Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ISUZU RODEO 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ISUZU RODEO 3.2 V6

    Отвита капачка на бензина се оказа....
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

    Коментар


    • #62
      От: ISUZU RODEO 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
      Отвита капачка на бензина се оказа....
      хахаха браво. Малкия дявол е бил...
      no signature no problems

      Коментар


      • #63
        От: ISUZU RODEO 3.2 V6

        Абсолютно!
        Ще видим как ще се държи зимата! Трябва да си преговоря как бяха 4х4 и бързи бавни, че доста особено ми прозвуча
        Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

        Коментар


        • #64
          От: ISUZU RODEO 3.2 V6

          Колеги, ще използвам тази тема за едно питане - от към части Исузу еквивалента на Фронтера къса база на колко процента е идентичен? Благодаря за отговора предварително
          ....!

          Коментар


          • #65
            От: ISUZU RODEO 3.2 V6

            Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
            Колеги, ще използвам тази тема за едно питане - от към части Исузу еквивалента на Фронтера къса база на колко процента е идентичен? Благодаря за отговора предварително
            Зависи, кой мотор, коя година, какви мостове. Иначе всичко е 1:1 с малки условности.
            no signature no problems

            Коментар


            • #66
              От: ISUZU RODEO 3.2 V6

              Такаааа разгеле си смених полуоската и нещо на което казват Линк Кит тука, а един познат сподели, че в България му казвали биалетка.
              Яви се един друг дерт обаче. След като сложих зимните гуми се върна едно скърцане, което наблюдавах, когато взех джипката (и тогава пак беше с гумите, с които съм в момента). Като го отведох в сервиза помолих юзъра гаражист да погледне от къде иде това скърцане и след доста гледане каза, че било от ръчната спирачка... Само, че тъй като той е франкофон не успях много да разбера кое точно на ръчната спирачка ще да е... Струва ми се, че каза накладки на ръчната спирачка, но като знам до колко ми е френския съм склонен да подложа на съмнение разбраното от мен
              Та тъй - ако има някой идеи нека сподели.
              Благодарско предварително!
              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

              Коментар


              • #67
                От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                Най-накрая дойде момента да тествам джипката в по-тежки условия. Миналата седмица ни затрупа сняг около 70см, а на места над метър и 30 и отгоре заради навяванията. Справи се чудесно пича Исузув, но ми се иска да питам нормално ли е разхода да скочи почти 2 пъти? Според мен е нормално да скочи, но толкова много...вярно, че условията бяха гадни, но все пак споделете - нормално ли е!
                Весело посрещане на Новата 2013-а на всички!
                Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                Коментар


                • #68
                  От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                  Разхода на тия пущини си е нещо изключително относително и силно зависимо от много неща. Кат знам при вас на източния бряг и какви бяха температурите ... С много буксуване, и ринене на сняг с предницата ... през къси интервали на каране (е това много помага за апетита) и висене в задръствания .. не би следвало да те чуди. Останалото е .. кат се постопли къде Май .. ако нещата са толко зле пак - нови свещи, възд и горивен филтър (ако има).
                  Не го закачай засега щом си върви. На твое място бих сипвал добавчици за горивото.

                  Коментар


                  • #69
                    От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                    Map4, изчакай да падне и задържи температурата на -20-30С за да видиш разход. Особено на къси дистанции.
                    Не е лошо да споделиш повече детайли за да може някой с подобно Исузо да ти каже дали е нормално. В дълбок сняг ли го мъчи(по спомен в Монреал чистят улиците добре), или си отвися на някоя от магистралите?
                    Големия мотор е икономичен на дълги разстояния с постоянна скорост.
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • #70
                      От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                      колега дай някакви по-точни данни за разхода, че така малко трудно може да ти кажем нещо конкретно...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #71
                        От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                        busdhiDO за съжаление не съм засичал точно, но по това, което гледам като зареждане и изминати километри ми отива на около 20-на литра нормален зимен разход. Разхода при снеговете, за които спомена колегата от Виктория по-горе стигна до 24-26 литра. Струва ми се много, но като знам предишната ми машина, която беше с по-малък двигател (2. и по-малко купе как даваше 20 литра зимен разход се чудя. Температурите така като гледам ще задържат ниски, така че ще опитам да засека по-точно...
                        vento5 - именно за този плашещ разход говоря Не ме плаши разбира се, знам че е висок просто както и преди съм споменавал не съм много в час с автомобилите и освен да ги карам не знам много за тях, та ако си изясня, че това е нормален разход ще си седна на Д-то , а ако не е се надявам да ми дадете акъл как да постъпя. Иначе мъченето беше комбинирано - в дълбок сняг с 4х4 и по задръствания из града. На дълги разстояния разхода пада очевадно. А относно почистването - от 2003-а съм тук и за първа година виждам такова чудо разбирай никакво чистене, включително на магистралите. Нашата улица я изчистиха на 31.12 и то си беше щастлива случайност, защото там където беше разрешено спирането беше невъзможно да се спре, та почистиха цялата улица... Бог да ги поживи тез' общинари!
                        Slick какви добавки да сипвам? От къде мога да се сдобия с тях и разбира се къде ги слагам - в бензина предполагам?

                        Благодаря на всички отново и ... отново ви пожелавам една хубава и късметлийска година!
                        Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                        Коментар


                        • #72
                          От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                          ами аз при много по-леки условия зимата (примерно планински път с 5 см мокър тежък сняг) си праскам почти 20л/100 км, така че за условията които ми описваш си е направо екстра разхода.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #73
                            От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                            Е значи съм 6!
                            Ще черпя!
                            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                            Коментар


                            • #74
                              От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                              Slick какви добавки да сипвам? От къде мога да се сдобия с тях и разбира се къде ги слагам - в бензина предполагам?
                              Аз си слагам добавки за почистване на инжекторите. Препоръчвам SeaFoam сипва се преди да заредиш гориво - около 1/3 бутилка на един резервоар. Слагаш през 3-4 зареждания.
                              Напролет ще ти кажа и други приложения с нея (промивка на маслото в мотора и почистване на air-intake-a), но там процедурата е друга.
                              Може и на STP добавка - за почистване на горивната система или подобна. Само гледай да е за бензин добавката (essence) .
                              Има и различни други - ако ти хареса - сипи - не вреди.

                              Поздрави и успех в борбата с поледицата и снега. Дръжте си го там - ние тук се оправяме и без него

                              Коментар


                              • #75
                                От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                                Ето за това става дума

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X