Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро усилватели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ретро усилватели

    Говорителите какви са
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #32
      От: Ретро усилватели

      Ако въпросът е към мен - руски Амфитон.
      Подобни.
      Учудващо добри колони, особено предвид, че са руски.
      Дори не съм им сменял ВГ,
      До сега но май е време.
      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: Ретро усилватели

        Нищо учудващо няма-истински магнити...и в Благоевград едно врене бях такива.

        Коментар


        • #34
          От: Ретро усилватели

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Ако въпросът е към мен - руски...
          Мн. са добри, именно в тази комбинация. Имах същата, без „дек"-овете.

          Като цяло говорителите рядко са за цялостна смяна - можеш да реставрираш само „гумените" им елементи.

          Моите щях да ги ползвам и досега, ако не ми се наложи да се преместя. В новото жилище просто нямаше достатъчно място за тях.

          В момента съм на лампов НЧУ и говорители Yamaha - учудващо чувствителни, предвид тази дълга история.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #35
            От: Ретро усилватели

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Нищо учудващо няма-истински магнити...и в Благоевград едно врене бях такива.
            Не съм съгласенс това!!
            Сега магнитите са по "добри" определено.Едно време Благоевград бълваше продукция и се оценяваше защото просто нямаше толкоз други.Ама сега не е така.Затова и завода спря.Защото просто продукцията стана е неконкурентна.

            Коментар


            • #36
              От: Ретро усилватели

              Има една група у фейса,HI-FI Choice!Те там продават по между си секакви такива апаратурки от двайсти век!
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #37
                От: Ретро усилватели

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                Не съм съгласенс това!!
                ...защото просто нямаше толкоз други...
                Да, сега има много други.
                Само че в огромен процент това "имане" е боклук.
                Та не съм много убеден, че "имането" сега е нещо, заради което да си ударя гъза в тавана!
                Враг усраине

                Коментар


                • #38
                  От: Ретро усилватели

                  Поръчах го! Слаби са ми ангелите явно )) Ретро усилвател Акай АМ 2350 някъде 78-80та производство, тунер от същата марка Акай АТ 2250 и еднокасетъчен дек Акай ЦС 703Д мисля, че беше. В петък ще са при мен живот и здраве като дойдат ще се похвалим официално. Дано не съм сгрешил с марката, но много ми харесаха на вид.
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ретро усилватели

                    Не мисля че си сбъркал колега, аз също се "подпалих" преди две години и то пак със AKAI !
                    Страхотна визия и излъчване, звука също си го бива...в пъти по добре звучи от супер-дупер ресивъра дето ползвам .
                    Очакваме снимки..

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ретро усилватели

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Та не съм много убеден, че "имането" сега е нещо, заради което да си ударя гъза в тавана!
                      Имането винаги е по-добре от нямането, без изключения, по простата причина че никой не те кара да купуваш боклучавата ширпотреба. Имането предполага че има всичко и избора е твой.

                      А защо е спрял завода - като повечето други, или заради недоклатено ръководство, или заради собственик, който е решил че ще печели без грам инвестиции, или съвсем умишлено. Това изчерпва вариантите за 99% от всички "спрели" заводи в България. Със сигурност не е спрял заради "имането".
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ретро усилватели

                        Честитутка и от мен - тези неща от едното време имат доста силно изразена индивидуалност.
                        Нещо, което липсва сега, по времето на "имането".
                        Иначе човек от хиляди години е имал само 2 уши и физиологическите му нужди не са се променили драстично в тези хилядолетия.
                        "Клатят" се само и единствено между двата периода, формиращи живота на всеки мъж:

                        1. вЕрва в Дедо Мраз
                        2. Е Дедо Мраз.

                        Т'ва е
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ретро усилватели

                          Хехех.. така е колега Esper, особено в частта със силно изразената индивидуалност от онези години.)) Знам, че не е такъв форума, но да попитам все пак според вас кои са най-добре свирещите тонколони от тези години около 80те от затворен тип? На коя марка : Yamaha, JVC, Technics, Sansui, Canton, Pioneer, JBL или някоя друга? От тези чух една двулентова Ямаха с 10 инчов драйвер и едно JVC с 15 инча от отворен тип и определено и двете много ми харесаха, като басите на Ямахата бяха по-меки и прецизни според мен. Определно за рокаджийска музика са трепач!
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ретро усилватели

                            Абе взех го вече два дни е вкъщи, но от бащата немоим да са вредим.. Увиснал на радиото по 10 часа на ден като работна смяна.. Според него това е най-доброто което някога е чувал през живота си и то с колонки които струват 50 евро чифта някакво китайско Сони, но поне са дървени. Интересно, но радио тунера надсвирва в пъти един почти чисто нов CD плеър производство около 93та на Техникс, който вади отвратителен звук сравнен с тунера!!! ОНОВА ДЪРТОТО СВИРИ УНИКАЛНО, и изглежда все едно е произведено вчера нищо, че е на почти 40г. Дека също е като нов но не съм го пробвал още, защото нямам в момента касета. Усилвателя има нормални следи от употреба ( явно е разнасян по купони ) но за годините си изглежда повече от добре! Две копченца искам да му сменя за да изглежда супер, иначе като цяло искам да сменя кабелите на тунера и усилвателя, че са много нагънати / явно са стояли доста време набръчкани / и две лампички имам да сменя. Другото което направих е да ги отворя и трите за почистване, като дека и тунера бяха аптека вътре, а усилвателя имаше нормално количество прах за годините си. На усилвателя му пръщяха потенциометрите малко, но след напръскване с подходящ спрей всичко заспа и няма абсолютно никакви странични шумове дори и на пауза усилен до край, НИЩО! Смених и 5 бушончета, че бяха заминали. Звука... да звука много мек и топъл звук който пълни стаята от почти 20 квадрата на дори 1 ват и изобщо не измаря слушането.. на радиото обаче понеже там качеството и детайлноста са в пъти по-добри от прехваленото CD, което е свирело през живота си много малко понеже му знам историята. Много приятно звучене без да пипаш никакви настройки и то със смотани тонколони. Представям си как ще свирне това чудо с нещо по-качествено.. Като заключение искам да кажа, че това нещо дори надмина очакванията ми като звучене при все че съм го купил по интернет без дори да го чуя, нещо което не трябва да правите, защото всичко си е на късмет.. добре, че поне търговеца не беше пипал нищо и нямаше никакви напудряния, а както си е дошло от Европа. Снимките са малко кофти, защото нямах и време за по-добри, но се добива представа.



                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ретро усилватели

                              Дай снимки на усилвателя от вътре. Благодаря

                              Какви са му техническите характеристики, по спецификация
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ретро усилватели

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Дай снимки на усилвателя от вътре. Благодаря

                                Какви са му техническите характеристики, по спецификация
                                Разбира се :

                                Power output: 35 watts per channel into 8Ω (stereo)Frequency response: 20Hz to 20kHz
                                Total harmonic distortion: 0.2%
                                Damping factor: 30
                                Input sensitivity: 3mV (MM), 150mV (DIN), 150mV (line)
                                Signal to noise ratio: 75dB (MM), 95dB (line)
                                Channel separation: 50dB (MM), 55dB (line)
                                Output: 150mV (line), 30mV (DIN)

                                Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω
                                Semiconductors: 16 x transistors, 13 x diodes, 2 x IC
                                Dimensions: 380 x 123 x 241mm
                                Weight: 7kg

                                Снимки довечера.
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X