Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойотата на Белата и нейните превъплъщения...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

    Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
    Уникална машина си направил, браво. От какво е лебедката и какво е предавателното число на редуктура?
    Лебедката е оргинална механична(карданна) за 40 серия на Ленд Крузер,става и за повечето 70 серии,от такава е и свалена,ползвана от Планински спасители в Швеция до колкото си спомням от колегата от който я взех.При мен освен че Кома(редуктора)пасна,всичко друго го моднах за да го пригодя.Не знам какво е точно предавателното число,но това е лебедката,а аз още се уча да боравя с нея,вероятно може да се подобри редуктора към по мощна предавка,но засега ще експериментирам така.Има вариант да помагаш с гумите на 4x4 или 4x2,докато се навива барабана,има и вариант да работи самостоятелно на неутралната на раздатката.Направих и цялостна профилактика,смених семерингите и греста в барабана,сложих ново масло 85/140 за бавнооборотни хипоидни предавки.Днес я поразкършихме,държи се добре за сега.
    Казаха ми да не я закачам по горни клони,че интересно става когато навиеш ръчната гас,и отидеш да пуснеш една вода...
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #17
      От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

      Луд уморА нЕЕма!

      Поздравления за амбицията и вложения труд!

      А правил ли си сметка на вложените средства?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

        Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
        Казаха ми да не я закачам по горни клони,че интересно става когато навиеш ръчната гас,и отидеш да пуснеш една вода...
        Подобна глупост направих и аз , за да пробвам лебедката , преди зимния сезон, понеже до тогава само си седеше я вързах за един клон на ореха пред нас.
        Вдигнах предницата на половин метър от земята и лебедката умря, после ходи я сваляй , добре че се оказаха клеясали четки и удар с дърво помогна да я спусна .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #19
          От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

          Браво много добре направена и систематизирана тема.Личи си че си се постарал и резултата e на лице.Казваше че имаше проблеми с панхарда как ги реши.Какъв тампон използва?
          А защо не усили и задния мост ?
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • #20
            От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Луд уморА нЕЕма!

            Поздравления за амбицията и вложения труд!

            А правил ли си сметка на вложените средства?
            Да ти кажа никога не си правя сметката като финасов ресурс,просто като ме грабне идеята и я реализирам с цената на някои лишения,а като труд в часове е много,все пак 70% от работата по джипа съм я свършил съвсем сам,и наистина по едно време ми втръсна,а той тунинга никога не спира,тестове,чупене на нещо и пак в бокса.....
            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
            Браво много добре направена и систематизирана тема.Личи си че си се постарал и резултата e на лице.Казваше че имаше проблеми с панхарда как ги реши.Какъв тампон използва?
            А защо не усили и задния мост ?
            Смених полиоритановите тампони,които бяха много омекнали и при натиск се мачкаха,като създаваха неудобство в управлвнието с такива от полиамид,друг проблем се оказа прекалено изнесената напред секторна кутия,на която се наложи да удължа хебела за да я направя по бърза,именно тя създаваше голям градус на кормилната щанга спрямо панхарда,и след малко корекция я прибрах навътре отново,хоризонтирах щангите,дадох наклон на кормилната кутия като наведох хебела надолу и воала...проблема изчезна...за сега.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #21
              От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

              Хебел,панхард ,секторна кутия, абе аз имам ли такива работи на Шогунчето бе Шегувам се бе
              Браво Бела Готино возило

              Коментар


              • #22
                От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                Поздрави за уникалната Тойота и успех на Трявна!
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #23
                  От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                  Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                  ...Смених полиоритановите тампони,които бяха много омекнали и при натиск се мачкаха,като създаваха неудобство в управлвнието с такива от полиамид,друг проблем се оказа прекалено изнесената напред секторна кутия,на която се наложи да удължа хебела за да я направя по бърза,именно тя създаваше голям градус на кормилната щанга спрямо панхарда,и след малко корекция я прибрах навътре отново,хоризонтирах щангите,дадох наклон на кормилната кутия като наведох хебела надолу и воала...проблема изчезна...за сега.
                  Таман мислех да ти пиша какво не ми харесва по снимките,ама гледам в поста ти,си ги коригирал...
                  Поздрави.
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Таман мислех да ти пиша какво не ми харесва по снимките,ама гледам в поста ти,си ги коригирал...
                    Поздрави.
                    Радвам се на всяка критика и съвет от вещи в областта като вас,все пак само две ръце имам,и разчитам на метода "проба-грешка",но се справям де.
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                      Браво!
                      И мен ме чака скоро една гимнастика от рода проба-грешка........мостове от GR Y60 /вече налични/ и от ресьори на пружини
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                        Браво!
                        И мен ме чака скоро една гимнастика от рода проба-грешка........мостове от GR Y60 /вече налични/ и от ресьори на пружини
                        Зареди се с търпение,не е сложно,но е трудоемко
                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        Поздрави за уникалната Тойота и успех на Трявна!
                        Мерси,за кой знае какви успехи няма да се борим,а и нямаме трип все още,за бирата сме
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                          Много труд си вложил, но е станала наистина уникална ( имаше един " уникален " Опел).

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                            Никога не е имал уникален Опел имаше Уникална Витара ....
                            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                              Супер си, въпреки, че си за бирата успех в Трявна .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тойотата на Белата и нейните превъплащения...

                                Бела, добре че те хапе мухата, та успях да намажа хубавата броня от "паркетния" период на твоята Тойота.



                                С леки доработки, но добре лепна на моето магаре.
                                Да са живи и здрави и двете!



                                И от мен успех в Трявна!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X