Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро усилватели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро усилватели

    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
    Страшен е, Грундиг си е сериозна марка от онези години. 25 вата на канал е абсолютно достатъчно за оглушаване ако се слуша продължително.

    https://www.hifiengine.com/manual_li...g/r-1000.shtml

    Според сайта е 28 вата 79та производство, доста рядка машинка си имаш.
    Всъщност така го знам от човека, който ми го продаде. По важното е, че ватовете са реални. А ето и баткото му отдолу, който за жалост даде фира и в момента е на ремонт- Grundig R45. Този ресийвър може да отвее по качество на звука повечето модерни и доста по мощни такива. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_938433156210930.jpeg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5783617

    Коментар


    • От: Ретро усилватели

      Пак добре че има кой да ги ремонтира, че в доста от сервизите им се мръщят на тия техники...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Ретро усилватели

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        В момента в Пре..алника има като твоя за 180?
        Има 2200 също за 180
        А и 2400 за 150
        Кой е по-добър откъм звук?
        Аз съм с 2400,нямам забележки.

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        ..
        п.п. Забравих да допълня ако на огледа пръщят потенциометрите сваляй колкото можеш от цената, после ще ти кажа с какво да ги напръскаш и всичко ще е ОК- като нови ще станат!
        Потвърждавам Ако са оправили Volumeto , то пукат тия на тоновете, та изключват тонкоректора при тестовете
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Ретро усилватели

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Пак добре че има кой да ги ремонтира, че в доста от сервизите им се мръщят на тия техники...
          Защо пък да не искат Направо са елементарни, сравнено към многослойните платки с микропроцесори.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • От: Ретро усилватели

            Първоначално публикуван от Yury Преглед на мнение
            Всъщност така го знам от човека, който ми го продаде. По важното е, че ватовете са реални. А ето и баткото му отдолу, който за жалост даде фира и в момента е на ремонт- Grundig R45. Този ресийвър може да отвее по качество на звука повечето модерни и доста по мощни такива. [ATTACH=CONFIG]950467[/ATTACH]

            Сериозна машина е тази R45-ца, това си е направо монстър ресийвърче!

            Още ме е яд за онзи куадроник дето изтървах AKAI as1070 https://smart.noiz.gr/details.php?id=354018
            Real Recognize Real

            Коментар


            • От: Ретро усилватели

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              Защо пък да не искат Направо са елементарни, сравнено към многослойните платки с микропроцесори.
              +1. Toва са златните години в електрониката. Оттам нататък аз поне не съм имал електроника без бъгове и дразнещи фичъри. Лампите са крайност и изкуство, но не са за всеки.

              Коментар


              • От: Ретро усилватели

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                ...Лампите са крайност и изкуство, но не са за всеки.
                Да не преиграваме...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Ретро усилватели

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Да не преиграваме...
                  Прототипът ми е на работната маса, а хубав изходен траф струва колкото цял ресивър. Има и по няколко хилки комплекта. На мен лично ми е дискомфортно да ми вървят напрежения по 300 волта, и да грее като печка. Отделно дето за 2 по 3 вата на изхода тежи 4 кила, само крайното стъпало. Ма пуста краста, не мога да си я обясня.

                  Коментар


                  • От: Ретро усилватели

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    ...На мен лично ми е дискомфортно да ми вървят напрежения по 300 волта...
                    Прибираш карантията в кутия и се лишаваш от дискомфорта.
                    Горното в случай че не държиш на баналното дизайнерско решение в стил "дъсчица с набучкани лампи" де.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Ретро усилватели

                      Сега и ако обадиш чалъм и за скъпите трафове, и ще призная, че преигравам . А ламбите е задължително да се вижда как светят, иначе се губи половината от кефа.

                      Коментар


                      • От: Ретро усилватели

                        Само мога да гадая какво имаш предвид. На едни не им стигат пари за едно кисело мляко. На други за трето Ферари. Знам ли теб какво те терзае...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Ретро усилватели

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Защо пък да не искат Направо са елементарни, сравнено към многослойните платки с микропроцесори.
                          Вторите не се ремонтират, а сменят. Аналоговата техника иска стигане до правилни изводи на базата на много и различни входни данни. Малцина останаха, които си напъват мозъка чак толкова

                          Коментар


                          • От: Ретро усилватели

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Вторите не се ремонтират, а сменят. Аналоговата техника иска стигане до правилни изводи на базата на много и различни входни данни. Малцина останаха, които си напъват мозъка чак толкова
                            Ще намериш конкретна платка за конкретен модел? Имам едно Сони, само течнокристалния дисплей е заминал. Де да се намираха толкова лесно... Сменят се с ново устройство. Почвам да виждам маркови автокасетофончета за по 15 лева. Ресивърите за в къщи почват откъм 20 лева.

                            Коментар


                            • От: Ретро усилватели

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Вторите не се ремонтират, а сменят. Аналоговата техника иска стигане до правилни изводи на базата на много и различни входни данни. Малцина останаха, които си напъват мозъка чак толкова
                              Да добавим към горното и изобилието от менте резервни чаркове...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Ретро усилватели

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Вторите не се ремонтират, а сменят. Аналоговата техника иска стигане до правилни изводи на базата на много и различни входни данни. Малцина останаха, които си напъват мозъка чак толкова
                                Многослойните платки на изключват а допълват аналоговата техника. И стига да е нещо дето не се програмира или се знае какво да му се налее, се ремонтира съвсем успешно, ако го пипне подготвен човек. Новите музики не звучат така защото са на многослойни платки, а просто защото така са направени - днешните концепции са такива, поне при ширпотребата.

                                Няма никакви физически предпоставки една добре проектирана многослойна платка да звучи по-зле от въздушно сглобен усилвател или такъв върху платка чертана с асфалт и ецвана на ръка. Разликата идва от това върху платката и това в главата на конструктора и маркетинговия отдел.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X