Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушни възглавници и проблеми с тях.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въздушни възглавници и проблеми с тях.

    Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
    Няма такъв датчик - както вече си разбрал, АБС-а и въздушното се управляват от един модул - просто като "засече" скорост над определената и е на "офроуд" режим - отваря едновременно клапаните за дясна и лява възглавница както и третия клапан дето е за изпускане ...
    Добре Дамян , благодарно за разяснението. Аз не знаех кое управлява въздушното !
    Този модул от какво друго може да се "шашка " освен от височ. датчици?
    Освен че напомпва само лявата страна на офроуд р-им,
    при тръсване в дупка същата на няколко пъти пада от раз /като да се е пръснала!/ до долу.
    И за период от 6 месца пръснати 3 стари леви възглавници. Сега се притеснявам за новите!!
    Да търся слаба връзка ,както спомена кол.Дигнатов?
    Този модул сваля ли се лесно? Бях срещал из темите преди доста време,някой го беше разглобявал по друг повод !...
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-11-17, 09:13.
    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

    Коментар


    • #17
      От: Въздушни възглавници и проблеми с тях.

      Модула е зад жабката ... развиваш 4те болта на пантите и го стигаш (ама има 2-3 модула там(за ACE, BCU ...) - потърси катринки на 'SLABS TD5' в нета да го видиш как изглежда - с 5 куплунгае, излизащи само от едната му страна)...

      Може и да е слаба връзка, може и да са протъркани кабели, може някоя букса да прави мизерии, може и нещо в самия модул да не е у ред (студена спойка или нещо подобно)

      Ако ти се занимава, може да си изведеш сигнала за пускане на компресора от модула на светодиод, така че да ти е "под око" (от маса -> през резистор 330/500 ома -> през светодиод -> на жизата излизаща от C0655-6 (това е на 12 пиновия куплунг на екуто, жица номер 6, кафява с розово). През нея екуто подава сигнал на намотката на релето дето пуска компресора ...

      успех
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #18
        От: Въздушни възглавници и проблеми с тях.

        Благодарно за подробната информация .Ще я споделя с моя ел.майстор ,щото съм малко лаик на тази тема.
        Между тези главоболия се появи нов проблем! След смяна на 2 долни шарнира , светнаха и трите "амигоса " /както ги наричат в друга тема. Говоря за АВС ,ТС, и това за спускането по наклон.Майстора /който ми е и роднина на всичкото отгоре / ме уверява че датчиците на АБС а са сваляни и сложени нормално, без скъсани кабели или друго ! Може ли е влязла мръсотия в леглото? Или при свален такъв запалих джипа /заради акумулатора / и да се е ошашкал компа и е грешка .

        цитат:
        Няма такъв датчик - както вече си разбрал, АБС-а и въздушното се управляват от един модул

        Дали има връзка с това и да търсим евентуално и проблем в АВС модулатора?
        Колегите говорят за проблем с това:


        HOME > PRODUCTS AVAILABLE > MODULATOR SWITCH ASSY DISCOVERY 2SWO500030 - MODULATOR SWITCH ASSY DISCOVERY 2




        Питам се защото го покарах така светещ без АВС , и не се изкриви въздушното на никъде!!? Пък знам ли ,трябва го разклатя повече и ще видя.
        Лошото за мен е че в нашия регион няма такъв който да е на ти с тези неща по нашите машини .Ако е механика да ,,но за станалите системи не.И се налага да откривам топлата вода.
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар


        • #19
          От: Въздушни възглавници и проблеми с тях.

          Да ама НЕ ,, освен че светя като коледна елха с трите "амигоса" бях напомпан пак до Варна и обратно . При рестартиране се хоризонтира ,но е за кратко./пропуснах да спомена че контролната лампа на таблото НЕ свети!/ Явно тук никой не иска се захване с оправянето им ! Със 6 ел. майстори говорих днес , като чуят Рорър, и отказват категорично.
          Ще търся из Варна някой.

          колега
          mkenzie

          успя ли да си оправиш проблема ?
          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

          Коментар


          • #20
            От: Въздушни възглавници и проблеми с тях.

            Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
            .............
            Или при свален такъв запалих джипа /заради акумулатора / и да се е ошашкал компа и е грешкa...........
            Аз наскоро свалях предно прасе щото течеше и поради това свалях всичко по моста и естествено, и датчиците. След като го събрах съм забравил да съединя буксите на датчиците и го запалих, и естествено светнаха трите лампи. Първо реших, че съм прее..л някой датчик, после се сетих, че не съм ги съединил. Съединих ги и лампите изгаснаха , тоест не ти е проблема, че си палил джипа.
            Аз на случйности не вярвам, там където е работено там е проблема - прее..н датчик, или колело в главината.

            Коментар


            • #21
              От: Въздушни възглавници и проблеми с тях.

              Прав си Андро , определено ще е някой от датчиците ! ще се проверява левия или десния е прекъснат по няква неугледна работа на майстора по смяната на шарнирите .
              Следва разглобяване на едното колело после и другото евентуално .
              Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
              Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

              Коментар


              • #22
                От: Въздушни възглавници и проблеми с тях.

                Ммдаа,, и двата предни датчика не бяха си "легнали" на местата заради гуменото О-пръстенче на тх .След наместването им на мястото,
                АВС и останалите лампи изгаснаха .
                Проблема с въздушното си остава. вчера при изгасен двигател и доливане на някой течности , усетих някакво "църкане ",,след няколко
                мин . ослушване открих странния звук от релето в кутията с бушоните което е точно за въздушното! подмених го с друго ,,същата работа.
                Определено е ел.проблем и ще трябва се проследява ,което е трудната задача.
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X