ако някой има готово, налично противогазно или друго сапунче, което да се намира лесно в родината - дайте да направим един сравнителен тест, преди да се мятаме дружно на вносното...
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Запотяване на очила - решение?

                        Ако се стигне до поръчка, само кажете къде, на кого и колко пари да пратя!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Запотяване на очила - решение?

                          И аз ще се включа
                          Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Запотяване на очила - решение?

                            несъм го пробвал но продуктите са немски , уж така пишат
                            поне се предлагат в БГ http://bg.percenta.com/protiw-izpotjawane-plastmasa.php
                            има и други нано продукти на пазара с подобно действие

                            а по отношение на uvex-a, наистина най добрите очила, всичко друго е класи надолу.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #44
                              От: Запотяване на очила - решение?

                              Не бях търсил темата във форума и затова писах на главната страница.
                              Като гледам доста сте се ровили за инфо, но ми се иска да ви дам и моето мнение.
                              При стъклата за очила се използва анти -фог покритие, което намалява ефекта от конденза на влагата във въздуха, но не го премахва на 100%. Като качествени марки, освен Есилор има и Роденщок, както и още доста други производители със сходни показатели. Проблемът е, че покритието се скапва доста бързо, спрямо живота на едни очила.
                              Върху обикновени очила може да се пръска анти-фог спрей, има го във всеки един мото магазин.
                              Плюнченето на стъклата е абсолютна глупост. Ползването на сапунче за противогаз също. И двата метода нарушават прозрачността на стъклото.

                              Контактните лещи са един много добър начин за корекция на зрението при мотористи. Не е истина твърдението, че прахта е проблем. Прахта е по-голям проблем за окото без контактни лещи, но това го разбирате по-късно или когато направите сравнение. Всичко зависи от вида контактна леща (мека, твърда, торична, за кератоконус, от Клокотница или съвременна и т.н.) Трябва да знаете, че задължително трябва да си носите изкуствени сълзи когато карате с лещи. Проблемите при лещите са дългите преходи. Тогава лещата пресъхва, защото ако ви прави впечатление, мигането при езда е доста нарядко. След 6-8 часа каране окото се зачервява заради сухота.


                              Лазерната корекция е едно наистина съвременно решение. То обаче има ограничения по отношение на големината на диоптрите, дебелината на роговицата и възрастта.
                              Аз си направих лазерна корекция и от тогава нямам проблем с карането.
                              Направих корекции на доста мотористи вече и всички са доволни.

                              Според мен коригирането на диоптри с очила е най-неприемливо за мотористи.
                              Причините са:
                              Ограничено периферно зрение - вие виждате с около 30% от вашето реално зрително поле.
                              Нарушена е представата за реалната дистанция и големина на обекта пред вас. ( минусовите стъкла намаляват и отдалечават обектите, плюсовите ги увеличават и приближават. Това е в рамките на 7 до 40 %)
                              При астигматизъм виждате добре в едва 20 градуса от центъра, в другата зона правите линии се изкривяват, а това изключително опасно при висока скорост.
                              Запотяването и изцапването са най-малкия проблем.
                              Когато си счупите очилата докато махате каската или ако някой седне върху тях, тогава оставате с мотора си и сапунчето за противогаз някъде по пътя )
                              При дълъг път рамката се врязва в носа и боли или пък започва да се клати и се налага да я намествате на всяка отбивка.

                              Всеки си решава как да си оправи проблема със зрението, но реших да споделя част от професионалния си опит по темата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Запотяване на очила - решение?

                                В неделя направо ми се разказа играта. Току що паднал дъжд, много влага, много потене, много зачервена мутра от зор при боксуването в калта. Маската я прибрах в раницата още след първите километри. Карах само с диоптричните очила. Вероятно имах късмет, че не срещнах някой бодлив клон. Диоптричните очила се мокреха от капките по клоните и си изсъхваха при карането.
                                Ядосах се. Като се прибрах веднага окъсах страничните дунапрени на маската, при въздушните отвори. Следвах елементарната логика, че тези дунапренчета пазят единствено от навлизането на прах. При каране в кал, около теб има всичко друго, но не и прах. Сега смятам да ползвам тези очила /окъсаната маска/ само при кални терени, а другите /все още здрави/, при сух и запрашен терен. Не знам дали премахването на дунапрените ще има ефект. Съсипах хубава маска Прогрип. Но безизходицата поддиква към странни решения. Ще споделя дали си е заслужавало.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X