Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хонда црв автоматик или ръчка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: хонда црв автоматик или ръчка?

    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
    Щом питаш, и аз да кажа - Автоматик (да, с голямо А се пише, винаги).
    Абе от сутринта ми е тръгнало да допълвам мненията на Zero - да, гори повече - но, колко да е повече!? Моята изкара зимата с 13 градско и 9 на дълго. Ама ми тежи крачето, нищо, че съм кандидат пенсионер.
    Ако градското е в Костенец може да е 13 иначе под 14.5/15 не пада. Ако разхода ти е важен - ръчка, ако не те бърка автомат.

    Коментар


    • #17
      От: хонда црв автоматик или ръчка?

      Първоначално публикуван от r_popov Преглед на мнение
      Ръчна или автоматик? Имам CR-V първа генерация, след фейслифта, с "новия" двигател 2.0 литра, non-Vtec - 147 коня, ръчни скорости. Наскоро се сдобих със CR-V трета генерация, 2.0 литра, бензин, i-Vtec 150 коня, автоматични скорости. Като тегло и двата автомобила са почти еднакви - стария по документи е 1450 кг. а третата генерация я дават 1490 кг. /ако не греша/. Сравнявайки двете не намирам разлика в динамиката - очаквах автоматика да е по-"муден" при старт но при кик-даун конете се събуждат веднага, двигателя се развърта мигновенно и колата се изстрелва. От друга страна предполагам, че на старото CR-V няколко "кончета" са нуснали табуна и са заменени от дръгливи магарета, така, че не е коректно да ги сравнявам по този показател. Въпреки това, и двете коли са еднакво пъргави и доставят удоволствие от шофирането.
      Иначе по отношение на разхода - ДА, автоматика гълта повече. Колко повече ли? Старото CR-V дава 11,5-12.0 литра на 100 км/градско и пада на 9.0 на извънградско. Автоматика гълта 12.5-13.0 на градско и 9.5-10.0 на извънградско. Това с двама пасажери, малко багаж и климатик.
      Извод - според мен - няма разлика в динамичните качества, разхода на автоматика е по-голям но е по-удобен в града /София/. На дълъг път който е свикнал да ръчка скоростите в началото му е скучно само да върти волана, но се свиква.
      Съвет - пробвай по възможност и едното и другото но от една и съща генерация за да може да прецениш кое ти е по-удобно.
      +1

      През годините съм имал няколко автомата и по моите разбирания двигателят би трябвало да е по-мощен за да се кара тази кола приятно.......

      Коментар


      • #18
        От: хонда црв автоматик или ръчка?

        Първоначално публикуван от dikoba Преглед на мнение
        Ако градското е в Костенец може да е 13 иначе под 14.5/15 не пада. Ако разхода ти е важен - ръчка, ако не те бърка автомат.
        Най-вероятно става въпрос за разход на бензин.Ако е така е горе-долу нормално.Ако става въпрос за газ е суперикономично, за мен направо мечта!Предполагам,че колегата ще уточни.А и друго, мнооого важно - бензинът на острова няма нищо общо с този по нашенско,колегата краси-мир ще каже
        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

        Коментар


        • #19
          От: хонда црв автоматик или ръчка?

          Уточнявам веднага - Exeter, UK, бензин. Живея в ... нека го наречем окръжен град, около 110000 жители. Всеки ден пътувам в час пик, 8 км. от нас до работата ми, от единия до другия край на града, през центъра. Ако хвана зелената вълна е около 10 минути, в задръстване съм стигал и до 1 час. Половината зима я изкарах без термостат.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #20
            От: хонда црв автоматик или ръчка?

            Ако не бъркам твоята май беше и с махнат кардан.....интересно дали има осезаема разлика в разхода,преди и след махането му.........

            Коментар


            • #21
              От: хонда црв автоматик или ръчка?

              Не бъркаш, без кардан съм.
              За разхода преди не знам, просто нямаше "преди", махнах кардана веднага щом я взех.
              Ако за "преди" приемете предишното ми CR-V ( с кардан до гибелта му), то не, няма разлика в разхода.
              Само за протокола - единствената разлика между двете е цвета.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #22
                От: хонда црв автоматик или ръчка?

                Първоначално публикуван от dikoba Преглед на мнение
                Ако градското е в Костенец може да е 13 иначе под 14.5/15 не пада. Ако разхода ти е важен - ръчка, ако не те бърка автомат.
                Колега, с кой двигател и в кой град получаваш разход 14,5/15 на автоматик? Аз карам всеки ден в София - час пик, по 20 км. в едната посока - разхода ми е макс. 13,0 - зимата при -20 градуса.

                Коментар


                • #23
                  От: хонда црв автоматик или ръчка?

                  Първоначално публикуван от r_popov Преглед на мнение
                  Колега, с кой двигател и в кой град получаваш разход 14,5/15 на автоматик? Аз карам всеки ден в София - час пик, по 20 км. в едната посока - разхода ми е макс. 13,0 - зимата при -20 градуса.
                  Аз също карам всеки ден в София около 50 км., от които 20-25 по задръствания - 128 к.с., автоматик, с газов инжекцион. Лятото разходът е 13-13.5/100 км, зимата - 15/100.

                  Коментар


                  • #24
                    От: хонда црв автоматик или ръчка?

                    Знам, че темата е бая стара, но аз лично моя вече го карам 20к и мога само да го хваля в Сф.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X