Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокировката на диференциала на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    ами според мен е вредно много по лесно се завърташ и много по трудно я вкарваш в пътя
    Точно обратното , на заледено или заснежено, т.е. хлъзгаво колата най-стабилна с вкючен блокаж. Дори да искаш, доста зор ще видиш да я завъртиш.

    Коментар


    • #77
      може.неспоря.казвам го защото зимата се въртях една вечер доста по беклемето и стигнах до този извод.а може и да бъркам
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #78
        на заледено шосе се управлява много трудно с блокиран междинен диференциал /или при липса на такъв както е на Тойотата/... Ти завиваш, колата си върви напред...

        а пък само на задно за мен е просто удоволствие да завивам на 90 градуса из уличките... малко газ, ЛСД-то хлъзва и двете гуми и цялата задница се премества...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #79
          Къде е истината, другари?

          Нали се блокира с цел, когато забуксува едно колело, да не изкльопа целият въртящ момент и колата да не спре (респ. да тръгне накъдето си иска и да загуби управляемост). Защо ще занася, когато въртящият момент е разпределен равномерно между двата моста, иначе няма да занася?

          Коментар


          • #80
            За обеснение - Стефан
            И на мен ми е по лесно само на заден. а и след пързалката по беклемето на лед даже и непомислям за блокиране
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #81
              Пързалка обикновено става след необмислено подаване на газ или пък след натискане на спирачка или завъртане на волана, но това си е при всички коли, които не са 4х4.

              Не мога да си обясня, как равномерното движение на 4-те колелета би увеличило вероятността от занасяне и загуба на управление по заледен път.

              Явно ще трябва да го пробвам
              (Глупавите хора се учели от грешките си, а умните - от грешките на другите! ) Е, понякога ми се случва и на мен да се поуча от грешките на другите, но само понякога.

              Коментар


              • #82
                Та значи какво пише в ръководството на нивата незнам дали сте го чели-цитат:
                Для преодоления труднопроходимьих участков дороги заблаговременно блокируйте дифференциал.Не блокируйте дифференциал в момент пробуксовки колес автомобиля.После преодоления таких участаков дифференциал разблокируйте-деижение автомобиля по хорошим дорогам с блокированньим дифференциалом сокращает срок слувби механизмов силовой передачи,увеличает износ шин и разход топлива, а при торможении автомобиля может привести к заносу.
                Ама има проблем никаде не е писано какво значи `Труднопроходимьих участков дороги`.
                4x4=16

                Коментар


                • #83
                  Първоначално публикуван от Little Joe
                  Не мога да си обясня, как равномерното движение на 4-те колелета би увеличило вероятността от занасяне и загуба на управление по заледен път.
                  много просто... случая "равномерното движение" преминава в равномерно буксуване с 4-те колела, което е равносилно на блокиране на 4-те /или 3/ колела, когато става въпрос за завиване...

                  ако си с неблокиран межд. диф, буксува 1 или най-много две колела, а другите са управляеми...

                  разбира се при потегляне на хлъзгав път, е по-добре да забуксуват 4-те колела /отколкото само 1/... обаче ако се движиш с 40-50кмч /че и повече/ вече става проблемно управлението...

                  на хлъзгав път едно постоянно 4х4 със работещ межд. диф. е много по-стабилно от парт-тайм или от същото 4х4, но с блокиран межд. диф.
                  блокировката на межд. диф. /и въобще блокировките/ дават предимство на неравен терен, където натоварването е неравномерно и дори някое колело виси във въздуха...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #84
                    на хлъзгав път едно постоянно 4х4 със работещ межд. диф. е много по-стабилно от парт-тайм или от същото 4х4, но с блокиран межд. диф.
                    Може да е по стабилно само, ако има LSD диференциал (или някакъв друг самоблокиращ).
                    Карал съм и коли с предно , и Нива - с междинен диференциал , и Тойота с парт-тайм. Впечатленията са ми , че най-трудно се кара с задно задвижване, защото с всичките други системи може да се спира с моторната спирачка (с т.нар. междинна газ).Защото като речеш да свалиш предавката за да намалиш или спреш , колата с задно задвижване се залюлява страшно - а наляво-а надясно. Когато е включен предния мост на парт-тайма (аналогично блокиран дифа на Нивата), колкото и да въртиш волана, или да вкарваш от 4-та, 3-та или втора, колата се държи изключително стабилно, без никакво поднасяне. Единствено при по остри завой смятам ,че междинния диф при Нивата ще има предимство. Говоря за каране по заледен полиран утъпкан сняг. И накрая, но не на последно място са гумите. С какъвто и тип трансмисия да си , като си с кофти гуми все тая.

                    Коментар


                    • #85
                      Колега Нивата е постоянно 4х4(моята е изключение )закакво ти е да блокираш средния диференциал
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #86
                        Освен това е много лесно и удобно при шофиране на парт-тайм в условия включващи редуване на заледени и сухи участъци , да се задейства бутона за 4H, като се стъпи на хлъзгавото, и се изключи след него. Особено полезно е това да се прави на балкански пътища със стръмни дерета . И преди с Нивата и сега с Тойотата редовно вадя разни бързаци зимно време от канавките.

                        Коментар


                        • #87
                          Колега Нивата е постоянно 4х4(моята е изключение )закакво ти е да блокираш средния диференциал
                          Камене, не си го прочел както трябва .

                          Коментар


                          • #88
                            ами незнам как съм го прочел .но за мен няма смисъл от блокиране на диференциала.незнам дали съм прав
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • #89
                              Говорех за ситуация , при която двата типа конструкций се уеднаквяват. Нали резултата е един и същ - твърда връзка между преден и заден мост , и започват да се въртят с еднаква честота. При Нивата се блокира межд. диф, а при Тойотата (70) се включва предния мост.

                              Коментар


                              • #90
                                Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                                ами незнам как съм го прочел .но за мен няма смисъл от блокиране на диференциала.незнам дали съм прав
                                в завой със сигурност няма смисъл, особено при по-висока скорост... виж при стъмно спускане по хлъзгав път ще помогне доста... но само при ниска скорост...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X