Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живак- как се премахва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Живак- как се премахва

    Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
    Ако са здрави си ги пази с чиста съвест.
    Здравите си ги пазя, тези за дефектни, едните са гръмнали, другите са със разделен живак и не показват точно...
    4-5 термометъра са.. За батериите казаха да им ги занеса в общината, щели да се оправят...

    Коментар


    • #47
      От: Живак- как се премахва

      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      Знам, че живак може да се "смете" с многожилен меден кабел.
      Ако медта е прясно оголена, живакът полепва добре.

      Коментар


      • #48
        Момчета не се излагайте,при живака са опасни аерозолите които се образуват при високи температури.Живака в течно и в твърдо състояние(замръзва при -37С) е абсолютно безопасен най-вече при поглъщане...Събира се от пода със сяра на прах(поръсва се и се измита)...някога всички пломби се правеха със живак(сплавите на живака с други метали се наричат амалгами),по-старичките от нас имат от 30-40 години поне по две амлгамени пломби в устата и им няма нищо,така че,дори детето ви да погълне живака от термометъра(който не се различава по нищо от всеки друг живак)не се предприема нищо ,просто се чака живака да излезе по естествения начин....Като лекар съм изпадал в опасни ситуации защото близките не вярват и дори стигат до Пирогов откъдето ги връщат и те са страшно разочаровани...

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          И аз това им викам, ама шубето голям страх...

          Само за живака в термометрите съм чувал, че бил "деактивиран", каквото и да означва това. Не съм вещ по въпроса, и не мога да споря, но съм го чувал от човек умен и ползващ се с уважение.

      • #49
        Не знам какъв е живака в термометъра ама лично съм строшил със зъби 3 като малък.... освен порязан език други щети маи няма... а съм на 34години вече.
        0-

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          А аз на 50. Е, почти де. И също имам строшени няколко термометъра, някои със зъби.

      • #50
        Нема-нема и някой се изкаже вещо.

        Течният живак не е отровен, ама трайно излагане на парите му докарва много гадни неща. Виждал съм човек с хронично живачно отравяне и е жалка гледка.

        И изобщо не са нужни някакви особени температури за целта.

        Въпрос само на късмет е в жилището ви да се образуват условия за трайно излагане на живачни пари.

        Коментар


        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          По-скоро липса на късмет.

          Хронично отравяне? Тоест мине се - не мине и си подиша живачни изпарения за да си поддържа отравянето и щетите от него.

          Спомням се едно време, преди 10-ти, че ни плашеха с живачните мини. Кой не слушал можело да го пратят там. Ама само за баш най-непослушните се полагала тая екстра.

      • #51
        Само ползвам темата, че е за живак.

        Преди седмица може би имаше някаква новина свързана с живак. И някаква репортерка се беше ужасила,ч е това можело да бъде "червен живак"
        Ужас, как може бе? Като ще си журналист в национална медия и от казаното от теб ще се формира общественото мнение-поне се ограмоти дали това за което говориш съществува на този свят...

        Все се каня да пусна тема за журналистическите изцепки, ама не се наканвам. Ама само чакам поредната издънка и май ще пусна такава тема.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #52
          За да си журналист(гледайки нашите) не е нужно да си грамотен. Прост и безочлив са напълно достатъчни условия!
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X