Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ролка на коляновия вал - как да я развия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ролка на коляновия вал - как да я развия?

    оказа се, че трябва някакъв спец. инструмент, с който се застопорява ролката. има ли начин ролката да се демонтира без него? ...на скорост не става, защото съм с автомат.
    п.п. фронтера 3.2 V6,
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

    Пробвай на стартер, при мен стана и двата пъти.

    Коментар


    • #3
      От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

      абе и аз си го мислех това, обаче ако се абстрахираме, че ми се струва малко опасно, остава проблема с посоката на въртене - дори да съвпада с отвиването, после завиването....?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

        Резбата на самата ролка ли е, или не можете да отвиете гайката, която я държи? Ако гайка, с добър гайковерт (на въздух, или примерно макита на батерии) се отвива обикновено.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

          гайка е - то затова има един специален инструмент с който се застопорява ролката.
          ще се купува май гайковерт....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

            Може да ми се смееш, ама си купих от евромастер. Стяга така, че трябва да слагам тръба на гедорето за да развия, при това с доста зор. Хем е средния модел. Колко ще изкара не ми дреме - струваше 40 лева, до колкото помня. Говоря за пневматичен.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

              аз ги поразгледах вече - интересно ми е, като пише 500 нютон/метра, това настройвали се, че иначе то направо ще къса болтове...?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                аз ги поразгледах вече - интересно ми е, като пише 500 нютон/метра, това настройвали се, че иначе то направо ще къса болтове...?
                Има 3 степени отзад. А и зависи от налягането.

                За отвиване е екстра. Със завиването трябва да се внимава.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

                  Както Иван по-горе е казал, развива се със стартер, после се затяга с ключ, когато е с винтоверт, при нас ползваме камионджийските на съседа гумаджия, с другите не става.....звънкай за въпроси.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

                    Ай такова е моето. Само не е боядисано:
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

                      Спарки. Разменям боядисано и малко употребявано за твойто небоядисаното дето отвива всичко . Бъзикам се естествено, ама ако си навит? А по-сериозно - слабичко е това. Аз взех и от големите небоядисаните и пак не се справя навсякъде. За някое такова с истински 1000 нютона ми е мечтата. Ама мнооого паре пущините. Гледах една Макита на ток с такива показатели ама не щат да приемат жената за залог....
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

                        Отдолу на камбаната на скоростите има едно прозорче с две болчета - оттам можеш да блокираш турбината за някой от болтовете. Това е предположение, аз бих пробвал така. Този метод със стартера не ми харесва, пък и затягането също трябва да е здраво. Оригиналният инструмент представлява нещо като байонетна втулка с яка дръжка през която отвиваш/завиваш гайката, руснаците си я изработват сами - има снимки по техните форуми.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Спарки. Разменям боядисано и малко употребявано за твойто небоядисаното дето отвива всичко . Бъзикам се естествено, ама ако си навит? А по-сериозно - слабичко е това. Аз взех и от големите небоядисаните и пак не се справя навсякъде. За някое такова с истински 1000 нютона ми е мечтата. Ама мнооого паре пущините. Гледах една Макита на ток с такива показатели ама не щат да приемат жената за залог....
                          А, не съм и твърдял че се справя навсякъде. Акумулаторна макита 340 нютона отви точно такава гайка, на двигател BMW, при това с такава лекота, че направо да не повярваш. А това на 9 бара би трябвало да ги вдигне, че и отгоре. Сега, ако трябва повече говорим за друг калибър естествено. Аз го купих да си завивам и развивам бързо болтовете на станока за носачи, и си върши работата перфектно (М16, ако помня добре, главата е 24). То за повече нямам и компресор.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А, не съм и твърдял че се справя навсякъде. Акумулаторна макита 340 нютона отви точно такава гайка, на двигател BMW, при това с такава лекота, че направо да не повярваш. А това на 9 бара би трябвало да ги вдигне, че и отгоре. Сега, ако трябва повече говорим за друг калибър естествено. Аз го купих да си завивам и развивам бързо болтовете на станока за носачи, и си върши работата перфектно (М16, ако помня добре, главата е 24). То за повече нямам и компресор.
                            Ахаа на 9 бара. По книга му дават 6 бара работни. Аз съм го надул на 8 и си мисля че го изнасилвам а ти какви ги вършиш. Ясно. Ще вдигам още налягането тогава.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              От: ролка на коляновия вал - как да я развия?

                              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                              Ахаа на 9 бара. По книга му дават 6 бара работни. Аз съм го надул на 8 и си мисля че го изнасилвам а ти какви ги вършиш. Ясно. Ще вдигам още налягането тогава.
                              \

                              При мен най-дългото натискане на бутона е по 2 секунди на болт. Завиване и отвиване на 5 болта. Ще живее дълго и щастливо на 9 бара. При това шланга ми е като за помпане на гуми, а компресора е от малките, с 25 литрова бутилка, и редуцира му не смогва на консумацията, съответно налягането много бързо пада след натискане на бутона на гайковерта. Само в началото блъска яко, после умалява.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X