Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухите мухи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Сухите мухи

    Екстра - оф добре че ти е казал за шнура, въобще не се съобразих, че нормалния шнур ще стане на спагети в Куба и няма да можеш да хвърли въобще.
    Въдицата беше добре да е на по малко части но това не е проблем

    Успех и да се похвалиш Мухите са точно такива.

    Коментар


    • #17
      От: Сухите мухи

      Време е за отчет
      Нищо не хванах. Но съм доволен, че опитах.
      Бяхме във Варадеро. Това е полуостров с пясъчна плажна ивица прекъсвана от скали и гледаща към Флорида. От другата срана има канал който го отделя от самата Куба.

      Пробвах от двете страни (канала и външната страна на полуострова-плажа). При канала имаше местни рибари които ловяха на дъно.
      Сутрин покрай самия плаж (на дълбочина около 1м 1,5м минаваха кубински рибарски лодки. На носа стоеше рибар с нещо като срекме(кръгла мрежа която е с тежести по края и се мята да захлупи рибата).
      Видях и един канадец със спининг, и той ми каза, че е хванал няколко дребосъка на края на плажа при скалите.
      Пробвах и с каяк, включително и влачих мухата след каяка. Когато прибирах, видях, че нещо около 30 см следва примамката, но не иска да удари. Беше леко ветровито и се отказах от по-нататъшни опити през този ден. На следващия ден бях без въдица и от каяка видях 50см риба на 6-8 метра от мен. Идеше ми да я замеря с греблото
      Така и не разбрах защо нищо не хванах-лошо място, лош подбор на мухи, неправилна техника/тактика, или сбор от всичко.

      Извод: Ако целта ти е риболов-разпитваш и наемаш подходящ гид. Ако си семейно на почивка не пречи да опиташ но...
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #18
        Re: Сухите мухи

        Поне си опитал, наистина гид е най добре да имаш, не е лесно от пъривия път на непознато място да хванеш риба, може да не си намерил и мястото където са рибите, а за да ги хванеш на тези мухи рибите трябва да не са на дълбоко.

        Следващия път ще успееш

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X