Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запотяване на очила - решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Запотяване на очила - решение?

    Брат ми си купи шлем AGV модел като на Роси ,пробвал съм го даже над вряла паница със шкембе чорба ефекта е поразителен.Цената също.
    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

    Коментар


    • #17
      От: Запотяване на очила - решение?

      @badeff, явно много хора го имат тоя проблем с очилата, но няма много инфо защото е нишово. Аз съм попадал на стъкла с такива характеристики някъде из каталозите си. Ще видя каква им е доставната цена и ако не е някаква космическа и ти се експериментира и споделят наблюдения да направим нещо като case study имам мотивация да тестваме нещо такова за моя сметка, ако имаш интерес? Ако искаш ми пиши на ЛС, че става въпрос за продуктова информация и не искам да пиша из форума неща, които може да се изтълкуват с рекламна цел.
      Подпис, мотпис

      Коментар


      • #18
        От: Запотяване на очила - решение?

        Eто това е фирмата с въпросните стъкла. http://www.essilor.bg/BG/Pages/default.aspx
        За да са ефективни, периодично се мажат с активатор от шишенце към стъклата. Двете стъкла излизат приблизително 240 лв.
        Не знам дали това е реклама, но не се сещам друг начин да обясня какво съм видял в магазина. Нямам нищо общо с оптик индустрията и целта ми е единствено да бъда полезен на колегата.


        Коментар


        • #19
          От: Запотяване на очила - решение?

          Ето това е правилния линк :
          http://www.essilor.bg/EN/Documents/O...210X100_BG.pdf
          това специално за този продукт. Това е Essilor , нещо като мерцедеса на стъклата за очила затова и цената е такава. Но, мене ми се върти в главата, че и друго по-изгодно съм виждал. Аз също искам да съм полезен, като имам и подчертан професионален интерес да намеря някой да тества продукта в реални условия с каска и.т.н.
          Подпис, мотпис

          Коментар


          • #20
            От: Запотяване на очила - решение?

            Първоначално публикуван от Svil1980 Преглед на мнение
            Ето това е правилния линк :
            http://www.essilor.bg/EN/Documents/O...210X100_BG.pdf
            това специално за този продукт. Това е Essilor , нещо като мерцедеса на стъклата за очила затова и цената е такава. Но, мене ми се върти в главата, че и друго по-изгодно съм виждал. Аз също искам да съм полезен, като имам и подчертан професионален интерес да намеря някой да тества продукта в реални условия с каска и.т.н.
            Сивил, мерси - като опитна мишка бих се включил с удоволствие. Драсни едно лично да го поумуваме (ако нямаш право на лични - missirkov<AT>yahoo.com)

            Иначе за шлем със слюда съм си мислил, но през зимата със ски в гората драмата е същата - а с шосейна каска в планината ми е малко неудобно да се разхождам, срамежлив съм...

            От скиорския форум ще дадат за проба и някаква американска гняс за мазане, с дивното заглавие Cat Crap Antifog. След няколко дена ще докладвам и за него.
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #21
              От: Запотяване на очила - решение?

              ОК супер, значи утре следобяда, като съм на работа ще поровя из каталозите и ако не са някакви бесни доставни цените ще направим експеримента, щото едно е да го чета, друго е да се пробва, аман от кухи описания на продукти.
              Подпис, мотпис

              Коментар


              • #22
                От: Запотяване на очила - решение?

                Всъщност с боне (балаклава) ли карате?
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #23
                  От: Запотяване на очила - решение?

                  Проблема със запотяването идва най-вече от издишания от самия теб въздух, при намаляване на вентилацията меко казано ефекта би бил плачевен, освен специални стъкла може да се опита принудително вкарване на въздух в шлема, примерни с нещо подобно на филтър-компресорчетата, с които са оборудвани някои по-съвременни маски за заваряване. При едно обдухване от горе на долу мисля, че такъв проблем ще изчезне.
                  Колкото за това, че си се изпотил.........там няма спасение, в случая очилата се мокрят не се запотяват. Евентуално някаква кърпа или лента за чело.

                  P.S. За тези, които си мислят, че говоря празни приказки ще кажа, че съм работил доста време с шлемове, маски, противогази и каквото можете още да си представите с принудително вкарване на въздух отвън при темеператури от -15 до + 50 градуса по целзий.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Запотяване на очила - решение?

                    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                    Всъщност с боне (балаклава) ли карате?
                    Не съм опитвал - нито зиме, нито лете.
                    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Запотяване на очила - решение?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Как се вентилира всъщност каската?
                      Ясене, ето ти отговор на въпросът, аз карам с точно тази каска, поради точно тези причини!!!

