Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойотата на Белата и нейните превъплъщения...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тойотата на Белата и нейните превъплъщения...

    Спомням си като ми я докараха,лъсната,пастирана,мокетчета,подлакътници......тунинга и тестовете почнаха незабавноЕдва ли обаче съм си мислел че точно тази машина ще стане хибрид с чаркалъци от Тойота,Нисан,Булгар,Скания,Уаз,Лада..и кой знае още от каква друга за напред...















    Пластмасовите стопове много се трошаха,та реших да ги подобря...

    Бакалов и Бенито само тва чакат,да им падне чужда джипка в ръцете





    Спомням си че някви паяци плетяха постоянно паежини на стъклата ми....

    Изведнъж ме осени идеята за керамичен съединител,понеже на местното Траялче и палави разходки редовно си палех феродовия съединител,и така и така ще го сменям,поне да е в мой стил,експериментално разбира се.
    Речено сторено,свалих стария,и на неговата база проектирах и изградих керамика,смених и аксиалия лагер.......



    И крайния продукт.....

    За моя радост,ефекта беше поразителен,не се палеше,рязък старт,но претрисане при полу съединител,за тва взех да не го ползвам много .Време беше за по сериозен тест,решихме да го направим на "Сливен 4x4".

    Всичко беше много добре,на старта Тойотката литна,премина две препядствия с лекота......и задния диференциял си замина,май много гас дадох пак.....Както и да е,казах си тогава че ще качвам други мостове,явно тея не са за тази джипка....


    Джипката застана пред сервиза в размисли за бъдещето и....


    Някаде по това време решихме с Бенджи да сменим дирекцията...




    Реже се,нищо не се жали...

    Бенито докато го видя,и и извадил червата на Тойотката,Доктора дойде на помощ,ама уви,смърта и беше настъпила вече...


    Нашия обаче не спира...рови...хвърля,тва нямало да ми трябва,онова и то....абе нечовек

    Не че бездействах,но ме осени и идеята за механична лебедка,та си набавих една с либсващи звена,и се заоглеждах как аджеба работи туй чудо дето толкова го хвалят по Малайзия и Австралия....апък аз не го вдявам

    Имало от 70 серия за 22RE,кома същия като на 40 серия,че и всичко останало,само че захващането -проблем


    Карета от секторна кутия на Булгар,спасиха положението,благодарение на брат Григор от Николаево


    Обедните почивки ги спазваме,време за почерпка

    Вечния проблем с задния диф,не можах да го разреша,джипа ли дойде тежк,кракът ми ли,така и не разбрах,но след поредния счупен заден диф,реших за сложа Патрулски мостове,и напасването започна...

    Разглобих ги за цялостно обслужване
    ..не бяха жалени май...
    Предния реших да го заздравя,и си харесах тва онова за целта.


    Оголих го от всичко за да осъществя идеята по подсилването...


    Добре стана,не се отежни прекалено...

    Сега дойде по трудната задача,демонтажа на старите,и монтажа на новите

    Не се очакваше да излезе от бокса скоро,и за целта създадох рампички да оставя на тях квото остане след разглобяването.

    Пак обаче ме ухапа кучето,и реших да преместя междуосието на джипа с 12см напреде,като преместя всичко напред...


    Ванката се изпоти само при мисълта какво ме чака...

    Мишо се включи да помага,но му отнехме чука преди да се е наранил...не е за бохеми тая работа





    Мръднах и кормилната кутия,по късно пак я върнах назаде,с зададен градус на хебела.

    Нова кула за панхарда...


    Направих планка за носача,по подобие на оргиналното захващане на Нисана.....три пъти мери,веднъж режи са казали,че си изготвих картонени шаблони.


    После металните планки за обшиване..

    Стана добре и доста здраво...обаче нещо в окачване тип "Пушка" адски ме дразнеше,ограничава хода и при напън има вероятност шпилките да се счупят...



    ...Гледах,гледах и промених захващането на носачите,както и на самите носачи на захващене тип "Ухо",и мечта за замена с унибали...




