Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересна статия за екипировка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интересна статия за екипировка

    Отдавна не бях срещал толкова обемен труд по подбор на екипировка... Абстрахирайте се от зомбитата в името на сайта, статията е интересна...:

    http://zombiehunters.org/forum/viewt...p?f=14&t=41853
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Интересна статия за екипировка

    М дамм..... а аз си мислех, че съм луд ..... Чудесна статия. За съжаление повечето неща са прекрасни, но трудно достъпни в България. Раниците и чувалите на Кифару например, както и голяма част от нещата на Патагония. Иначе човека е инвестирал едни 5 к в долари в правилните неща. Някой прекрасен ден ще си купя добър фотоапарат и ще наснимам моята купчинка. Но до този човек съм далеко.....
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #3
      От: Интересна статия за екипировка

      Първоначално публикуван от Mad Dog
      Някой прекрасен ден ще си купя добър фотоапарат и ще наснимам моята купчинка. Но до този човек съм далеко.....
      Всеки луд с номера си, лошото е когато стане цяла програма.
      Но на мен наистина ще ми е интересно да наснимаш цялата екипировка и да пообясниш логиката ти при избора и комплектовката.
      И дано денят за фото апарата е по близко!
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Интересна статия за екипировка

        Доста интересен сайт.
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #5
          От: Интересна статия за екипировка

          Тоя пич и налуната да го пуснат пак ще отцелее. Явно е доста голям ентусиазец, пък вероятно и жена си няма

          Коментар


          • #6
            От: Интересна статия за екипировка

            О... жената е враг на екипировката определено. Но честно казано проблема е и друг. В САЩ е меката за тези неща- у нас или не се внасят или цените грубо казано са х2. За екипиране като въпросния типец тук няма да ти стигнат и 25 к в левове. Да не говорим, че повечето "военни" неща нито ги има тука (в смисъл в Европа) нито ще ги проима в обозримо бъдеще. Мога да дам един пример - от Афганистански американски PX Хот гиър тайт крю фанелка на Ъндърармор излиза около 22 долара. Официалната "дребнова" цена в Европътъ е ..... почти 35 Евро. Найс а? Раниците на Мистери Ранч и Кифару практически няма от къде да се купят. Якетата на Арктерикс са чудесни милите но цена от 629.95 Паунда без доставката е ... меко казано отказваща.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #7
              От: Интересна статия за екипировка

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              ...
              Иначе човека е инвестирал едни 5 к в долари в правилните неща.
              ...
              Доста повече са от 5 к долара, за съжаление...

              Добрата новина е, че може да се приготви почти толкова ефективен комплект за много, много по-малко.

              Грубо казано, след една определена граница, повишаването на качеството на екипировката е линейно, а на цената й - геометрично.

              Коментар


              • #8
                От: Интересна статия за екипировка

                Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                Доста повече са от 5 к долара, за съжаление...

                Добрата новина е, че може да се приготви почти толкова ефективен комплект за много, много по-малко.

                Грубо казано, след една определена граница, повишаването на качеството на екипировката е линейно, а на цената й - геометрично.
                Тука съм съгласен.
                Има разумни компромиси по темата цена и качество. А колко е налял - аз ги смятах до към 11 000 долара на американски цени- факт. После се отказах.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Интересна статия за екипировка

                  Аз лично прочетох много внимателно статията. Смятам и то уверено, че е възможно в много аспекти да се постигне същото или дори по-добро ниво, при това в някои от случаите за по-добри пари. Разбира се, това изисква наистина огромни познания, при това съчетани с много опити, а също и страшно много грешки... Самият автор казва ясно, че е изхарчил много време и пари, докато му стане ясно кое и как се прави. Рекламните проспекти са едно, разбирането и хармонизирането на екипировката е нещо съвсем друго.

                  Възможно е, ако достатъчно много хора обединим усилия и всеки каже, покаже, обясни и разкаже на останалите, за своя опит, като краен резултат добитите познания да спестят много пари... време и усилия... Ако има желание... А колкото до хора, то аз съм сигурен, че тук има не малко при това висококласни специалисти в много от направленията касаещи екипировката...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интересна статия за екипировка

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Аз лично прочетох много внимателно статията. Смятам и то уверено, че е възможно в много аспекти да се постигне същото или дори по-добро ниво, при това в някои от случаите за по-добри пари. Разбира се, това изисква наистина огромни познания, при това съчетани с много опити, а също и страшно много грешки... Самият автор казва ясно, че е изхарчил много време и пари, докато му стане ясно кое и как се прави. Рекламните проспекти са едно, разбирането и хармонизирането на екипировката е нещо съвсем друго.

                    Възможно е, ако достатъчно много хора обединим усилия и всеки каже, покаже, обясни и разкаже на останалите, за своя опит, като краен резултат добитите познания да спестят много пари... време и усилия... Ако има желание... А колкото до хора, то аз съм сигурен, че тук има не малко при това висококласни специалисти в много от направленията касаещи екипировката...
                    Напълно съм съгласен. Какво обаче ще бистрим? Всичко на куп? Или ще разделим нещата на категории? Например "Дрехи" , "Бельо", "Чорапи" "Багажни системи и раници" и т.н.? Темите ги има... но май без особено движение в тях.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интересна статия за екипировка

                      Задължително разделяне на отделни теми, всяка от които с персонален отговорник. И подготовка на лекция събеседване на която детайлно да бъдат разгледани всички аспекти на проблемът. Вече се работи по няколко теми, може би е време, да поработим по общият списък от теми, за да си намерят и персоналните отговорници... Че и да е ясно кой точно ще свърши работата...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интересна статия за екипировка

                        И да не забравя, за да стане работата сериозно, предлагам цикълът лекции да е платен. Че иначе за забава ще има много хора, но малко със сериозен интерес. Така и нещата се разводняват, накрая освен весело прекарване нищо не остава.
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интересна статия за екипировка

                          Ще е добре, ако/когато са готови лекциите - обявата за записването да се сложи на видно място във форума. Също смятам че лекциите трябва да са платени, защото поне моя опит показва че иначе нещата не хващат много дикиш.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интересна статия за екипировка

                            Момчето добре се е екипирало Ползвам някои неща показани на снимката и бих могъл и аз да се включа с конкретни впечатления
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интересна статия за екипировка

                              Мене лично ми стана интересно защо и двамата с въпросния тип сме се спрели на един и същ спален чувал.... При мене беше сериозно проучване, анализ и тестове. Сега тече същият родилен процес по темата палатка.
                              Последно редактирано от Mad Dog; 23-03-12, 19:54.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X