Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Израел, извън туристическият поглед.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Израел, извън туристическият поглед.

    Всъщност и тези с шапките са доста разнообразни според вярванията и произхода си:






    и тези:





    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:isr2015.JPG
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5671674


    има и още един доста разпространен вид пингвини, но на тях не мога да им намеря снимка, а имам със сигурност - къси гащета, бели чорапогащи и лачени обувки. Може би най-атрактивните за нашето око.

    Относно работата, въпреки, разпространеното мнение, повечето ортодоксални евреи все пак работят. Доста работят селскостопанска работа, има приличен брой кибуци с изцяло ортодоксални работници, както и куп със смесени. Също така, често са и общи работници в големите вериги кашерни супермаркети, както и по доста други места, а вече има и военни поделения с ортодоксални евреи. Естествено е, че има и такива които не работят, във всички направления на иудаизма, но най-вече сред хасидите /тези с големите кръгли шапки/.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: Израел, извън туристическият поглед.

      Aко някой случaйно ги зaсече- към крaя нa септември всякa годинa нa вaрненското летище пристигaт 4-5 сaмолетa сутрин и зaминaвaт вечертa. Сборно един сaмолет пълен с шпиони плюс няколко от спецовете им/отдaлеч личи /.Остaнaлото пaплaч е кaто нa снимките по-горе. Циркa е пълен.
      Ходят нa някaкъв кaмък около Силистрa, дa се молят и се прибирaт. Зa времето от пристигaнето до извозвaнето, рaзбирaйте чaс, обръщaт летището с глaвaтa нaдолу. Не сaмо зa чистaчите aми и зa техниците по поддръжкaтa имa рaботa после. Енимaл плaнет. Понеже сa ми минaли десетки хиляди през ръцете, предпочитaм дa нямaм досег повече с тaкивa хорa. Интересен е контрaстa с дa речем aвтобус с немци които се прибирaт по товa време. Зa немците също е интересно. Единственото срaвнение което могa дa нaпрaвя е с нaшите мургaвите, сaмо че тези сa облечени добре и имaт пaри.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Израел, извън туристическият поглед.

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Зa времето от пристигaнето до извозвaнето, рaзбирaйте чaс, обръщaт летището с глaвaтa нaдолу...
        Интересна е и публиката на софийския Терминал 2. Има редовни, ежедневни полети на "Ел Ал" и се събират студенти от цяла Европа, ученически групи, някакви семейства се прибират и т.н. Бели, руси, рижави, със сини очи, нормално облечени, ама... нещо "не е така" в маниерите им - събуват си и захвърлят обувките и чорапите, налягват по пейките и по земята, седят някак странно ("по турски", ама не баш), общо взето усеща се, че са "други".
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Израел, извън туристическият поглед.

          Не знам защо не излизат снимките, хубаво е някой модератор да го погледне, понеже аз вече нямам права да си редактирам поста.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #20
            От: Израел, извън туристическият поглед.

            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
            Не знам защо не излизат снимките, хубаво е някой модератор да го погледне, понеже аз вече нямам права да си редактирам поста.
            шот софта на форума е вгз

            Евентуално ги качи накъде другаде и дай линк ако не те мързи
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Израел, извън туристическият поглед.

              Отиди в "напреднали" при писане или редакция на пост, избери "управление на прикачени файлове" и "постави в текста". Забелязал съм, че така се виждат, иначе с бутона "постави изображение" нещо се губят.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X