    Предния изглеждаше приключен,и пристъпих към работата по задния мост.







    Удължих и задния панхард.


    Удължих и кардана на секторната кутия.

    Амовете ги вдигнах нагоре...


    Следва..
    Последно редактирано от belata; 05-12-12, 17:00. Причина: Добавка
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

  • #2
    От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

    Сложих пружини TJM.


    Изработих преходни фланци за карданите...


    Сложих ръчни хъбове,че автоматите на Патрола са с лоши отзиви...


    Добре паснаха фланците,и ъгала на каретата беше добър!




    Изпитанието се падна да е на "Пловдив и Приятели",прекарахме чудесно,и си покарахме,но и слабостите веднага лъснаха.





    Анализа след състезанието показа че ще имам нужда от нов интеркулер,понеже стария беше пробит вече и губех налягане,смяна на преден кардан,корекция на ъгъла на кормилната щанга,прибиране на секторната кутия на вътре,сваляне на раздатката 5см,изработване на защита за нея и така започнах от зад напред ..

    Сваляне на раздатката и защита.

    Нов Патрулски кардан за отпреде.

    Много дълъг дойде,и го резнах...



    Междувременно предните амове Олд Ман Ему си отидоха,и реших така и така разглобявам за смяна да променя захващането им към моста в основата,че не ми допадаше предишното ми решение.



    Замених старите амове с Про Комп...

    Дойде реда на Кулера,изпадна такъв по каталог за Митсубиши Ево 4,но го дадох на аргончик да ми го преработи по мои указания за ТЛК-то.


    Още малко рязане,оргинални мигачи,кому са нужни..качих ги в габарита






    След едно от чекненията по траяла,ми изпаднаха пружините,реших да корегирам този малък недостатък.

    Решението...капачки Менгелс

    Механичната лебедка с кардание я позиционирах,сложих и кома с ръчката.

    Изработих планка..

    Докато почивам сложих бъмп стопове...

    Междо другото и Про Компа изгърмя и сложих Кайоба газови,двойно действащи..пак докато почивам

    Лебедката-Готова,почти.



    Сложих и малко тръбички за защита...



    Тази снимка е след днешните успешни тестове,почти сме готови за Трявна...



    Последно редактирано от belata; 02-04-12, 21:38. Причина: Добавка
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

      Много арна бре ...

      Бравос
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

        Като гледам прогреса, това е само началото.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Като гледам прогреса, това е само началото.
          Да,наверно е така,ама гледам да не барам купето,все още ми върши работа и като транспортна машина,инак съм го орязал до две,само за спортни цели.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

            Ама верно много те сърби главата отвътре Поздравления за положения труд .
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

              Още си я пази не дава на човек да се приближи с ракетата до нея мен ме пуска само с макетно ножчеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P010412_10.56.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5361622
              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

              Коментар


              • #8
                От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                Още си я пази не дава на човек да се приближи с ракетата до нея мен ме пуска само с макетно ножче
                Ти си главен жичкаджия,жичкаджиите не носят флексове,а макетни ножчета,само че на теб ти трябва и аптечка като го носиш,а ако ти дам ракета ,ще ни трябва екип с хирурзи.....
                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                Коментар


                • #9
                  От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                  Респект.....!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                    Поздравления за положения труд, и много безаварийни!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                      Всичко до тук добре ама и алуминиева тел виждам на последните снимки по Тойота

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                        Първоначално публикуван от benigi Преглед на мнение
                        Всичко до тук добре ама и алуминиева тел виждам на последните снимки по Тойота
                        Ванка,против уруки съм я сложил бре.
                        п.п. Днеска с Кокича сложихме бивни от Уаз-ка,телта ще отпадне,трябва да и вържем червен конец.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                          Джантите от първите снимки колко цола са?
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Джантите от първите снимки колко цола са?
                            15-ски,ако питаш за алуминиевите.
                            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                              Уникална машина си направил, браво. От какво е лебедката и какво е предавателното число на редуктура?
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X