Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработка на кадастрална карта за Garmin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

    Имаш доста стара версия. От много време има трансформация между координатни системи.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • #17
      От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

      Здравейте и от мен. Не знам дали тук му е мястото, но се опитвам да се преборя с едни .ZEM файлове и наистина ми трябва помощ. Идеята е да се конвертират в шейп за ArcGIS, при това да се запазят атрибутивните таблици. Това което опитах до сега:

      Mkad demo не отваря .zem (поне демо версията, а друга не открих).
      GISExplorer само viewer-а е безплатен, изглежда и работи доста добре но трябва да си пренасям информацията на ръка.
      На сайта на Mapex има някакъв ArcGIS extention но само инфо сигурно и той е платен.
      CadIS пак демо, пак не отваря .zem.

      И аз като руските хакери не искам да краквам български софтуер, колкото и нещастен да е, пък да си купувам цялата програма за едното конвертиране си е пълна глупост. Освен това проекта ми е съвсем некомерсиален - тази карта тук
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vratchanski Balkan Map V1.jpg
Прегледи:1
Размер:167.5 КБ
ID:5396069
      старомодна карта за отпечатване на хартия (е някой ден, живот и здраве, може и за GPS да я направя
      Та въпросните .zem файлове ми трябват единствено за проверка на имената на местностите.
      Приемам всякакви съвети без таква от сорта " ... не се занимавай с глупости и не си губи времето с неща от които не разбираш ... ". Тези си ги давам сам

      Коментар


      • #18
        От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

        Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение

        А тук има всичко (моля се добрите хора от МРРБ да не го пипат сайта) и може да се свали в геотиф:
        http://212.122.182.101/pmapper/map_s...onfig=cadaster
        За съжаление "добрите" хора от МРРБ всичко оплескаха ,а ортофотото беше къде по-добро от Гугълското.
        в момента може да се види само това:

        Internal Server Error

        The server encountered an internal error or misconfiguration .......................

        Дано да е временно, но от две седмици е така

        Коментар


        • #19
          От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

          Само една илюстрация и няма да спамя повече темата.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mestnosti.jpg
Прегледи:1
Размер:194.8 КБ
ID:5396087
          Пример за това, което ми се иска да получа. По този начин се вижда приблизително каква е площта и разположението на някаква местност за да може после коректно да се разположи надписа. Примера е от община Вършец, землището на Горна бела речка, където, по неведоми пътища ми попаднаха шейп файлове на кадастъра с всичките му салтанати.

          P.S. Отказвам се от горното си добро намерение, дайте насоки за кракнат софтуер. Междувременно намерих такава версия на Mkad, но твърде стара за да експортва .shp, даже и .zem файла не можа да отвори като хората. Или ако някой се наема да ми ги конвертира , но не знам дали мога да кача във форума 6,4МВ ???

          Коментар


          • #20
            От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

            Няма да намериш "лекувана" версия на МКАД, която да може да експортва в шейп. Мога да ти пратя шейповете за което землище искаш, конвертирани във WGS84. Аз я имах същата идея за местностите, но засега наблягам на земното покритие в топографската ми карта. Мога и да ги обработя с dissolve по местности и автоматично конвертиране на полигоните в точки за надпис. Щях да ги вкарвам в моята карта, но са прекалено много, а и без това става доста претрупана.
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • #21
              От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

              Здравей, dhv много ще съм ти благодарен ако ми пратиш шейповете за територията на Врачански Балкан или грубо от 43.300/23.320 до 43.054/23.644 поне да си довърша картата. Иначе те разбирам напълно и аз започнах с идеята да вкарам всичко и колкото повече толкова повече, но в един момент карта с мащаб 1:30000 просто не издържа.
              Мога и да ги обработя с dissolve по местности и автоматично конвертиране на полигоните в точки за надпис.
              Това да го разбирам, като да обединиш полигоните по атрибут и да сложиш точка с надпис в геометричния център на новия полигон??? Ако се сещаш и за някоя автоматична функция, която да генерира линия (дъга) в основното направление на полигона или поне ъгъл спрямо хоризонтала по който да разположа текста, ще е супер.
              Ти какво правиш по земното покритие? Растителност и почвена основа? Имам разни шейпове от лесоустройствените планове, в комбинация с КВС биха свършили добра работа.

              мейла ми е: nik111kin@google.com. Сърдечно благодаря!

              P.S. На сайта на МРРБ GIS вече всичко е наред, явно е бил временен проблема. Само не мога да разбера ортофотото кога излиза прозрачно и кога в пълен цвят

              Коментар


              • #22
                От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

                Аз правя тази карта: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=74704. Под земно покритие имам предвид - гори, обработваеми площи, индустрия, населени места и т.н., като полигоните ги конвертирам от землищните планове, сортирани и уедрени по НТП.

                Това да го разбирам, като да обединиш полигоните по атрибут и да сложиш точка с надпис в геометричния център на новия полигон???
                Точно това имам предвид. Нямам идея как може да се завърти автоматично надписа. По-късно ще ти пратя шейповете от Врачанския Балкан на мейла.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • #23
                  От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

                  Абонамент.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

                    Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                    ...Мога да ти пратя шейповете за което землище искаш...
                    Здравейте,

                    търся zem карти за землищата около Костинброд и Своге. Ще бъда много благодарен ако мога да ги получа...

                    barista.bg@gmail.com

                    Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

                      И аз търся зем карти на землищата около Казанлък ако може някои да ми прати на vilibg_1@abv.bg ще се отблагодаря за тях......!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

                        Тези файлове са за ArcGIS, но на практика са съвместими с почти всички GIS. Като гледам иконите си мисля, че на компютъра ви има инсталиран MapInfo (или греша). За андроид може директно да се ползва ТОВА (или която и да е програма която чете SHAPE файлове) директно без преработка, ако разбира се в *.prj файловете е зададена четима координатна система (препоръчително WGS84).

                        Коментар


                        • #27
                          От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

                          Само да отбележа, че при вмъкване на един регулационен план до друг (при чертеж на AutoCad, когато се прави ПУП на няколко съседни имота, попадащи в различни местности), се получават разминавания с до 80 см.
                          В AutoCad може да се вмъкнат много местности, (колкото са необходими!, ако има dwg файлове), но самите планове не трябва да се местят или въртят. Тази програма просто може да покаже всичко - и отстояния, и координати, ъгли, площи, обиколки на полилинии .... Може да се вмъкват и растерни изображения в подходящ мащаб 1:1 примерно

                          Коментар


                          • #28
                            От: Преработка на кадастрална карта за Garmin

                            Първоначално публикуван от neroni
                            Нестава и нестава Май не правя нещо както трябва. QGIS-a го инсталирам в таблета и дотам. Не ми дава да правя нищо. Само се пуска програмата и не може да се прави нищо по нататък.
                            Нямя да работи, защото не попада в този списък:
                            http://hub.qgis.org/projects/android...Tested_Devices

                            Инсталирай си Autodesk Autocad 360 . За смартфоните поне няма проблеми. Файловете се отварят с Autodesk Map, MapInfo, Civil 3D, Global Mapper...> преобразуваш в .dwg. Използвай поне 2014 поне версия, която създава автоматично склад за съхраняване на файловете за мобилен интернет.
                            Последно редактирано от tabak; 08-10-14, 03:41.

                            Коментар


                            • #29
                              Поздрави. Аз се занимавам със земеделие и ме интересува може ли zem file да се преработи за гармин. Аз съм от Монтана и имам земовете.
                              Последно редактирано от ISG; 16-05-15, 21:38.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X