                      The highly evolved edition of the original Troy Lee Designs' SE Helmet, the AIR Helmet features our state-of-the-art multi-level internal ventilation system that rams specific streams of pressurized air through 12 individual intake channels. Meanwhile, five large independent exhaust vents jettison unwanted hot, humid, strength sapping air out the back.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LOVEHATE_PINK1.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5363613

                      А за очила, ето тези ...плаката е двойна и тези дупки най-горе са за въздуха който влиза между двете плаки.
                      .........The vented dual lens design is enhanced with F-2 Series anti-fog treatment and the clarity of optically pure LEXAN. Triple-layer face foam wicks away sweat while the silicone treated strap refuses to slip off your helmet.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15872030.jpg
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5363614

                      И в заключение ще кажа само едно, пак се потят, е вярно че много по-рядко от предишни модели, но се потят.

                      За мен решението е в оптиките, вече има спортни очила които се продават с диоптри, там е истината, но пък струват много и се драскат прекалено бързо, обаче запотяване НИКАКВО.

                      Мани, всичко си има решение и то се казва VISA или Master Card за съжаление.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Запотяване на очила - решение?

                        Борка, защо не опиташ с контактни лещи. От 15 г. съм с тях, в наистина всякакви условия и нямам каквито и да било проблеми.
                        Особено при каране на мотор, рискът с лещи е по-малък, пък и не се занимаваш с досадното набутване на очилата под визьора.
                        Преди години претърпях инцидент и имам зрение, благодарение на това, че бях с лещи. Ако бях с очила очите ми щяха да са пълни с парченца стъкло.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Re: Запотяване на очила - решение?

                          @Chinela - какво имаш предвид под спортни очила с диоптри и скъпо? Стана ми интересно, може ли да дадеш линк? Предполагам тия стъкла ще се слагат отделно индивидуално според диоптъра ?
                          Подпис, мотпис

                          Коментар


                          • #28
                            От: Запотяване на очила - решение?

                            В очилата за каране има втора рамка за диоптрични "стъкла".
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Запотяване на очила - решение?

                              Първоначално публикуван от Svil1980 Преглед на мнение
                              @Chinela - какво имаш предвид под спортни очила с диоптри и скъпо? Стана ми интересно, може ли да дадеш линк? Предполагам тия стъкла ще се слагат отделно индивидуално според диоптъра ?
                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              В очилата за каране има втора рамка за диоптрични "стъкла".
                              Генчев ти е отговорил правилно, но има и още един вид, там направо стъклата на спортните очила са с твоя диоптър!!!
                              Тези с допълнителната рамка с диоптричните стъкла съм ги имал още преди десетина години, бяха на Адидас и ги бях купувал в Германия.

                              Нямам линк, никога не съм се ровил из интернет за тях, виждал съм ги в каталози на големите оптики.
                              Влез в която и да е голяма оптика и попитай, веднага ще ти покажат тези каталози и можеш да си поръчаш, но БОЛИ МНОГО.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Запотяване на очила - решение?

                                Нищо не помага-вервайте!!! Експериментирам от четири години. Започвам ги по ред:
                                -Каска на Айрох С4-много хубава каска , НО за тежко ендуро-щом влезеш в гората и се запъхтиш малко(особено пролетно време-комбинация от жега и влага) и всичко свършва.Някъде даже го бяхме обсъждали вече...
                                -лещите са решение , но не за всеки-моите очи не търпят лещи-пробвал съм всякакви - и скъпи и евтини
                                -препарати за мазане на маската-там е ясно-не стигат двата реда дограма плюс прахоляка ами и като ги намажеш с препарата....то спокойно можеш да си свалиш диоптърните очила-ефекта ще е същия
                                -спортни очила с диоптър(или там каквито са)-при смяна на диоптърните очила с други(с различен диоптър) , на очите им е необходимо време за адаптация към новия диоптър-при мен този период е поне 2-3 дена.Преди да свикна с новия диоптър съм като сритана кокошка-сиреч ако имам два чифта очила(едни за всеки ден и едни за каране) и непрекъснато си ги сменям , то през цялото време ще съм като в безтегловност(никога два чифта очила не могат да бъдат направени абсолютно еднакви,така че да не се усеща разлика).
                                Какво правя аз-много просто-карам без маска.Гадно е ама какво да правиш-да си бяхме пазили очите. Има някои номера които помагат-каската ми е с дълга козирка и малък просвет(дупката в която се слага маската).Така клоните които ме пляскат през лицето са много по-малко.Когато се налага да минавам през клони леко си навеждам главата надолу(поглеждам предния калник)-така вейките и листата ги посреща козирката , а не лицето ми.Когато карам по прашно трасе , никога не се навирам в предния-винаги оставям поне 50-60м дистанция.Много внимавам пролет и есен(когато по дърветата няма листа)-често се случва някоя вейка да стърчи на средата на пътеката и да я вида в последния момент.Винаги имам в джоба гюдерийка.Сигурно има и още , ама сега се сещам за тия...
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X